Profese - Kontakty - Informace

10. března 2003, 00:00 - admin
10. března 2003, 00:00

V jeden den na jednom místěProjekt "V jeden den na jednom místě", který v letošním roce zahrnuje celkem pět regionálních setkání úspěšných středních firem s následným celorepublikovým workshopem, si klade za cíl pomoci podnikatelům s navázáním zajímavých kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni.

V jeden den na jednom místě

Projekt „V jeden den na jednom místě“, který v letošním roce zahrnuje celkem pět regionálních setkání úspěšných středních firem s následným celorepublikovým workshopem, si klade za cíl pomoci podnikatelům s navázáním zajímavých kontaktů na regionální i celorepublikové úrovni. První z těchto regionálních setkání se pod mottem „Nikdo není tak úspěšný, aby nemohl být úspěšnější“ koná již 11. března v Hotelu Jana v Přerově a pořádají ho sdružení Střední podnikatelský stav a Hospodářská komora okresu Přerov. Cílem je nabídnout informace a služby, které pomohu středním podnikatelům v každodenním podnikání. Setkání by mělo účastníkům poskytnout odpovědi na takové otázky jako: Je návrh na převedení plateb nemocenské za první týdny nemoci krokem ke snížení nemocnosti, nebo je to pokrytectví ze strany státu, kterému se nemocnost vymkla z rukou a chce předat černého Petra podnikatelům? Může rychlost (či spíše pomalost) zavedení eura zásadně ovlivnit české hospodářství? Do hry o tvorbu podnikatelského prostředí vstoupil nový hráč - kraj. Co mohou očekávat podnikatelé z Olomouckého kraje od jeho vedení? Potřebujete váš obchodní nebo majetkový spor řešit rychle a chcete být úspěšní při vymáhání svých nároků? Chcete snížit počet pohledávek a rychle a levně vymáhat ty, co již vznikly? Víte, jak vám mohou informační technologie pomoci při spolupráci s partnery nebo při hledání nových zákazníků? Jak financovat rozvoj firmy jinak než úvěrem nebo z vlastních zdrojů?

tel. 60220864, e-mail: info@strednistav.cz,

EGAP on-line

Exportní a pojišťovací společnost EGAP rozšiřuje elektronickou komunikaci s klienty, která se již v současné době může částečně odehrávat online pomocí www stránek společnosti. EGAP touto službou umožňuje klientům, kteří jsou pojištěni proti riziku nezaplacení pohledávek za tuzemskými nebo zahraničními dlužníky, přístup k vybraným údajům z produkčního systému EGAP prostřednictvím sítě Internet. Přístup klienta ke službě EGAP on-line je umožněn na základě dodatku ke stávající pojistné smlouvě, kterým se klient registruje k využívání služby EGAP online.

www.egap.cz

Společenstvo uměleckých kovářů

Koncem ledna se v kulturním domě Lola v Olomouci konala ustavující Valná hromada Společenstva uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů-podkovářů. Sjeli se sem zástupci těchto řemesel z celé republiky, aby založili organizaci, která by hájila jejich zájmy. Hned od úvodních slov, nebo lépe řečeno od úvodního poklepu na kovadlinu oznamující zahájení Valné hromady, bylo znát, že problémů k řešení je opravdu hodně. Velká diskuze se například rozvinula kolem čistoty řemesla a její kontroly, a dále pak o udělování živnostenských oprávnění či výučních listů. Za příklad byla dávána například anomálie v udělování živnostenských oprávnění v oboru kovář či zámečník, což jsou živnosti řemeslné, tedy je třeba výuční list a praxe, naproti tomu oprávnění uměleckořemeslné ztvárnění kovu, tedy i umělecké kovářství a zámečnictví, nebo podkovář je živnost volná, může ji tedy ihned provádět kdokoli bez jakéhokoli vzdělání i praxe!

Obchodní právo SRN

Marcella Pawelka, advokátka ze SRN mluvící česky, která se orientuje na vypracovávání obchodních smluv a má praxi ve vymáhání pohledávek českých firem u zahraničních odběratelů, je přednášejícím na kulatém stolu na téma Obchodní právo SRN, který 19. března pořádá Regionální hospodářská komora Ostrava. Hovořit se bude o takových tématech, jako obchodní vztahy s Německem, obecné poznámky k německému právnímu systému, prodej výrobků do SRN (obvyklé alternativy), založení podniku v SRN, pracovní podmínky pro fyzické a právnické osoby v SRN, jak připravit dodací smlouvu s německým partnerem, ochrana názvu, značky, známky, právní spory v Německu, zastupování před soudy v SRN. Uzávěrka přihlášek je 12. března.

tel: 597 479 328, e-mail: info@rhko.cz

Využívání informačního systému

„Informační systém pro řízení výrobního podniku“ je název semináře, který pořádá ve čtvrtek 13. března Okresní hospodářská komora v Příbrami. Je určen především těm podnikatelům a manažerům, kteří si uvědomují, jak je důležité rychle navrhnout cenu a jak rychle a kvalitně zpracovat výrobní podklady. Seminář se koná v sídle bývalého Okresního úřadu Příbram.

Úvodní poklep na kovadlinu zahájil valnou hromadu nového společenstva

FOTO: ARCHIV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít