Profese - Kontakty - Informace

10. března 2003, 00:00 - admin
10. března 2003, 00:00

V jeden den na jednom místěProjekt "V jeden den na jednom místě", který v letošním roce zahrnuje celkem pět regionálních setkání úspěšných středních firem s následným celorepublikovým workshopem, si klade za cíl pomoci podnikatelům s navázáním zajímavých kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni.

V jeden den na jednom místě

Projekt „V jeden den na jednom místě“, který v letošním roce zahrnuje celkem pět regionálních setkání úspěšných středních firem s následným celorepublikovým workshopem, si klade za cíl pomoci podnikatelům s navázáním zajímavých kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni. První z těchto regionálních setkání se pod mottem „Nikdo není tak úspěšný, aby nemohl být úspěšnější“ koná již 11. března v Hotelu Jana v Přerově a pořádají ho sdružení Střední podnikatelský stav a Hospodářská komora okresu Přerov. Cílem je nabídnout informace a služby, které pomohu středním podnikatelům v každodenním podnikání. Setkání by mělo účastníkům poskytnout odpovědi na takové otázky jako: Je návrh na převedení plateb nemocenské za první týdny nemoci krokem ke snížení nemocnosti, nebo je to pokrytectví ze strany státu, kterému se nemocnost vymkla z rukou a chce předat černého Petra podnikatelům? Může rychlost (či spíše pomalost) zavedení eura zásadně ovlivnit české hospodářství? Do hry o tvorbu podnikatelského prostředí vstoupil nový hráč - kraj. Co mohou očekávat podnikatelé z Olomouckého kraje od jeho vedení? Potřebujete váš obchodní nebo majetkový spor řešit rychle a chcete být úspěšní při vymáhání svých nároků? Chcete snížit počet pohledávek a rychle a levně vymáhat ty, co již vznikly? Víte, jak vám mohou informační technologie pomoci při spolupráci s partnery nebo při hledání nových zákazníků? Jak financovat rozvoj firmy jinak než úvěrem nebo z vlastních zdrojů?

tel. 60220864, e-mail: info@strednistav.cz,

EGAP on-line

Exportní a pojišťovací společnost EGAP rozšiřuje elektronickou komunikaci s klienty, která se již v současné době může částečně odehrávat online pomocí www stránek společnosti. EGAP touto službou umožňuje klientům, kteří jsou pojištěni proti riziku nezaplacení pohledávek za tuzemskými nebo zahraničními dlužníky, přístup k vybraným údajům z produkčního systému EGAP prostřednictvím sítě Internet. Přístup klienta ke službě EGAP on-line je umožněn na základě dodatku ke stávající pojistné smlouvě, kterým se klient registruje k využívání služby EGAP online.

www.egap.cz

Společenstvo uměleckých kovářů

Koncem ledna se v kulturním domě Lola v Olomouci konala ustavující Valná hromada Společenstva uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů-podkovářů. Sjeli se sem zástupci těchto řemesel z celé republiky, aby založili organizaci, která by hájila jejich zájmy. Hned od úvodních slov, nebo lépe řečeno od úvodního poklepu na kovadlinu oznamující zahájení Valné hromady, bylo znát, že problémů k řešení je opravdu hodně. Velká diskuze se například rozvinula kolem čistoty řemesla a její kontroly, a dále pak o udělování živnostenských oprávnění či výučních listů. Za příklad byla dávána například anomálie v udělování živnostenských oprávnění v oboru kovář či zámečník, což jsou živnosti řemeslné, tedy je třeba výuční list a praxe, naproti tomu oprávnění uměleckořemeslné ztvárnění kovu, tedy i umělecké kovářství a zámečnictví, nebo podkovář je živnost volná, může ji tedy ihned provádět kdokoli bez jakéhokoli vzdělání i praxe!

Obchodní právo SRN

Marcella Pawelka, advokátka ze SRN mluvící česky, která se orientuje na vypracovávání obchodních smluv a má praxi ve vymáhání pohledávek českých firem u zahraničních odběratelů, je přednášejícím na kulatém stolu na téma Obchodní právo SRN, který 19. března pořádá Regionální hospodářská komora Ostrava. Hovořit se bude o takových tématech, jako obchodní vztahy s Německem, obecné poznámky k německému právnímu systému, prodej výrobků do SRN (obvyklé alternativy), založení podniku v SRN, pracovní podmínky pro fyzické a právnické osoby v SRN, jak připravit dodací smlouvu s německým partnerem, ochrana názvu, značky, známky, právní spory v Německu, zastupování před soudy v SRN. Uzávěrka přihlášek je 12. března.

tel: 597 479 328, e-mail: info@rhko.cz

Využívání informačního systému

„Informační systém pro řízení výrobního podniku“ je název semináře, který pořádá ve čtvrtek 13. března Okresní hospodářská komora v Příbrami. Je určen především těm podnikatelům a manažerům, kteří si uvědomují, jak je důležité rychle navrhnout cenu a jak rychle a kvalitně zpracovat výrobní podklady. Seminář se koná v sídle bývalého Okresního úřadu Příbram.

Úvodní poklep na kovadlinu zahájil valnou hromadu nového společenstva

FOTO: ARCHIV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít