Reality

07. září 2007, 13:47 - Hana Boříková
07. září 2007, 13:47

Krátce

Lexxus míří do světa

Realitní kancelář Lexxus chce v příštím roce rozšířit působení i do dalších zemí regionu střední a jihovýchodní Evropy. Po vstupu na Slovensko plánuje zamířit do Bulharska a Chorvatska. ”Důvodem je i slábnoucí tempo růstu na tuzemském trhu,” vysvětlil společník firmy Jakub Sedmihradský.

Brněnský výškový limit

Brno bude územním plánem regulovat nejen to, kde lze stavět, ale také do jaké výšky mohou domy vyrůst. Studii takzvaného výškového zónování už autoři představili na magistrátním odboru územního plánování a rozvoje. K dokumentu se nyní budou podávat připomínky; platnost začne za několik měsíců.

802 miliard do dopravy

Stát by měl v letech 2008 až 2013 vydat na dopravní stavby téměř 802 miliard korun, informovaly Hospodářské noviny s odvoláním na dokument ministerstva dopravy, o němž má v nejbližší době rozhodnout vláda. Zhruba 150 miliard by mělo pocházet z fondů Evropské unie. Z celkového balíku půjde 564 miliard na silnice a dálnice, zbylých 230 miliard na stavbu železnic a 7,3 miliardy na plavební komory a jezy.

Sheraton dorazil do Česka

Americký řetězec luxusních hotelů Starwood Hotels & Resorts plánuje jako jeden z posledních významných operátorů otevřít v příštím roce pražský hotel. V České republice bude Sheraton první značkou ze skupiny devíti luxusních hotelů, jež skupina vlastní. Hotel Sheraton Prague Charles Square bude otevřen na podzim 2008 a hostům nabídne 160 pokojů. Má stát v Žitné ulici na místě současného hotelu Golden Gate, jehož budova projde rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením, napsaly Lidové noviny.

Byznys se seniory

Firma Senior Park vybudovala v Luštěnicích u Mladé Boleslavi svůj první soukromý domov důchodců, který funguje na podobném principu jako objekty s pečovatelskou službou. Služby mají být lepší, ale dražší. Bez jídla, jež se bude do přízemního penzionu s prostorným nádvořím dovážet, vyjde měsíc ubytování pro jeden pár zhruba na patnáct tisíc korun. S konceptem Senior Parku chce firma prorazit v celé republice; už oslovuje další obce s žádostí o odkup pozemků.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít