Profese, kontakty, informace

02. června 2003, 00:00 - Zdeněk Kubín, kubin@profit.cz
02. června 2003, 00:00

Klatovský "jeden den"Sdružení Střední podnikatelský stav a Okresní hospodářská komora Klatovy pořádají ve středu 4. 6. v Městské knihovně v Klatovech setkání představitelů středních firem. Pořadatelé chtějí pomoci podnikatelům s navázáním kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni.

Klatovský „jeden den“

Sdružení Střední podnikatelský stav a Okresní hospodářská komora Klatovy pořádají ve středu 4. 6. v Městské knihovně v Klatovech setkání představitelů středních firem. Pořadatelé chtějí pomoci podnikatelům s navázáním kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni. Bude se hovořit o takových otázkách, jako například: Návrh na převedení plateb nemocenské za první týdny nemoci, rychlost zavedení eura či co mohou podnikatelé z Plzeňského kraje čekat od jeho vedení. Hostem bude generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky Ladislav Macka.

e-mail: info@strednistav.cz

Mise do Maďarska

Jednodenní podnikatelskou misi doprovázející předsedu vlády Vladimíra Špidlu při jeho návštěvě v Maďarsku pořádá 5. června Svaz průmyslu a dopravy České republiky. V Budapešti jsou pro členy české delegace zajištěna dvoustranná jednání s maďarskými partnery ve spolupráci s partnerskou organizací MGYOSZ, obchodně-ekonomickým úsekem V elvyslanectví ČR v Maďarsku a kanceláří CzechTrade v Budapešti.

tel. 224 934 088 - linka 254, 307,

e-mail: gberankova@spcr.cz

Zkušenosti z Anglie

V druhé polovině května se konala obchodní mise jihomoravských firem v anglickém Leedsu, a to v rámci Českého týdne, organizovaného městy Leeds a Brno. Součástí byl investiční seminář pořádaný ve spolupráci s českým obchodním zastoupením v Londýně, kterého se zúčastnilo 45 zájemců - investorů. Pro následné období připravuje Obchodní a hospodářská komora Brno obchodní misi regionu Y ork Shire do Brna a na jižní Moravu. Jako poznatek z akce organizátoři konstatují významné zvýšení zájmu anglických firem i politiků o své budoucí partnery v EU - Evropany.

K profesi instalatérů a topenářů

Svaz podnikatelů v oboru technických zařízení ČR a Ústřední svaz sanity, topení, klima pořádají 17. června konferenci „Změny v kvalifikaci a celoživotním vzdělávání v oboru instalatér a topenář. Postavení řemesla a malých a středních firem v oboru technických zařízení s ohledem na vstup do EU“. Cílem je informovat podnikatele a odbornou veřejnost o změnách v oboru technických zařízení, které probíhají v Evropské unii. Hovořit se bude např. o spolupráci ohledně znalostí nejdůležitějších projektů v rámci evropského stanovení norem či o Evropském stavebním fóru.

tel./fax: 283 881 400, e-mail: fholec@volny.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít