PROMINENTI

28. srpna 2006, 00:00 - admin
28. srpna 2006, 00:00

PSALI JSME PŘED 15 LETY Stále ještě populární rakouský zpěvák Falco v cyklu Pozdrav z Vídně Praze svým vystoupením nedávno obohatil Všeobecnou československou výstavu. Lidově řečeno: Měl poměrně natřískáno.

PSALI JSME PŘED 15 LETY

Stále ještě populární rakouský zpěvák Falco v cyklu Pozdrav z Vídně Praze svým vystoupením nedávno obohatil Všeobecnou československou výstavu. Lidově řečeno: Měl poměrně natřískáno. Důvodů k tomu bylo několik: Falcovo show se uskutečnilo v prostředí Křižíkovy fontány, zpěvák sám přitahuje ty, kteří ho mají v oblibě a znají ho pouze z nahrávek, třetím důvodem se stalo nízké vstupné - pouhých dvacet korun.

Za takovou cenu si nemůže dovolit vylézt na pódium československá hudební skupina, pokud s ní nechce pořadatel prodělat kalhoty. Všeobecná československá výstava však zřejmě unese ledacos. Vysokou návštěvu koncertu Falca však nesporně způsobila také účinná intenzivní reklama nezávislé rozhlasové stanice Radio 1, která vystoupení rakouské hvězdy avizovala celý týden předem.

Soukromá rozhlasová stanice za to požadovala umístění své reklamy v průběhu Falcova koncertu. Reklama za reklamu. I taková pravidla podnikání respektuje. Ne však komisař výstavy Radim Menšík. Před koncertem nařídil odstavení reklamy Radia 1 pod hrozbou poplatku za propagaci 150 tisíc korun. Každý si holt představuje podnikání jinak. Věděl vůbec Falco, co se děje za jeho zády?

Ředitel Správy Kanceláře prezidenta republiky Karel Hampeis odešel ze socialistického Československa v roce 1977. Na Západě studoval politické vědy a historii, aby pak nakonec zakotvil v kanadském Torontu jako podnikatel s nemovitostmi. Nabídku k nynější funkci přijal letos 15. dubna. Má co dávat dohromady, aby Pražský hrad byl skutečně sídlem hlavy státu.

V této souvislosti se často hovoří o mimořádných nákladech na provoz Hradu. Zapomíná se, že Pražský hrad je kulturní památkou číslo jedna, v minulosti dost zanedbávanou. Proto pan Hampeis uvažuje o projektech jeho komercionalizace organizováním různých akcí, kongresů, kulturních pořadů a pronájmy. Například jednodenním pronájmem Španělského sálu k setkání amerických businessmanů nebo Rudolfovy galerie účastníkům Mezinárodního kongresu památkářů pod záštitou prince Charlese. To vše se bude dít pod taktovkou Karla Hampeise proto, aby byly hrazeny aspoň zčásti náklady na opravu Hradu a také proto, aby se zamezilo zlým řečem, že osazenstvo Hradu už neví, co by roupama chtělo.

Skutečnost, že pro účely prezidentského úřadu jezdí 14 aut BMW, leckoho třeba dráždí. Nemyslí už na to, že typ těchto automobilů má čtyřikrát větší životnost než Tatry 613 a nesrovnatelně nižší spotřebu. Za zmínku stojí fakt, že pan Hampeis teprve od 1. září bude modernizovat spisovou agendu Hradu prostřednictvím počítačů. Doposud byla vedena jako za dob prezidenta Masaryka.

Profit č. 35/1991

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít