Proti pokutě se lze pojistit

21. května 2007, 00:00 - Speciál připravil TOMÁŠ JOHÁNEK <br />
21. května 2007, 00:00

BODOVÝ SYSTÉM Takzvaný bodový systém stojí u zrodu nového pojišťovacího produktu. Již druhá pojišťovací společnost nabízí pojištění, které kryje rizika pokut za dopravní přestupky. Produkt s názvem Kryštof nabízí Pojišťovna Slavia. V jeho rámci se lze pojistit proti pokutě udělené ve správním řízení, spojené alespoň se ztrátou jednoho bodu.

BODOVÝ SYSTÉM Takzvaný bodový systém stojí u zrodu nového pojišťovacího produktu. Již druhá pojišťovací společnost nabízí pojištění, které kryje rizika pokut za dopravní přestupky. Produkt s názvem Kryštof nabízí Pojišťovna Slavia. V jeho rámci se lze pojistit proti pokutě udělené ve správním řízení, spojené alespoň se ztrátou jednoho bodu. V těchto případech pojišťovna uhradí svým klientům pokuty až do sta tisíc korun u varianty Ekonomik a do 500 tisíc korun u varianty Profesionál. V prvním roce po uzavření pojistky činí pojistné 1500 korun. Pokud klient nemá škodu, klesá postupně cena pojistky až na 750 korun. ZA ALKOHOL SE NEPLATÍ Pojištění Kryštof se nevztahuje na pokuty zaviněné řízením pod vlivem alkoholu, na případy spáchání trestného činu a na běžné blokové pokuty hrazené řidičem na místě. SAZBA PODLE POČTU BODŮ Podobný produkt nabízí již od března společnost Carlife PMP. Její pojištění kryje riziko odebrání řidičského průkazu po dosažení tuctu trestných bodů. Pojistka hradí náklady na náhradní dopravu po celou dobu zákazu řídit. Tato pojistka je ve třech variantách podle výše pojistného plnění. Maximální limit plnění je 30 tisíc korun měsíčně. Roční sazba se liší podle počtu získaných bodů, činí od 2500 do 10 tisíc korun ročně. Pojištění přestává platit při spáchání jakéhokoli přestupku, za který se udělují čtyři a více bodů. NOVÉ MOŽNOSTI POJIŠŤOVEN „Jde o zcela nový typ pojištění, ale myslím si, že své klienty si jistě najde,“ říká na adresu novinek ředitel makléřské společnost Insia Ivan Špirakus. Zájem očekává zejména od řidičů, kteří jsou na řízení ekonomicky závislí - profesionální řidiči, obchodní zástupci, nižší a střední manažeři. A to hlavně ti, kteří jezdí v zásadě podle pravidel, ale obávají se drobných chyb, za něž mohou o body přijít. Podobné pojištění podle něj připravují i jiné pojišťovny. ZÁLEŽÍ ZEJMÉNA NA CENĚ

**Podle analytika Lukáše Buříka bude zájem o nové pojistné produkty záležet především na jejich ceně, tedy výši pojistného. Domnívá se ale, že řada zodpovědných řidičů, kteří již mají několik bodů a pravděpodobnost odebrání řidičského průkazu je u nich vyšší, zvolí spíše bezpečnou a pozornější jízdu, než aby spoléhali na pojištění.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít