Proměňte svůj počítač na centrum zábavy

30. června 2003, 00:00 - Jakub Turek, jakub.turek@horydoly.cz
30. června 2003, 00:00

Způsob využívání počítačů se během posledních pěti let dramaticky změnil. Kromě zdokonalených multimediálních schopností a nástupu širokopásmového internetu, se PC ve stále větší míře stává centrem celého digitálního světa.Umožnilo to především zmnohonásobení výkonů procesorů a pevných disků.

Způsob využívání počítačů se během posledních pěti let dramaticky změnil. Kromě zdokonalených multimediálních schopností a nástupu širokopásmového internetu, se PC ve stále větší míře stává centrem celého digitálního světa.

Umožnilo to především zmnohonásobení výkonů procesorů a pevných disků. Disky pojmou hudební alba či filmové nahrávky a procesory je umožní přečíst v dostatečné rychlosti.

Počítačové hry

Hry se stále více blíží realitě, jsou složitější a na první pohled propracovanější. Díky tak zvané umělé inteligenci zabudované v jejich programech se virtuální protivníci i spoluhráči neustále učí a zlepšují své schopnosti. Ačkoliv se stále prodává mnoho stříleček, kde teče spousta krve a mrtvoly se válejí po ulicích, stále populárnější jsou sportovní hry. Hráči při nich simulují hokejové či basketbalové utkání nebo třeba automobilové závody. Oblíbené jsou i simulátory, které věrně zobrazují kokpit moderní stíhačky, historického dvojplošníku, formule či dokonce pracoviště strojvedoucího vlaku.

Hudba

Počítače změnily poměry v hudební branži a zároveň přinesly spotřebitelům úžasnou paletu žánrů a stylů. V době internetu a formátu MP3 pro stahování zvukových nahrávek není žádná hudba nedostupná. Chcete poslouchat cikánskou muziku z Rumunska, senegalský folklor nebo nejnovější techno z Německa? Jak je libo, máte tři možnosti: 1. Zajdete do obchodu a pravděpodobně zjistíte, že nic takového v regálech nenajdete. 2. Pročešete internetové obchody a objednáte si poštou nahraná cédéčka. 3. Projdete nabídku legálních i nelegálních systémů ke stahování hudby a nahrajete si vlastní cédéčko podle chuti. Samozřejmě jsme vynechali možnost, že zajdete za kamarády, vypůjčíte si jejich kompaktní disky a v rozporu se zákonem si je přepálíte.

Video

Profesionální videonahrávky a filmy jsou ke koupi nebo vypůjčení na DVD nebo na starších a méně kvalitních CD-ROM. Kompaktní disky lze jednoduše kopírovat. Domácí videonahrávky lze pořizovat v analogových kamerách VHS nebo Video8 a potom je nechat v kopírovacích centrech převést do digitální podoby. Jednodušší je ovšem použít rovnou digitální kameru a z ní záznam zkopírovat rovnou do počítače. V počítači je možné pomocí jednoduchého programu nahrávku sestříhat, doplnit hudbu či komentář. Nakonec se vše vypálí na CD-ROM a film je hotový.

ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV (3x)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít