Reality

10. ledna 2008, 18:20 - Kateřina Menzelová
10. ledna 2008, 18:20

Krátce

Tance kolem "chobotnice"

Právníci, kteří radí týmu Národní knihovny (NK) ohledně případné stavby nové budovy, ukončili práci - nikdo ze zainteresovaných stran však nechce sdělit, jaká jsou jejich konečná stanoviska. Jejich závěry dostanou až členové týmu NK ve čtvrtek 17. ledna. Po svých dřívějších jednáních právníci například uvedli, že knihovna může stát i jinde v Praze než na původně vybraném místě na Letné, nebo že by bylo možné za určitých podmínek architektonický návrh upravovat. Další dva poradní sbory - památkáři a architekti - ještě nevypracovaly své konečné stanovisko.

Třinecká premiéra

První obchodní komplex z řady CPI Retail Parků developerské skupiny CPI Group byl otevřen v Třinci. CPI Retail Park Třinec s plochou 3600 metrů nabízí prostor pro šest obchodních jednotek. Kromě hypermarketu Tesco mohou zákazníci využít nabídky obchodníků zaměřené převážně na oděvy. V letošním roce otevře developer parky také ve Vyškově, v Českém Těšíně a v Prostějově; při přípravě obchodních areálů využívá CPI Group již existujících hypermarketů s fungující infrastrukturou.

Starbucks míří do Prahy

Světový kavárenský řetězec dorazí do Česka. V rekonstruovaných prostorách Grömlingovského paláce na pražském Malostranském náměstí, kde byla provozována Malostranská kavárna a později restaurace Malostranská Square, otevře Starbucks svou první kavárnu v zemi. Podnik otevírá Starbucks ve spolupráci se společností AmRest, jež bude zodpovědná za development a provoz sítě v ČR, Polsku a Maďarsku. Starbucks se chce při expanzi nejprve zaměřit na pražská obchodní centra. Mimo USA je již řetězec zastoupen ve více než čtyřiceti zemích, loni otevřel první provozovnu v Rusku, letos chce vstoupit na bulharský a portugalský trh.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít