Article, show

Proměňte svůj počítač na centrum zábavy

30. června 2003, 00:00 - Jakub Turek, jakub.turek@horydoly.cz
30. června 2003, 00:00

Způsob využívání počítačů se během posledních pěti let dramaticky změnil. Kromě zdokonalených multimediálních schopností a nástupu širokopásmového internetu, se PC ve stále větší míře stává centrem celého digitálního světa.Umožnilo to především zmnohonásobení výkonů procesorů a pevných disků.

Způsob využívání počítačů se během posledních pěti let dramaticky změnil. Kromě zdokonalených multimediálních schopností a nástupu širokopásmového internetu, se PC ve stále větší míře stává centrem celého digitálního světa.

Umožnilo to především zmnohonásobení výkonů procesorů a pevných disků. Disky pojmou hudební alba či filmové nahrávky a procesory je umožní přečíst v dostatečné rychlosti.

Počítačové hry

Hry se stále více blíží realitě, jsou složitější a na první pohled propracovanější. Díky tak zvané umělé inteligenci zabudované v jejich programech se virtuální protivníci i spoluhráči neustále učí a zlepšují své schopnosti. Ačkoliv se stále prodává mnoho stříleček, kde teče spousta krve a mrtvoly se válejí po ulicích, stále populárnější jsou sportovní hry. Hráči při nich simulují hokejové či basketbalové utkání nebo třeba automobilové závody. Oblíbené jsou i simulátory, které věrně zobrazují kokpit moderní stíhačky, historického dvojplošníku, formule či dokonce pracoviště strojvedoucího vlaku.

Hudba

Počítače změnily poměry v hudební branži a zároveň přinesly spotřebitelům úžasnou paletu žánrů a stylů. V době internetu a formátu MP3 pro stahování zvukových nahrávek není žádná hudba nedostupná. Chcete poslouchat cikánskou muziku z Rumunska, senegalský folklor nebo nejnovější techno z Německa? Jak je libo, máte tři možnosti: 1. Zajdete do obchodu a pravděpodobně zjistíte, že nic takového v regálech nenajdete. 2. Pročešete internetové obchody a objednáte si poštou nahraná cédéčka. 3. Projdete nabídku legálních i nelegálních systémů ke stahování hudby a nahrajete si vlastní cédéčko podle chuti. Samozřejmě jsme vynechali možnost, že zajdete za kamarády, vypůjčíte si jejich kompaktní disky a v rozporu se zákonem si je přepálíte.

Video

Profesionální videonahrávky a filmy jsou ke koupi nebo vypůjčení na DVD nebo na starších a méně kvalitních CD-ROM. Kompaktní disky lze jednoduše kopírovat. Domácí videonahrávky lze pořizovat v analogových kamerách VHS nebo Video8 a potom je nechat v kopírovacích centrech převést do digitální podoby. Jednodušší je ovšem použít rovnou digitální kameru a z ní záznam zkopírovat rovnou do počítače. V počítači je možné pomocí jednoduchého programu nahrávku sestříhat, doplnit hudbu či komentář. Nakonec se vše vypálí na CD-ROM a film je hotový.

ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV (3x)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít