Radek Steinhaizl: Letošní Silvestr už bude bez kamer

02. dubna 2012, 13:34 - PROFIT
02. dubna 2012, 13:34

Řídí Aquapalace Praha – největší komplex vodní zábavy v České republice. Je velkým propagátorem saunování jako zdravého životního stylu. Mezi aktuální letošní projekty proto zařadil dokončení redesignu saunového světa. Příští rok odstartuje realizace divoké řeky. Radek Steinhaizl chce přitáhnout více návštěvníků.

Foto: Profimedia

Jaká byla prvotní investice do výstavby areálu? Kdy očekáváte její návrat?

Co se týká celkové investice do areálu tak neznám přesné čísla majitele, jelikož zastupuji pouze firmu provozující Aquapalace Praha a známe tedy jen dílčí náklady z výstavby. Podle původních finančních plánů zpracovaných před vypuknutím krize v roce 2008 byla plánovaná návratnost majitele dle jednotlivých scénářů 12 až 15 let.

Jak hospodařil aquapark v roce 2011?

Provozní zisk byl 68 milionů korun s tím, že i přes nižší než očekávaný nárůst návštěvnosti se podařilo meziročně zvýšit tržby až o osm procent. Celkem nás v roce 2011 navštívilo 830 tisíc lidí, což nám dopomohlo k získání 3. místa v soutěži nejnavštěvovanějších turistických cílů Česka.

V některých regionech dotují podobná zařízení radnice – máte nějakou podporu i Vy?

Náš komplex je provozován bez jakékoliv veřejné dotace či jiné podpory. I celková investice do výstavby byla čistě jen ze soukromých zdrojů. Jednání jak s Magistrátem města Prahy, tak se Středočeským krajem probíhaly, ale zatím bezúspěšně.

Jak se vyvíjí návštěvnost?

Období konce ledna a první poloviny února pro nás znamenal meziročně propad návštěvnosti o 18 procent, a to kvůli extrémním mrazům, kdy nám výrazně chyběly rodiny s dětmi, ačkoliv byly jarní prázdniny. Návštěvnost ovlivnil i o tři miliony korun nižší rozpočet na marketingovou kampaň a její jiné načasování. Ztráty ale jistě doženeme během dubnové a květnové kampaně „Dinosauři v Aquapalace“, která startuje 2. dubna. Letos plánujeme 895 tisíc návštěvníků.

Vypozorovali jste, co má na návštěvnost největší vliv?

Obecně velký vliv má počasí. Ačkoliv jsme ze 2/3 krytý areál, v letních měsících jsou nejnavštěvovanější dny, kdy je krásné slunné počasí. V zimě když jsou na horách ideální sněhové podmínky, je to na návštěvnosti také znát. Významný faktor jsou volné dny, a to jak prázdniny i víkendy, kdy mají lidé čas relaxovat a bavit se. Dílčím způsobem nás ovlivňují další faktory jako konkurence jiných volnočasových aktivit, výprodejů v nákupních centrech apod.

V diskuzních fórech si lidé stěžují na špatné značení u příjezdu – plánujete to nějak změnit?

O tomto problému víme a snažíme se jej řešit. Máme zatím v okolí pronajaté navigační billboardy, ale rozhodně bychom upřednostnili umístění hnědých informačních tabulí označující významné turistické cíle. Bohužel zatím se nám nedaří získat potřebné souhlasy.

V zahraničí je zvykem, že podobné areály představí každý rok novou atrakci – plánujete totéž?

Letos jsme už začátkem roku provedli redesign části Finských saun a koncem května budeme provádět redesign prostoru sauna restaurace.

Máme už také zpracován projekt realizace vnitřní divoké řeky, která by zvýšila atraktivnost Paláce Dobrodružství. Tuto investici bychom chtěli zrealizovat v příštím roce. Během roku pak probíhá mnoho dalších dílčích vylepšení jako například vybavení fitness novými stroji, pořizování novinek pro kosmetická ošetření a pdobně.

Stále platí, že chcete aquapark prodat? Máte už nějakého zájemce?

Dle mých informací byl aquapark stavěn jako developerský projekt s tím, že cílem bylo ho jen provozovat. Nemám k prodeji žádné bližší informace. Případný prodej je záležitostí pouze společnosti vlastnící aquapark.

Kolik měsíčně zaplatíte za vodu?

Měsíčně zaplatíme za vodu cca 500 tisíc korun, záleží však na návštěvnosti, která přímo koreluje se spotřebou vody. Musím, ale podotknout, že voda není rozhodně naší nejvyšší nákladovou položkou. Obecně lze říci, že provozní náklady daného zařízení jsou v řádu statisíců denně.

Plánujete po Silvestru nějakou další akci tohoto typu?

Loňský Silvestr byl mimořádná akce nejen pro nás z hlediska prezentace, ale i pro TV Prima. Letos bychom však chtěli Silvestra pojmout více jako plážovou silvestrovskou zábavu pro širokou veřejnost bez přítomnosti kamer.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít