Prokázání kvalifikace

28. srpna 2006, 00:00 - Ing. Petr Man
28. srpna 2006, 00:00

Jako účastník soutěže o veřejnou zakázku stojím před problémem, jakým způsobem správně doložit kvalifikační podmínky stanovené zadavatelem v zadávací dokumentaci. Moje společnost je zapsána v Seznamu kvalifikovaných dodavatelů.

Ze zadávací dokumentace vyplývá, že uchazeč splní podmínky kvalifikace mimo jiné tím, doloží-li potvrzení finančního úřadu a České správy sociálního zabezpečení o tom, že uchazeč nemá vůči těmto úřadům žádné závazky a nedoplatky. Obě potvrzení jsem již v červenci tohoto roku dokládal do Seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Musím tato potvrzení znovu dokládat? Karel Vaněk

Zákon o veřejných zakázkách č. 137/2006 Sb., platný od 1. července 2006, umožňuje prokázat splnění kvalifikace dodavatele výpisem ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Tento výpis nesmí být starší než tři měsíce (§ 127 odst. 4 zákona o veřejných zakázkách).

Zákon ale zároveň umožňuje zadavateli, aby k prokázání kvalifikace podle § 53 odst. 1 písm. f) až h) požadoval, nad rámec výpisu ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů, rovněž potvrzení příslušných institucí - a to pouze v případě, že si toto právo již předtím vyhradil v oznámení či výzvě o zahájení zadávacího řízení. Pakliže tak zadavatel neučinil, doložte jako doklad splnění příslušné kvalifikace výpis z uvedeného seznamu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít