Article, show

Radíme se

19. května 2009, 13:08 - Ivan Pilný
19. května 2009, 13:08

Přijít na dobře připravenou schůzku se mi už dlouho nepodařilo

Soukromé podnikání, trh i manažerské vzdělávání oslaví zanedlouho dvacet let od své renesance. Dalo by se očekávat, že v chování lidí se za tu dobu hodně změní. Některé vlastnosti a postupy ale zůstávají coby zkameněliny. Je to zacházení s časem, průběh pracovních schůzek a rozdělení rolí v týmu stojícím před novým nestandardním úkolem. Pojďme se podívat, jak se radíme. Mám možná smůlu, ale přijít na dobře připravenou schůzku s odsouhlasenou agendou, podklady předem, efektivní, s dodrženým časem, jasně stanovenými a zapsanými závěry a úkoly se mi už dlouho nepodařilo.
Řekli byste elementární věci, ale proč to stále nefunguje? Jedním z důvodů je, že si málokdo uvědomuje, kolik stojí čas účastníků. Skončí-li porada obecnými závěry, které si každý interpretuje po svém a spoléhá se, že druhý něco udělá, návrat „investice“ je v nedohlednu. Co je potřeba zajistit kromě samozřejmých, výše zmíněných „evergreenů“? Pomůcky, shánět se po flipchartu nebo fixech v okamžiku, kdy by se hodily, je neproduktivní. Místnost odpovídající velikosti a charakteru schůzky. Přeplněná zasedačka, kde polovina lidí stojí a ostatní dříve nebo později usnou v přetopeném vydýchaném vzduchu, jistě není místo na entuziastické změny. Řídit porady nemusí vždycky nejvyšší šéf. Tam, kde usilujeme o pluralitu názorů a alternativy, se může hodit nezávislý moderátor zvenku. Množství pracovníků zastávajících názor, že šéf má vždycky pravdu, není zanedbatelné. Moderátor může využít postupů vedoucích efektivnější a kratší cestou k cíli. Může to být řízený brainstorming, alternativní scénáře nebo metoda šesti klobouků. Pokud moderátor ovládá svoji profesi, je podle mé zkušenosti mítink kratší a končí jasnými závěry. Personální obsazení je velmi důležité. Neměl by chybět nikdo, kdo má k dané problematice co říci, ale také nikdo přebývat. Pozor na typy, které zastavíte jen tak, že jim něco vrazíte do pusy, a také na ty, ze kterých nevypáčíte ani hlásku. Nositelé problémů bez návrhů řešení a ti, kteří sumarizují důvody, proč něco nejde, také nejsou vítáni.
Z některých mítinků odcházíte unaveni s nevyslovenou otázkou, proč jste tam vůbec ztráceli čas, z jiných pak energicky s pocitem dobře odvedené práce. Na porady prvního druhu se nikdo nežene a hledá výmluvy, proč tam nejít. Z druhých si odnášíte práci a přesto máte pocit, že to dává smysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít