Protestuji!

07. července 2003, 00:00 - Petr Jasaň, Brno
07. července 2003, 00:00

dopisyJsem malý živnostník podnikající ve stavebnictví od roku 1990. Zaměstnával jsem osm, dnes již jen šest pracovníků, otců rodin i svobodných. Protestuji proti přístupu vlády k živnostníkům! Velkým firmám daň snížíte, nám odvody zvýšíte.

dopisy

Jsem malý živnostník podnikající ve stavebnictví od roku 1990. Zaměstnával jsem osm, dnes již jen šest pracovníků, otců rodin i svobodných. Protestuji proti přístupu vlády k živnostníkům! Velkým firmám daň snížíte, nám odvody zvýšíte. Těm, kteří jsou úspěšnější, zavedete speciální daňové pásmo, a když už získáme nějaký ten nemovitý majetek, dodatečně mi ho zdaníte. Myslím si, že vláda vůbec nemá představu, co to znamená sehnat každý den práci pro dříve osm, dnes pro šest zaměstnanců, docílit toho, aby zákazníci zaplatili, a vždy 10. dne v měsíci odvést povinné odvody do bezedné státní poklady a fyzicky vyplatit peníze zaměstnancům. Nepodaří-li se berně včas odeslat, následuje spravedlivý trest - penále. Má-li však berní úřad vrátit nadměrný odpočet DPH, jsem pozván na tzv. vytýkací řízení. Výsledkem tohoto řízení je odklad vrácení nadměrného odpočtu nejméně na dva až tři měsíce. Nesouhlasím s celkovou výší daňového zatížení. Nesouhlasím se zdaňováním nemovitostí. Nesouhlasím se zdaněním pozůstalosti. Nesouhlasím se stavem zákonodárství, kdy dlužník má navrch nad věřitelem a chováním soudů k nám živnostníkům. Nesouhlasím ani s chováním úřadů k nám živnostníkům. A proti tomu všemu chci protestovat. Nepůjdu však stávkovat společně s těmi, na které přispívám svými daněmi, ale na protest jsem propustil k 31. květnu 2003 dva své svobodné zaměstnance. Vážně uvažuji o snížení produkce a o dalším propouštění. Jestli jsou takto nespokojeni i ostatní živnostníci, vyzývám je tímto, aby se k protestu připojili.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory a zkušenosti. Uvítáme reakce na naše články i podněty ze života, které nás mohou inspirovat k dalším materiálům. Pište nebo telefonujte: Profit Vinohradská 1511/230 100 00 Praha 10 tel.: 225 010 366 fax: 225 010 377 profit@profit.cz kontaktní osoba: Michaela Kotíková

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít