Reality

10. ledna 2008, 18:20 - Kateřina Menzelová
10. ledna 2008, 18:20

Krátce

Tance kolem "chobotnice"

Právníci, kteří radí týmu Národní knihovny (NK) ohledně případné stavby nové budovy, ukončili práci - nikdo ze zainteresovaných stran však nechce sdělit, jaká jsou jejich konečná stanoviska. Jejich závěry dostanou až členové týmu NK ve čtvrtek 17. ledna. Po svých dřívějších jednáních právníci například uvedli, že knihovna může stát i jinde v Praze než na původně vybraném místě na Letné, nebo že by bylo možné za určitých podmínek architektonický návrh upravovat. Další dva poradní sbory - památkáři a architekti - ještě nevypracovaly své konečné stanovisko.

Třinecká premiéra

První obchodní komplex z řady CPI Retail Parků developerské skupiny CPI Group byl otevřen v Třinci. CPI Retail Park Třinec s plochou 3600 metrů nabízí prostor pro šest obchodních jednotek. Kromě hypermarketu Tesco mohou zákazníci využít nabídky obchodníků zaměřené převážně na oděvy. V letošním roce otevře developer parky také ve Vyškově, v Českém Těšíně a v Prostějově; při přípravě obchodních areálů využívá CPI Group již existujících hypermarketů s fungující infrastrukturou.

Starbucks míří do Prahy

Světový kavárenský řetězec dorazí do Česka. V rekonstruovaných prostorách Grömlingovského paláce na pražském Malostranském náměstí, kde byla provozována Malostranská kavárna a později restaurace Malostranská Square, otevře Starbucks svou první kavárnu v zemi. Podnik otevírá Starbucks ve spolupráci se společností AmRest, jež bude zodpovědná za development a provoz sítě v ČR, Polsku a Maďarsku. Starbucks se chce při expanzi nejprve zaměřit na pražská obchodní centra. Mimo USA je již řetězec zastoupen ve více než čtyřiceti zemích, loni otevřel první provozovnu v Rusku, letos chce vstoupit na bulharský a portugalský trh.

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče