Profese, kontakty, informace

02. června 2003, 00:00 - Zdeněk Kubín, kubin@profit.cz
02. června 2003, 00:00

Klatovský "jeden den"Sdružení Střední podnikatelský stav a Okresní hospodářská komora Klatovy pořádají ve středu 4. 6. v Městské knihovně v Klatovech setkání představitelů středních firem. Pořadatelé chtějí pomoci podnikatelům s navázáním kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni.

Klatovský „jeden den“

Sdružení Střední podnikatelský stav a Okresní hospodářská komora Klatovy pořádají ve středu 4. 6. v Městské knihovně v Klatovech setkání představitelů středních firem. Pořadatelé chtějí pomoci podnikatelům s navázáním kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni. Bude se hovořit o takových otázkách, jako například: Návrh na převedení plateb nemocenské za první týdny nemoci, rychlost zavedení eura či co mohou podnikatelé z Plzeňského kraje čekat od jeho vedení. Hostem bude generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky Ladislav Macka.

e-mail: info@strednistav.cz

Mise do Maďarska

Jednodenní podnikatelskou misi doprovázející předsedu vlády Vladimíra Špidlu při jeho návštěvě v Maďarsku pořádá 5. června Svaz průmyslu a dopravy České republiky. V Budapešti jsou pro členy české delegace zajištěna dvoustranná jednání s maďarskými partnery ve spolupráci s partnerskou organizací MGYOSZ, obchodně-ekonomickým úsekem V elvyslanectví ČR v Maďarsku a kanceláří CzechTrade v Budapešti.

tel. 224 934 088 - linka 254, 307,

e-mail: gberankova@spcr.cz

Zkušenosti z Anglie

V druhé polovině května se konala obchodní mise jihomoravských firem v anglickém Leedsu, a to v rámci Českého týdne, organizovaného městy Leeds a Brno. Součástí byl investiční seminář pořádaný ve spolupráci s českým obchodním zastoupením v Londýně, kterého se zúčastnilo 45 zájemců - investorů. Pro následné období připravuje Obchodní a hospodářská komora Brno obchodní misi regionu Y ork Shire do Brna a na jižní Moravu. Jako poznatek z akce organizátoři konstatují významné zvýšení zájmu anglických firem i politiků o své budoucí partnery v EU - Evropany.

K profesi instalatérů a topenářů

Svaz podnikatelů v oboru technických zařízení ČR a Ústřední svaz sanity, topení, klima pořádají 17. června konferenci „Změny v kvalifikaci a celoživotním vzdělávání v oboru instalatér a topenář. Postavení řemesla a malých a středních firem v oboru technických zařízení s ohledem na vstup do EU“. Cílem je informovat podnikatele a odbornou veřejnost o změnách v oboru technických zařízení, které probíhají v Evropské unii. Hovořit se bude např. o spolupráci ohledně znalostí nejdůležitějších projektů v rámci evropského stanovení norem či o Evropském stavebním fóru.

tel./fax: 283 881 400, e-mail: fholec@volny.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít