Profit č.05 - Zimní sporty v Čechách

28. ledna 2011, 18:00 - Profit, TZ
28. ledna 2011, 18:00

Tématem letošního pátého čísla Profitu, který vychází již v pondělí jsou "Zimní sporty". V časopisu proto naleznete nejen rozhovor s Kateřinou Neumannovou, ale i s předsedou představenstva skiareálu Špindlerův mlýn a externím poradcem ministra financí Ivo Kaderkou. A co vás čeká na dalších stranách?

Foto: Profit

Ledaři z Braníku

V minulosti se k chlazení piva používal přírodní led, který se v Praze těžil přímo z Vltavy. Teprve počátkem 20. století vznikly v Braníku Akciové ledárny, které led uskladňovaly po celý rok a zásobovaly jím hospody v širokém okolí.

Osudy: Jan Nepomuk hrabě Harrach

Počátky lyžování v českých zemích jsou spojeny s někdejším majitelem jilemnického panství hrabětem Janem Harrachem. Právě on nechal před 118 lety přivézt do Krkonoš první lyže, a dal tak vzniknout turistickému i závodnímu lyžování u nás.

Speciál: Účetnictví

Využít externistu, nebo si poradit sám? Čím aktivnější firma, tím složitější a objemnější účetnictví. Je lepší si je kompletně ohlídat uvnitř podniku, nebo je dobré alespoň část agendy převést na externího pomocníka? A jak dnes pomáhá s účetnictvím počítačový software? Nejen na to se pokusíme odpovědět v novém Profitu příští týden.

Český export: Japonsko

Země vycházejícího slunce je třetí největší ekonomikou světa. Z Česka tam směřuje různý tovar. Od chmele přes sklo vybilancované proti zemětřesení až po plyšové figurky Krtečka, kteroužto pohádkovou postavičku japonské děti zbožňují. Export je ale pro české firmy zatím těžký, protože Japonci svou zemi obehnali obchodními bariérami. Více příští týden v magazínu Český export, který vyjde jako příloha Profitu.

Patříte mezi ty, kteří se snaží celý den sledovat aktuální zprávy? Pak pro vás máme tipy, jak sledovat ekonomické dění na našem webu. Nově totiž aktualizujeme od pondělí do pátku několikrát denně nejen naši Facebookovou stránku - http://www.facebook.cz/profit.cz, ale připravili jsme pro vás i twitterový účet, který naleznete na adrese:http://twitter.com/profit_cz. Takže pamatujte, pokud chcete mít informace opravdu čerstvé, právě toto jsou cesty, jak si je zajistit. A nezapomeňte, že náš RSS kanál s aktualitami můžete odebírat na adrese:http://www.profit.cz/rss.aspx.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Týden blbec. Po Outlooku má velký výpadek také Skype
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít