Protestuji!

07. července 2003, 00:00 - Petr Jasaň, Brno
07. července 2003, 00:00

dopisyJsem malý živnostník podnikající ve stavebnictví od roku 1990. Zaměstnával jsem osm, dnes již jen šest pracovníků, otců rodin i svobodných. Protestuji proti přístupu vlády k živnostníkům! Velkým firmám daň snížíte, nám odvody zvýšíte.

dopisy

Jsem malý živnostník podnikající ve stavebnictví od roku 1990. Zaměstnával jsem osm, dnes již jen šest pracovníků, otců rodin i svobodných. Protestuji proti přístupu vlády k živnostníkům! Velkým firmám daň snížíte, nám odvody zvýšíte. Těm, kteří jsou úspěšnější, zavedete speciální daňové pásmo, a když už získáme nějaký ten nemovitý majetek, dodatečně mi ho zdaníte. Myslím si, že vláda vůbec nemá představu, co to znamená sehnat každý den práci pro dříve osm, dnes pro šest zaměstnanců, docílit toho, aby zákazníci zaplatili, a vždy 10. dne v měsíci odvést povinné odvody do bezedné státní poklady a fyzicky vyplatit peníze zaměstnancům. Nepodaří-li se berně včas odeslat, následuje spravedlivý trest - penále. Má-li však berní úřad vrátit nadměrný odpočet DPH, jsem pozván na tzv. vytýkací řízení. Výsledkem tohoto řízení je odklad vrácení nadměrného odpočtu nejméně na dva až tři měsíce. Nesouhlasím s celkovou výší daňového zatížení. Nesouhlasím se zdaňováním nemovitostí. Nesouhlasím se zdaněním pozůstalosti. Nesouhlasím se stavem zákonodárství, kdy dlužník má navrch nad věřitelem a chováním soudů k nám živnostníkům. Nesouhlasím ani s chováním úřadů k nám živnostníkům. A proti tomu všemu chci protestovat. Nepůjdu však stávkovat společně s těmi, na které přispívám svými daněmi, ale na protest jsem propustil k 31. květnu 2003 dva své svobodné zaměstnance. Vážně uvažuji o snížení produkce a o dalším propouštění. Jestli jsou takto nespokojeni i ostatní živnostníci, vyzývám je tímto, aby se k protestu připojili.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory a zkušenosti. Uvítáme reakce na naše články i podněty ze života, které nás mohou inspirovat k dalším materiálům. Pište nebo telefonujte: Profit Vinohradská 1511/230 100 00 Praha 10 tel.: 225 010 366 fax: 225 010 377 profit@profit.cz kontaktní osoba: Michaela Kotíková

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít