Reality

26. října 2007, 15:32 - Tereza Regnerová
26. října 2007, 15:32

Krátce

Discounty pro spaní

Irská společnost Quinlan Private plánuje v České republice zavést do pěti let síť „discountních“ hotelů. „Přesný počet hotelů ani výši investice dosud nemohu říci. Zatím se rozhlížíme, zda hotely koupíme, nebo postavíme, třeba na brownfields ve velkých městech,“ řekl Hospodářským novinám David Clark, mluvčí irsko-americké společnosti Golub, která pro irskou firmu zajišťuje výstavbu objektů ve střední a východní Evropě. Dle neoficiálních informací má Quinlan Private v Praze, Brně a Ostravě postavit tři až čtyři hotely.

Alfa centrum pro klienty

Realitní kancelář RE/MAX Alfa, jedna z poboček franšízingového realitního systému RE/MAX, otevřela v Lazarské ulici nové klientské centrum. V pražské kanceláři je zaměstnáno 25 makléřů, kteří kromě standardního realitního servisu nabízejí i právní servis, developerské projekty či odhady nemovitostí. V současnosti působí RE/MAX v 67 zemích světa a zaměstnává přes 121 tisíc makléřů. V ČR otevřel 49 kanceláří a zaměstnává téměř 400 makléřů.

Jde to i bez realitky

Počátkem října byl spuštěn první realitní server Bezrealitky.cz s prodejem a pronájmem nemovitostí přímo od majitele. Cílem je zjednodušit prodej a pronájem bez asistence realitních kanceláří. Téměř 90 procent nabídek nemovitostí je spojeno s platbou provize (standardní provize realitních kanceláří za prodej nemovitosti činívá tři až pět procent z prodejní ceny, při pronájmu představuje výše provize kanceláří zpravidla jeden měsíční nájem). Přímý podej zájemcům o nemovitosti mají v rámci Bezrealitky.cz možnost využít i developeři; už po třech týdnech fungování nabízí databáze 150 nemovitostí.

MZe vytvořilo skupinu Půda

Ministr zemědělství Petr Gandalovič ustavil pracovní skupinu s názvem Půda, která se má věnovat vytvoření strategie nakládání s pozemky. Jejími členy jsou zástupci ministerstva, vlastníků a uživatelů pozemků, Pozemkového fondu a Ústředního pozemkového úřadu. Náplní pracovní skupiny má být dle ministra odstranění mechanismů, jež brání uvolnění trhu s půdou. Mezi hlavní úkoly Gandalovič zařadil především dokončení restitučních procesů, umožnit přístup vlastníkům na zelené pozemky (to znamená ty, které jsou uprostřed pozemku jiného vlastníka) a vyváženě uspořádat vlastnické a uživatelské vztahy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít