Profese - Kontakty - Informace

28. července 2003, 00:00 - admin
28. července 2003, 00:00

Adresář jihomoravských exportérůO získání zakázky v zahraničí rozhodují aktuální a rychle dostupné informace o vhodných dodavatelích. Proto Obchodní a hospodářská komora Brno jako regionální partner agentury CzechTrade spolupracuje na vytvoření podrobné databáze českých vývozců, kteří mají zájem prezentovat svou firmu na zahraničních trzích a chtějí zvýšit svůj zisk a obrat prostřednictvím efektivního využívání obchodních příležitostí.

Adresář jihomoravských exportérů

O získání zakázky v zahraničí rozhodují aktuální a rychle dostupné informace o vhodných dodavatelích. Proto Obchodní a hospodářská komora Brno jako regionální partner agentury CzechTrade spolupracuje na vytvoření podrobné databáze českých vývozců, kteří mají zájem prezentovat svou firmu na zahraničních trzích a chtějí zvýšit svůj zisk a obrat prostřednictvím efektivního využívání obchodních příležitostí. Úkolem Regionálního informačního místa CzechTrade Brno (RIM Brno) při Obchodní a hospodářské komoře Brno je oslovit s nabídkou prezentace v krajském adresáři exportérů firmy z celého Jihomoravského kraje. Pro firmy je tato prezentace bezplatná. Cílem je vytvořit detailní databázi českých vývozců, členěnou podle oborů podnikání, jednotlivých krajů ČR i abecedně. Ta bude připravena do konce listopadu 2003 v anglickém a německém jazyce. V podobě CD bude distribuována na přelomu roku 2004. Na jejím rozšíření do zahraničí budou spolupracovat zahraniční kanceláře CzechTrade se zastupitelskými úřady České republiky, OHK Brno ji poskytne svým zahraničním partnerům v rámci prezentace kraje. Zároveň bude zpřístupněna na internetu i na webových stránkách OHK Brno.

tel: 541 159 544, e-mail: czechtrade@ohkbrno. cz

Euroregion Nisa: Ceny za inovace

Pod záštitou prezidia Euroregionu Nisa (ERN) bude v letošním roce udělena mezinárodní cena za nejlepší inovaci INNOVATION 2003 - Euroregion Neisse-Nisa-Nysa. Jedná se o první ročník mezinárodního ocenění pro podnikatele Euroregionu Nisa za rok 2003. Cenu vyhlašuje prezidium Euroregionu Nisa a hodnotí se nejlepší inovační výrobek a nejlepší hospodářská spolupráce ze všech tří zemí tohoto euroregionu. Mezi hlavní kritéria soutěže pro získání první ceny „nejlepší inovační výrobek“ patří např. stupeň inovace, prodejnost výrobku/výrobního postupu, zachování pracovních míst, vytvoření nových pracovních míst, použití evropských norem životního prostředí a kvality. U ceny „nejlepší partnerství“ patří mezi kritéria např. rozsah společné spolupráce, doba a koordinace spolupráce, vývoj prodeje a také zachování pracovních míst a dodatečný počet vytvořených pracovních míst v důsledku hospodářské spolupráce. V obou kategoriích budou vybrány tři nejlepší žádosti z každé země ERN. Rozhodovat o nich bude komise složená z patnácti expertů, z každé země ERN zde bude zastoupeno 5 expertů. Udílení cen se uskuteční na konci roku 2003. Vítěz obdrží finanční odměnu a všechny produkty hodnocené ve finále budou mezinárodně prezentovány.

tel: 485 100 148

Seminář o státní pomoci

Opatření poskytující pomoc jednotlivým podnikům národními, regionálními nebo místními autoritami - státní pomoc - narušují soutěž, protože diskriminují společnosti, které neobdržely pomoc oproti těm, kteří jsou jejími příjemci. Cíl politiky hospodářské soutěže EU v oblasti státní pomoci je vytvoření správné rovnováhy mezi potřebou veřejných intervencí a ochranou fair soutěže na druhé straně. Aby bylo dosaženo uvedeného cíle, Dohoda EK neuplatňuje totální zákaz státní pomoci. Poskytování takové pomoci může být ospravedlněno výjimečnými okolnostmi. V současné době je státní pomoc ilegální, pokud není schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a v důsledku přistoupení k EU také EK. Poskytovatelé státní pomoci jsou povinni znát pravidla EK, týkající se státní pomoci. Ale také podniky mají znát, jak odolat ilegálním podporám narušujícím hospodářskou soutěž a poškozující jejich ekonomický zájem. Proto Svaz průmyslu a dopravy ČR připravil na 30. září 2003 seminář o pravidlech Evropské komise, týkajících se státní pomoci. Seminář je organizován s podporou twinningového projektu PHARE „Státní pomoc“, jehož partneři jsou EK, německé spolkové ministerstvo financí a ÚOHS. Dva němečtí experti a jeden expert ÚOHS poskytnou přednášky o principech práva ES, týkajícího se státní pomoci, a o pravidlech a směrnicích komise ES v různých oblastech jako investiční pomoc, pomoc při restrukturalizaci firem v nesnázích, pomoc malým a středním firmám, podpora v oblasti vědy a výzkumu a ochrana životního prostředí. Pozornost bude věnována i procedurálním otázkám: Jak mají podniky jednat s Komisí v jednotlivých případech? Jak uplatnit námitky proti rozhodnutí Komise? Jak vypadají soudní procedury?

sklimes@spcr.cz

Hospodářská výstava v Pelhřimově

V sobotu dne 13. září 2003 pořádá Okresní hospodářská komora Pelhřimov Hospodářskou výstavu 2003. Jedná se o výstavní akci firem z kraje Vysočina. Firmy zde mohou prezentovat své výrobky a služby. Místo konání je Masarykovo náměstí v Pelhřimově. Akce se koná od 10 do 16 hodin. Zajištěno je občerstvení a celodenní kulturní program.

Řídit svůj osud

Sdružení EVIDA Plzeň, Česká manažerská asociace Praha, VDI BV Dresden, Fakulta informatiky a statistiky VŠE, PHF EU Košice a ČESAC Plzeň pořádají v první polovině září v Mariánských Lázních pátou mezinárodní pracovní konferenci zaměřenou na aktuální problémy řídicí práce GEMAN 03 „General Management“. Mottem konference je „Řídit svůj osud, aby jej neřídili jiní“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít