Reality

26. října 2007, 15:32 - Tereza Regnerová
26. října 2007, 15:32

Krátce

Discounty pro spaní

Irská společnost Quinlan Private plánuje v České republice zavést do pěti let síť „discountních“ hotelů. „Přesný počet hotelů ani výši investice dosud nemohu říci. Zatím se rozhlížíme, zda hotely koupíme, nebo postavíme, třeba na brownfields ve velkých městech,“ řekl Hospodářským novinám David Clark, mluvčí irsko-americké společnosti Golub, která pro irskou firmu zajišťuje výstavbu objektů ve střední a východní Evropě. Dle neoficiálních informací má Quinlan Private v Praze, Brně a Ostravě postavit tři až čtyři hotely.

Alfa centrum pro klienty

Realitní kancelář RE/MAX Alfa, jedna z poboček franšízingového realitního systému RE/MAX, otevřela v Lazarské ulici nové klientské centrum. V pražské kanceláři je zaměstnáno 25 makléřů, kteří kromě standardního realitního servisu nabízejí i právní servis, developerské projekty či odhady nemovitostí. V současnosti působí RE/MAX v 67 zemích světa a zaměstnává přes 121 tisíc makléřů. V ČR otevřel 49 kanceláří a zaměstnává téměř 400 makléřů.

Jde to i bez realitky

Počátkem října byl spuštěn první realitní server Bezrealitky.cz s prodejem a pronájmem nemovitostí přímo od majitele. Cílem je zjednodušit prodej a pronájem bez asistence realitních kanceláří. Téměř 90 procent nabídek nemovitostí je spojeno s platbou provize (standardní provize realitních kanceláří za prodej nemovitosti činívá tři až pět procent z prodejní ceny, při pronájmu představuje výše provize kanceláří zpravidla jeden měsíční nájem). Přímý podej zájemcům o nemovitosti mají v rámci Bezrealitky.cz možnost využít i developeři; už po třech týdnech fungování nabízí databáze 150 nemovitostí.

MZe vytvořilo skupinu Půda

Ministr zemědělství Petr Gandalovič ustavil pracovní skupinu s názvem Půda, která se má věnovat vytvoření strategie nakládání s pozemky. Jejími členy jsou zástupci ministerstva, vlastníků a uživatelů pozemků, Pozemkového fondu a Ústředního pozemkového úřadu. Náplní pracovní skupiny má být dle ministra odstranění mechanismů, jež brání uvolnění trhu s půdou. Mezi hlavní úkoly Gandalovič zařadil především dokončení restitučních procesů, umožnit přístup vlastníkům na zelené pozemky (to znamená ty, které jsou uprostřed pozemku jiného vlastníka) a vyváženě uspořádat vlastnické a uživatelské vztahy.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít