Profese - Kontakty - Informace

04. srpna 2003, 00:00 - e-mail: lnovotny@ccrcc.net
04. srpna 2003, 00:00

Hospodářská komora ČR byla pověřena Úřadem vlády České republiky organizačním zabezpečením podnikatelské delegace, která bude doprovázet předsedu vlády ČR Vladimíra Špidlu na jeho oficiální návštěvě Egyptské arabské republiky a Tuniské republiky ve dnech 8.-12. září 2003.

Podnikatelé do Egypta a Tunisu

Cílem návštěvy je vedle jednání o složité situaci v oblasti Blízkého východu též podpora ekonomickým zájmům České republiky v obou zemích a v celém arabském světě. Program mise se v současné době projednává s partnerskými organizacemi. Součástí programu budou podnikatelské semináře za účasti předsedů vlád a rezortních ministrů, v jejichž rámci se uskuteční bilaterální jednání účastníků mise s egyptskými a tuniskými podnikateli. Účastníci mise budou mít rovněž příležitost se setkat s předsedou vlády a jeho doprovodem.

tel. 224 096 252, fax: 224 096 257,

e-mail: pospisilova@komora.cz

Regionální katalog exportérů

Zahraniční zákazníci by v budoucnu mohli mít lepší přehled o exportujících firmách v Ústeckém kraji. A to díky katalogu, který chce zpracovat a vydat Hospodářská komora v Děčíně. Jde o jeden z projektů, na kterých se podílejí rovněž partnerská sdružení řemeslníků a podnikatelů v saských Drážďanech. „Regionální přehled exportérů si budeme moci dovolit vydat za předpokladu, že uspějeme se svou žádostí o finanční podporu v rámci přeshraniční spolupráce programu Phare CBC,“ vysvětlil šéf děčínské komory Jaroslav Mánek s tím, že nový katalog by v případě úspěšné žádosti spatřil světlo světa už v příštím roce.

Kontaktní setkání v Aši

Regionální hospodářská komora Poohří připravuje další kontaktním setkání českých a německých firem, které se uskuteční 16. září v Aši a bude zaměřeno na firmy z oblastí spedice, doprava a logistika. Akce je pořádána ve spolupráci s Kontaktním centrem pro sasko-českou spolupráci při IHK (Průmyslová a hospodářská komora) Plauen a IHK Bayreuth. Uzávěrka přihlášek je 10. září.

tel. 352638486, 352638485

Pomoc na severoamerickém trhu

Česko-severoamerická obchodní komora v Torontu oznámila, že otevírá svoji Severoamerickou spojovací kancelář. Služby kanceláře mohou využívat jak Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Svaz českých a moravských výrobních družstev a další instituce, tak jednotlivé české firmy. Pracovníci kanceláře jsou připraveni pomoci českým firmám s průzkumem trhu, mohou poskytovat kontaktní adresy vhodných partnerů, doporučovat vhodné formy propagace včetně oborových veletrhů apod. V další fázi mohou být nápomocni při zřizování vlastní právnické osoby včetně vyhledávání místností, registrace a otevření bankovního konta. Kancelář by měla přispět ke zvýšení českého vývozu do oblasti NAFTA (Spojených států, Kanady a Mexika), která představuje jeden z největších trhů na světě. Severní Amerika se nyní podílí na českém vývozu pouze zhruba třemi procenty.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít