Profese - Kontakty - Informace

14. července 2003, 00:00 - admin
14. července 2003, 00:00

Příprava personalistů na Evropskou uniiPro HR managery, personální specialisty a konzultanty v oblasti řízení lidských zdrojů je určen program "See you v EU". Program je tvořen dvěma moduly nazvanými podle místa konání - "Praha" a "Brusel".

Příprava personalistů na Evropskou unii

Pro HR managery, personální specialisty a konzultanty v oblasti řízení lidských zdrojů je určen program „See you v EU“. Program je tvořen dvěma moduly nazvanými podle místa konání - „Praha“ a „Brusel“. Dvoudenní seminář „Praha“ je zaměřen na aktuální a praktické změny v oblasti zaměstnávání pracovníků, které čekají společnosti podnikající na území ČR po jejím vstupu do EU. Seminář bude především pokrývat oblast zaměstnanosti a trh pracovních sil v rámci celé EU, zodpoví otázky z pohledu pracovního prostředí o změnách ovlivňujících oblast HR ve firmách, uvede aktuálně připravované změny a jejich výklad v Zákoníku práce pro rok 2004, otevře nové téma Sociálního dialogu v podmínkách EU a Evropské kompetence - kompetenční model managementu a interkulturního managementu. Třídenní stáž „Brusel“, která volně navazuje na seminář „Praha“, se uskuteční v Bruselu a Antverpách. Jedná se o srovnávací stáž s návštěvou v konkrétních firmách, která účastníkům poskytne možnost porovnat své zkušenosti a přístupy s belgickými HR managery, odborníky a konzultanty. Program bude pouze v anglickém jazyce.

www.hrguru.cz/eu

Zvýhodněné úvěry pro začínající podnikatele

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje připravila kurz pro začínající podnikatele, kteří chtějí využít možnosti žádat o zvýhodněný úvěr v rámci programu na podporu malého a středního podnikání START. Cílem tohoto programu je pomocí zvýhodněných úvěrů podpořit vstup začínajících podnikatelů do podnikání a jeho rozvoj v počáteční fázi. Podmínkou pro podání žádosti o zvýhodněný úvěr je absolvování a úspěšné ukončení vzdělávacího programu pro začínající podnikatele „Základy podnikání“, přičemž zahájení nejbližšího kurzu, pořádaného KHK Olomouckého kraje, je 9. září 2003 v Přerově. Podnikatel je povinen předložit poskytovateli programu - Českomoravské záruční a rozvojové bance, a. s. (ČMZRB) podnikatelský plán připravený ve spolupráci s některým regionálním a informačním centrem (RPIC), včetně doporučení RPIC k jeho realizaci. Program START se vztahuje na podnikatele, kteří zahájili podnikatelskou (výdělečnou) činnost registrací na finančním úřadě, nejdříve šest měsíců před datem podání žádosti o zvýhodněný úvěr.

tel: 581208 735, 581210 205,

e-mail: hkprerov@iweb.cz

Informační místo ve Znojmě

Obchodní a hospodářská komora Brno se v roli zástupce Krajské hospodářské komory jižní Moravy v letošním roce zapojila do projektu HK ČR s názvem „Informační místa pro podnikatele“. V Jihomoravském kraji má být otevřeno v první etapě projektu (v roce 2003) celkem jedenáct tzv. regionálních míst. Obchodní a hospodářská komora Brno se rozhodla zahájit ověřovací provoz čtyř informačních míst: od 2. května na OHK Brno v areálu BVV a na Městském úřadě ve Slavkově u Brna. Od 2. června je zkušební provoz v prostorách podatelny Magistrátu města Brna na Malinovském náměstí. Jako 4. informační středisko pro přípravu podnikatelů na vstup do EU bylo 2. července otevřeno středisko na OHK Znojmo. Pracovníci těchto informačních míst budou schopni poskytovat nebo zprostředkovat podnikatelům základní informace o podnikání, o regionu jižní Moravy a podnikatelských změnách souvisejících se vstupem ČR do EU.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít