Reality

31. srpna 2007, 14:11 - Hana Boříková
31. srpna 2007, 14:11

Krátce

Pamatují na řemeslníky

Francouzská stavební společnost Saint-Gobain otevře v ČR řetězec velkoobchodů Platforma. Hypermarkety v Praze, Brně a Ostravě budou určeny pro podnikatele, kteří k registraci budou potřebovat živnostenské listy související se stavebním oborem, informovala Mladá fronta Dnes. Pražský velkoobchod bude otevřen 13. září. V ČR je Platforma napojena na dceřinou Raab-Karcher Staviva, což je distributor s obratem 3,4 miliardy korun a s 53 obchody.

Změna cílená na Rusko

Generálním ředitelem realitní skupiny Sekyra Group pro Rusko a Ukrajinu se stal Pavel Škvára (35 let), jenž přechází z postu zástupce generálního ředitele a jednatele dánské developerské společnosti TK Development v České republice a na Slovensku. Škvára bude mít v Sekyra Group na starost řízení zastoupení, veškerých projektů skupiny a vyhledávání i rozvoj nových investičních příležitostí. V Rusku a na Ukrajině podniká Sekyra Group od roku 2005.

Nelegální křižovatka v Praze

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví na jihu Prahy část silničního okruhu kolem města nelegálně, uvedla Česká televize. Stavební firmy začaly pracovat na jedné z velkých křižovatek přes Strakonickou ulici dle jiného projektu, než který byl schválen. Další změny obchvatu povolilo ŘSD rovněž až po ukončení soutěží na dodávku staveb; úpravami se dle televize bude zabývat antimonopolní úřad.

Moravské reality podražily

Cena rekreačního bydlení na jižní Moravě stoupla za poslední rok přibližně o patnáct procent. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracovala franšízová realitní kancelář RE/MAX. Největší zájem je o celoročně obyvatelné chaty v ceně do 1,5 milionu korun včetně pozemku. Důležitá je rovněž dobrá dostupnost, preferovány jsou lokality do padesáti kilometrů od Brna. Žádané je rekreační bydlení v oblastech chatových osad a oblastí, jako jsou Brněnská a Vranovská přehrada, Novomlýnské nádrže či vinařské oblasti jižní Moravy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít