Pusťte si domů nové trendy

22. září 2011, 09:35 - Renata Lichtenegerová
22. září 2011, 09:35

Výstaviště v pražských Holešovicích patřilo v uplynulých dnech bytovému designu. V rámci šestnáctého ročníku veletrhu Tendence zde představili své novinky výrobci nábytku, dekorací a doplňků.

Foto: Profimedia

Když vařit, tak stylově! Tak by se dala shrnout filozofie vystavovatelů v sekci „Stolování, dekorací a dárků“ na letošním ročníku veletrhu Tendence. Právě tato sekce rozhodně patřila k těm dominantním v rámci celé pražské přehlídky současných trendů bytového designu. Největší expozici všeho, co usnadní vaření a zkrášlí kuchyň i jídelnu, instalovala společnost Mobax, která na tuzemském trhu zastupuje řadu významných značek z Německa, Nizozemska a Austrálie. Zviditelnit nabídku tohoto velkoobchodu přišel na veletrh známý kuchař Jan Řepa. Vařil spolu s návštěvníky v hrncích a pánvích německé značky Silit.

Kromě nádobí představil Mobax také luxusní sedací nábytek, kuchyňské jídelny a originální doplňky. Například za rozmanitými tvary a barvami porcelánu německé značky Ritzenhoff se skrývá práce více než tří stovek designérů.

K útulnému stolování patří také vázy. Svou podzimní kolekci představila na Tendenci také společnost Paramit. Její designéři jsou přesvědčeni o tom, že podle nejnovějších trendů je možné vázu nahradit květináčem a živé květiny umělými.

Pro toho, kdo si potrpí na originalitu, byla zajímavá expozice společnosti Dôme Deco, která nabízí kompletní řešení interiérů včetně kuchyní a jejíž portfolio zahrnuje nábytek, bytové doplňky i textilie. Dominantním prvkem nabídky této firmy je kombinace západních trendů a exotiky.

Po vzoru německých šlechticů

Sekcí bytového textilu se na veletrhu Tendence nesla atmosféra Asie. Společnost LPK Invest Praha zde prezentovala novou kolekci německé značky Möve, která má téměř stoletou tradici výroby z kvalitního froté. Kolekce nese název Maple Twig a inspiraci našla v daleké Číně. Ručníky a doplňky z této sady jsou vyrobeny z jemného froté, které využívá úplně novou a neobvyklou směs – kombinaci bavlny, modalu a čistého hedvábí. Použité motivy jsou inspirovány stylem chinoiserie (odnoží orientalismu), jenž byl v 18. století velice populární po celé Evropě a především na dvorech německých šlechticů. A aby se obyvatel ložnic a koupelen cítil opravdu „asijsky“, může si k ručníkům, polštářům a peřinám koupit i kimono.

LPK Invest Praha přivezla na veletrh také novou kolekci katalytických lamp a aroma difuzérů anglické firmy Ashleigh & Burwood London. Ta má v nabídce kolem 160 lamp různých stylů a v několika velikostech a téměř 70 druhů vonných esencí.

Krásné barvy a příjemná vůně samozřejmě ještě nezaručí příjemný spánek. K tomu je potřeba také kvalitní matrace. Ty své představila na veletrhu například značka Saffron Sleeping Concept. K výrobě používá přírodní materiály jako žíně, přírodní kaučuk, kokosová vlákna, vlnu a bavlnu. Výrobní proces vychází z původních postupů používaných v Dánsku.

Domů i do čekárny

Jedním z nováčků na letošním veletrhu byla italská společnost Spazio Casa, která zde prezentovala hned několik značek návrhů bytových interiérů. Mezi nimi například dětské pokojíčky Hello Kitty a italské židle a stoly Sedit.

Nechyběli ale ani čeští výrobci. Své sedací soupravy, křesla, židle a konferenční stolky představila například společnost Jech CZ, která mimo jiné dodává nábytek i do pečovatelských a zdravotnických zařízení. Sortiment sedacího nábytku značky Böhm předvedl také český prodejce Exit 112.

Letošní ročník veletrhu Tendence byl doplněn o souběžné výstavy Fórum kuchyní a Světlo a design. Novinkou bylo znovuoživení veletrhu Bonexpo, který se zaměřuje na dárky a exkluzivní předměty.

 

 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít