Radíme se

19. května 2009, 13:08 - Ivan Pilný
19. května 2009, 13:08

Přijít na dobře připravenou schůzku se mi už dlouho nepodařilo

Soukromé podnikání, trh i manažerské vzdělávání oslaví zanedlouho dvacet let od své renesance. Dalo by se očekávat, že v chování lidí se za tu dobu hodně změní. Některé vlastnosti a postupy ale zůstávají coby zkameněliny. Je to zacházení s časem, průběh pracovních schůzek a rozdělení rolí v týmu stojícím před novým nestandardním úkolem. Pojďme se podívat, jak se radíme. Mám možná smůlu, ale přijít na dobře připravenou schůzku s odsouhlasenou agendou, podklady předem, efektivní, s dodrženým časem, jasně stanovenými a zapsanými závěry a úkoly se mi už dlouho nepodařilo.
Řekli byste elementární věci, ale proč to stále nefunguje? Jedním z důvodů je, že si málokdo uvědomuje, kolik stojí čas účastníků. Skončí-li porada obecnými závěry, které si každý interpretuje po svém a spoléhá se, že druhý něco udělá, návrat „investice“ je v nedohlednu. Co je potřeba zajistit kromě samozřejmých, výše zmíněných „evergreenů“? Pomůcky, shánět se po flipchartu nebo fixech v okamžiku, kdy by se hodily, je neproduktivní. Místnost odpovídající velikosti a charakteru schůzky. Přeplněná zasedačka, kde polovina lidí stojí a ostatní dříve nebo později usnou v přetopeném vydýchaném vzduchu, jistě není místo na entuziastické změny. Řídit porady nemusí vždycky nejvyšší šéf. Tam, kde usilujeme o pluralitu názorů a alternativy, se může hodit nezávislý moderátor zvenku. Množství pracovníků zastávajících názor, že šéf má vždycky pravdu, není zanedbatelné. Moderátor může využít postupů vedoucích efektivnější a kratší cestou k cíli. Může to být řízený brainstorming, alternativní scénáře nebo metoda šesti klobouků. Pokud moderátor ovládá svoji profesi, je podle mé zkušenosti mítink kratší a končí jasnými závěry. Personální obsazení je velmi důležité. Neměl by chybět nikdo, kdo má k dané problematice co říci, ale také nikdo přebývat. Pozor na typy, které zastavíte jen tak, že jim něco vrazíte do pusy, a také na ty, ze kterých nevypáčíte ani hlásku. Nositelé problémů bez návrhů řešení a ti, kteří sumarizují důvody, proč něco nejde, také nejsou vítáni.
Z některých mítinků odcházíte unaveni s nevyslovenou otázkou, proč jste tam vůbec ztráceli čas, z jiných pak energicky s pocitem dobře odvedené práce. Na porady prvního druhu se nikdo nežene a hledá výmluvy, proč tam nejít. Z druhých si odnášíte práci a přesto máte pocit, že to dává smysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít