Profit č.05 - Zimní sporty v Čechách

28. ledna 2011, 18:00 - Profit, TZ
28. ledna 2011, 18:00

Tématem letošního pátého čísla Profitu, který vychází již v pondělí jsou "Zimní sporty". V časopisu proto naleznete nejen rozhovor s Kateřinou Neumannovou, ale i s předsedou představenstva skiareálu Špindlerův mlýn a externím poradcem ministra financí Ivo Kaderkou. A co vás čeká na dalších stranách?

Foto: Profit

Ledaři z Braníku

V minulosti se k chlazení piva používal přírodní led, který se v Praze těžil přímo z Vltavy. Teprve počátkem 20. století vznikly v Braníku Akciové ledárny, které led uskladňovaly po celý rok a zásobovaly jím hospody v širokém okolí.

Osudy: Jan Nepomuk hrabě Harrach

Počátky lyžování v českých zemích jsou spojeny s někdejším majitelem jilemnického panství hrabětem Janem Harrachem. Právě on nechal před 118 lety přivézt do Krkonoš první lyže, a dal tak vzniknout turistickému i závodnímu lyžování u nás.

Speciál: Účetnictví

Využít externistu, nebo si poradit sám? Čím aktivnější firma, tím složitější a objemnější účetnictví. Je lepší si je kompletně ohlídat uvnitř podniku, nebo je dobré alespoň část agendy převést na externího pomocníka? A jak dnes pomáhá s účetnictvím počítačový software? Nejen na to se pokusíme odpovědět v novém Profitu příští týden.

Český export: Japonsko

Země vycházejícího slunce je třetí největší ekonomikou světa. Z Česka tam směřuje různý tovar. Od chmele přes sklo vybilancované proti zemětřesení až po plyšové figurky Krtečka, kteroužto pohádkovou postavičku japonské děti zbožňují. Export je ale pro české firmy zatím těžký, protože Japonci svou zemi obehnali obchodními bariérami. Více příští týden v magazínu Český export, který vyjde jako příloha Profitu.

Patříte mezi ty, kteří se snaží celý den sledovat aktuální zprávy? Pak pro vás máme tipy, jak sledovat ekonomické dění na našem webu. Nově totiž aktualizujeme od pondělí do pátku několikrát denně nejen naši Facebookovou stránku - http://www.facebook.cz/profit.cz, ale připravili jsme pro vás i twitterový účet, který naleznete na adrese:http://twitter.com/profit_cz. Takže pamatujte, pokud chcete mít informace opravdu čerstvé, právě toto jsou cesty, jak si je zajistit. A nezapomeňte, že náš RSS kanál s aktualitami můžete odebírat na adrese:http://www.profit.cz/rss.aspx.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít