PROMINENTI

28. srpna 2006, 00:00 - admin
28. srpna 2006, 00:00

PSALI JSME PŘED 15 LETY Stále ještě populární rakouský zpěvák Falco v cyklu Pozdrav z Vídně Praze svým vystoupením nedávno obohatil Všeobecnou československou výstavu. Lidově řečeno: Měl poměrně natřískáno.

PSALI JSME PŘED 15 LETY

Stále ještě populární rakouský zpěvák Falco v cyklu Pozdrav z Vídně Praze svým vystoupením nedávno obohatil Všeobecnou československou výstavu. Lidově řečeno: Měl poměrně natřískáno. Důvodů k tomu bylo několik: Falcovo show se uskutečnilo v prostředí Křižíkovy fontány, zpěvák sám přitahuje ty, kteří ho mají v oblibě a znají ho pouze z nahrávek, třetím důvodem se stalo nízké vstupné - pouhých dvacet korun.

Za takovou cenu si nemůže dovolit vylézt na pódium československá hudební skupina, pokud s ní nechce pořadatel prodělat kalhoty. Všeobecná československá výstava však zřejmě unese ledacos. Vysokou návštěvu koncertu Falca však nesporně způsobila také účinná intenzivní reklama nezávislé rozhlasové stanice Radio 1, která vystoupení rakouské hvězdy avizovala celý týden předem.

Soukromá rozhlasová stanice za to požadovala umístění své reklamy v průběhu Falcova koncertu. Reklama za reklamu. I taková pravidla podnikání respektuje. Ne však komisař výstavy Radim Menšík. Před koncertem nařídil odstavení reklamy Radia 1 pod hrozbou poplatku za propagaci 150 tisíc korun. Každý si holt představuje podnikání jinak. Věděl vůbec Falco, co se děje za jeho zády?

Ředitel Správy Kanceláře prezidenta republiky Karel Hampeis odešel ze socialistického Československa v roce 1977. Na Západě studoval politické vědy a historii, aby pak nakonec zakotvil v kanadském Torontu jako podnikatel s nemovitostmi. Nabídku k nynější funkci přijal letos 15. dubna. Má co dávat dohromady, aby Pražský hrad byl skutečně sídlem hlavy státu.

V této souvislosti se často hovoří o mimořádných nákladech na provoz Hradu. Zapomíná se, že Pražský hrad je kulturní památkou číslo jedna, v minulosti dost zanedbávanou. Proto pan Hampeis uvažuje o projektech jeho komercionalizace organizováním různých akcí, kongresů, kulturních pořadů a pronájmy. Například jednodenním pronájmem Španělského sálu k setkání amerických businessmanů nebo Rudolfovy galerie účastníkům Mezinárodního kongresu památkářů pod záštitou prince Charlese. To vše se bude dít pod taktovkou Karla Hampeise proto, aby byly hrazeny aspoň zčásti náklady na opravu Hradu a také proto, aby se zamezilo zlým řečem, že osazenstvo Hradu už neví, co by roupama chtělo.

Skutečnost, že pro účely prezidentského úřadu jezdí 14 aut BMW, leckoho třeba dráždí. Nemyslí už na to, že typ těchto automobilů má čtyřikrát větší životnost než Tatry 613 a nesrovnatelně nižší spotřebu. Za zmínku stojí fakt, že pan Hampeis teprve od 1. září bude modernizovat spisovou agendu Hradu prostřednictvím počítačů. Doposud byla vedena jako za dob prezidenta Masaryka.

Profit č. 35/1991

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít