Profese - Kontakty - Informace

04. srpna 2003, 00:00 - e-mail: lnovotny@ccrcc.net
04. srpna 2003, 00:00

Hospodářská komora ČR byla pověřena Úřadem vlády České republiky organizačním zabezpečením podnikatelské delegace, která bude doprovázet předsedu vlády ČR Vladimíra Špidlu na jeho oficiální návštěvě Egyptské arabské republiky a Tuniské republiky ve dnech 8.-12. září 2003.

Podnikatelé do Egypta a Tunisu

Cílem návštěvy je vedle jednání o složité situaci v oblasti Blízkého východu též podpora ekonomickým zájmům České republiky v obou zemích a v celém arabském světě. Program mise se v současné době projednává s partnerskými organizacemi. Součástí programu budou podnikatelské semináře za účasti předsedů vlád a rezortních ministrů, v jejichž rámci se uskuteční bilaterální jednání účastníků mise s egyptskými a tuniskými podnikateli. Účastníci mise budou mít rovněž příležitost se setkat s předsedou vlády a jeho doprovodem.

tel. 224 096 252, fax: 224 096 257,

e-mail: pospisilova@komora.cz

Regionální katalog exportérů

Zahraniční zákazníci by v budoucnu mohli mít lepší přehled o exportujících firmách v Ústeckém kraji. A to díky katalogu, který chce zpracovat a vydat Hospodářská komora v Děčíně. Jde o jeden z projektů, na kterých se podílejí rovněž partnerská sdružení řemeslníků a podnikatelů v saských Drážďanech. „Regionální přehled exportérů si budeme moci dovolit vydat za předpokladu, že uspějeme se svou žádostí o finanční podporu v rámci přeshraniční spolupráce programu Phare CBC,“ vysvětlil šéf děčínské komory Jaroslav Mánek s tím, že nový katalog by v případě úspěšné žádosti spatřil světlo světa už v příštím roce.

Kontaktní setkání v Aši

Regionální hospodářská komora Poohří připravuje další kontaktním setkání českých a německých firem, které se uskuteční 16. září v Aši a bude zaměřeno na firmy z oblastí spedice, doprava a logistika. Akce je pořádána ve spolupráci s Kontaktním centrem pro sasko-českou spolupráci při IHK (Průmyslová a hospodářská komora) Plauen a IHK Bayreuth. Uzávěrka přihlášek je 10. září.

tel. 352638486, 352638485

Pomoc na severoamerickém trhu

Česko-severoamerická obchodní komora v Torontu oznámila, že otevírá svoji Severoamerickou spojovací kancelář. Služby kanceláře mohou využívat jak Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Svaz českých a moravských výrobních družstev a další instituce, tak jednotlivé české firmy. Pracovníci kanceláře jsou připraveni pomoci českým firmám s průzkumem trhu, mohou poskytovat kontaktní adresy vhodných partnerů, doporučovat vhodné formy propagace včetně oborových veletrhů apod. V další fázi mohou být nápomocni při zřizování vlastní právnické osoby včetně vyhledávání místností, registrace a otevření bankovního konta. Kancelář by měla přispět ke zvýšení českého vývozu do oblasti NAFTA (Spojených států, Kanady a Mexika), která představuje jeden z největších trhů na světě. Severní Amerika se nyní podílí na českém vývozu pouze zhruba třemi procenty.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít