Reality

14. září 2007, 12:58 - Hana Boříková
14. září 2007, 12:58

Krátce

Sestru založili u sousedů

Czech Development Investment (CDI), soukromá komerční agentura pro podporu a rozvoj průmyslových a podnikatelských zón v ČR, bude mít slovenskou sestru. Společnost Real Spektrum Slovakia založila pod názvem Slovak Development Invest (SDI) slovenskou obdobu CDI. Spolu s dalším kapitálovým partnerem projektu - slovenskou firmou Žilinská Developerská - chce Real Spektrum navázat na projekt CDI v Česku, v rámci něhož rozvíjí a nabízí vhodné lokality (greenfields i brownfields) pro zahraniční i tuzemské investory. Aktuálním příkladem rozvoje průmyslové zóny v režii CDI je lokalita u Přestanova na Teplicku.

Opět stavební pokles

Stejně jako v červnu, i v červenci stavební výroba po třinácti měsících nepřetržitého růstu klesala. Celková produkce se meziročně propadla o 1,7 procenta, oznámil Český statistický úřad. Za poklesem stojí především vysoká srovnávací základna z loňska. „Kromě těchto statistických a spekulativních vlivů se však v pozadí zrcadlí i problémy samotného odvětví. Nezvykle teplá zima umožnila boom výstavby v měsících, kdy se obvykle tolik nestaví. Tím došlo v mnoha oblastech k nezvyklému vyčerpání zásob výrobců a prodejců stavebního materiálu, což výstavbu brzdí. Navíc firmy hlásí problémy s nedostatkem lidí,“ uvedl analytik Next Finance Vladimír Pikora.

Právník pro Štrasburk

Novým českým členem senátu u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku, který se zabývá stížností českých majitelů domů na regulaci nájemného, bude právník Zdeněk Kühn (34). Návrh ministerstva spravedlnosti na Kühnovo jmenování do této funkce schválila vláda. Na Kühnovi se shodlo ministerstvo i odborníci z řad soudců, děkanů právnických fakult, ombudsman a také Česká advokátní komora.

Byty pro Česko

Orco Property Group plánuje do roku 2011 vybudovat 11 tisíc bytů, z toho největší část má být na území ČR. Firma chce svoji nabídkou oslovit střední třídu a rozšířit výstavbu i mimo metropole, uvedl na tiskové konferenci prezident Orka Jean Francois Ott. Kvůli snížení nákladů bude firma skupovat pozemky ve velkých objemech. Projekty prý v Česku vytvoří řadu pracovních míst, a proto sem firma přesune pracovníky z Anglie, Kanady či Francie.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít