Propojeni s dealery

16. srpna 2007, 17:00 - Tomáš Skřivánek
16. srpna 2007, 17:00

Aegon penzijní fond

Penzijní fond Aegon, který na počátku letošního léta vstoupil na český trh, získá brzy nového spoluvlastníka. Téměř deset procent firmy získá distribuční řetězec ZFP Akademie, dvojka tuzemského poradenského trhu. „Dnes jsou u toho stejní lidé, s nimiž jsem vizi propojení s penzijním fondem snil již v roce 1995. Já s manželkou na straně jedné a Dušan Friedl na straně druhé. Dnes člen představenstva Aegon PF, tenkrát Všeobecného vzájemného PF,“ napsal do srpnového vydání firemního magazínu šéf ZFP Akademie Vladimír Poliak. „Záměr propojit se s distribučním řetězcem byl součástí byznysplánu fondu. K reálnému naplnění ale dochází kvůli schvalování a dalším administrativním procedurám až nyní,“ řekl týdeníku EURO šéf penzijního fondu Aegon Vladimír Bezděk.
Informace, že akcionářem Aegon PF bude ZFP, zaskočila nedávno vzniklou společnost Partners for Life Planning, pro kterou je Aegon klíčovým partnerem a ZFP Akademie zároveň jedním z jejích hlavních konkurentů. „Překvapuje nás, že jako blízkého partnera nás o tomto kroku Aegon neinformoval ,a stejně zvláštní je, že se tento krok oznamuje, aniž by se odrážel například v obchodním rejstříku. Při výběru partnerů, jejichž produkty nabízíme, pečlivě posuzujeme jejich kvalitu včetně akcionářské struktury a vstup jednoho finančního zprostředkovatele do penzijního fondu vzbuzuje řadu otázek, na které bohužel zatím nemáme ze strany Aegonu odpovědi,“ uvedl pro týdeník EURO Tomáš Prouza, ředitel pro rozvoj poradenské společnosti Partners. „Myslím, že načasování je v pořádku. Nechtěli jsme informovat o něčem, co ještě nenastalo,“ reagoval Bezděk.
Podle informací týdeníku EURO vyjednával Aegon se ZFP již od loňského podzimu, na přelomu roku ale z jednání sešlo. Obnovil je až nový šéf Aegonu v ČR Peter Brudňák, jenž dříve se ZFP spolupracoval z pozice šéfa Aegonu na Slovensku. Tam se Aegonu pomocí ZFP a nadstandardních provizí podařilo přetáhnout klienty z ostatních penzijních fondů a stát se trojkou trhu. „ZFP výměnou za podíl slíbilo dodat do penzijního fondu Aegon během tří let osmdesát tisíc klientů. Jak znám jejich distribuční kapacity, je to pro ně vcelku bez obtíží splnitelný úkol,“ řekl týdeníku EURO obeznámený zdroj z konkurenčního penzijního fondu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít