PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

08. prosince 2003, 00:00 - admin
08. prosince 2003, 00:00

Po mnohaletém jednání o vybudování silničního spojení mezi městy Hrádek nad Nisou v ČR, Bogatyniou v Polsku a Žitavou v Německu byly v druhé polovině listopadu v Bogatynie tyto rozhovory úspěšně uzavřeny.

SMLOUVA O NOVÉM SILNIČNÍM SPOJENÍ

Zástupci všech tří zemí za přítomnosti starostů všech tří měst, kterých se to bezprostředně dotýká, parafovali smlouvu vymezující hlavní požadavky jednotlivých stran. Samotná mezinárodní smlouva by měla být podepsána na konci ledna 2004 v regionu Trojzemí v německé Žitavě. Dokončení stavby mezinárodní komunikace je plánováno za tři až čtyři roky - v roce 2006/2007. Stavba této dopravní tepny přispěje významným způsobem k rozvoji nejen regionu Trojzemí, ale i mnohem větší oblasti Libereckého kraje a celého Euroregionu Nisa.

CZECHINVEST PODPOŘÍ PODNIKATELE

Podporu malým a středním podnikatelům má poskytovat nově zřízená Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která vznikne sloučením stávajících tří agentur. Umožnit to má novela zákona o podpoře malého a středního podnikání, kterou doporučil schválit hospodářský výbor Senátu. Nová agentura nahradí Agenturu pro rozvoj podnikání, Českou agenturu pro zahraniční investice CzechInvest a Agenturu pro rozvoj průmyslu ČR CzechIndustry. Bude podřízena ministerstvu průmyslu a obchodu. Agentura se bude řídit dle programů schválených vládou a bude poskytovat investiční pobídky.

PRO OBCHOD S UKRAJINOU

Začátkem druhého prosincového týdne se na třech místech v republice konají konzultační dny s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě. Vždy se jedná o možnost hodinové komoditně zaměřené konzultace, v jejímž rámci bude firmám prezentován návrh doporučených kroků při vstupu firmy na zahraniční trh svyužitím služeb zahraniční kanceláře CzechTrade. Konzultace je také příležitostí k bližšímu seznámení s komoditou i firmou, což je předpokladem k účinnému prosazování obchodních zájmů dané firmy na zahraničním trhu. První z těchto konzultačních dnů se koná 8. 12. v Ostravě, v sídle Regionální hospodářské komory Ostrava, druhý se koná 9. 12. ve Zlíně, v sídle Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně. Třetí z řady jsou České Budějovice, kde se tento den koná 10. 12. Místem konání konzultací je zde sídlo Jihočeské hospodářské komory.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít