Radíme se

19. května 2009, 13:08 - Ivan Pilný
19. května 2009, 13:08

Přijít na dobře připravenou schůzku se mi už dlouho nepodařilo

Soukromé podnikání, trh i manažerské vzdělávání oslaví zanedlouho dvacet let od své renesance. Dalo by se očekávat, že v chování lidí se za tu dobu hodně změní. Některé vlastnosti a postupy ale zůstávají coby zkameněliny. Je to zacházení s časem, průběh pracovních schůzek a rozdělení rolí v týmu stojícím před novým nestandardním úkolem. Pojďme se podívat, jak se radíme. Mám možná smůlu, ale přijít na dobře připravenou schůzku s odsouhlasenou agendou, podklady předem, efektivní, s dodrženým časem, jasně stanovenými a zapsanými závěry a úkoly se mi už dlouho nepodařilo.
Řekli byste elementární věci, ale proč to stále nefunguje? Jedním z důvodů je, že si málokdo uvědomuje, kolik stojí čas účastníků. Skončí-li porada obecnými závěry, které si každý interpretuje po svém a spoléhá se, že druhý něco udělá, návrat „investice“ je v nedohlednu. Co je potřeba zajistit kromě samozřejmých, výše zmíněných „evergreenů“? Pomůcky, shánět se po flipchartu nebo fixech v okamžiku, kdy by se hodily, je neproduktivní. Místnost odpovídající velikosti a charakteru schůzky. Přeplněná zasedačka, kde polovina lidí stojí a ostatní dříve nebo později usnou v přetopeném vydýchaném vzduchu, jistě není místo na entuziastické změny. Řídit porady nemusí vždycky nejvyšší šéf. Tam, kde usilujeme o pluralitu názorů a alternativy, se může hodit nezávislý moderátor zvenku. Množství pracovníků zastávajících názor, že šéf má vždycky pravdu, není zanedbatelné. Moderátor může využít postupů vedoucích efektivnější a kratší cestou k cíli. Může to být řízený brainstorming, alternativní scénáře nebo metoda šesti klobouků. Pokud moderátor ovládá svoji profesi, je podle mé zkušenosti mítink kratší a končí jasnými závěry. Personální obsazení je velmi důležité. Neměl by chybět nikdo, kdo má k dané problematice co říci, ale také nikdo přebývat. Pozor na typy, které zastavíte jen tak, že jim něco vrazíte do pusy, a také na ty, ze kterých nevypáčíte ani hlásku. Nositelé problémů bez návrhů řešení a ti, kteří sumarizují důvody, proč něco nejde, také nejsou vítáni.
Z některých mítinků odcházíte unaveni s nevyslovenou otázkou, proč jste tam vůbec ztráceli čas, z jiných pak energicky s pocitem dobře odvedené práce. Na porady prvního druhu se nikdo nežene a hledá výmluvy, proč tam nejít. Z druhých si odnášíte práci a přesto máte pocit, že to dává smysl.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít