PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

08. prosince 2003, 00:00 - admin
08. prosince 2003, 00:00

Po mnohaletém jednání o vybudování silničního spojení mezi městy Hrádek nad Nisou v ČR, Bogatyniou v Polsku a Žitavou v Německu byly v druhé polovině listopadu v Bogatynie tyto rozhovory úspěšně uzavřeny.

SMLOUVA O NOVÉM SILNIČNÍM SPOJENÍ

Zástupci všech tří zemí za přítomnosti starostů všech tří měst, kterých se to bezprostředně dotýká, parafovali smlouvu vymezující hlavní požadavky jednotlivých stran. Samotná mezinárodní smlouva by měla být podepsána na konci ledna 2004 v regionu Trojzemí v německé Žitavě. Dokončení stavby mezinárodní komunikace je plánováno za tři až čtyři roky - v roce 2006/2007. Stavba této dopravní tepny přispěje významným způsobem k rozvoji nejen regionu Trojzemí, ale i mnohem větší oblasti Libereckého kraje a celého Euroregionu Nisa.

CZECHINVEST PODPOŘÍ PODNIKATELE

Podporu malým a středním podnikatelům má poskytovat nově zřízená Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která vznikne sloučením stávajících tří agentur. Umožnit to má novela zákona o podpoře malého a středního podnikání, kterou doporučil schválit hospodářský výbor Senátu. Nová agentura nahradí Agenturu pro rozvoj podnikání, Českou agenturu pro zahraniční investice CzechInvest a Agenturu pro rozvoj průmyslu ČR CzechIndustry. Bude podřízena ministerstvu průmyslu a obchodu. Agentura se bude řídit dle programů schválených vládou a bude poskytovat investiční pobídky.

PRO OBCHOD S UKRAJINOU

Začátkem druhého prosincového týdne se na třech místech v republice konají konzultační dny s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě. Vždy se jedná o možnost hodinové komoditně zaměřené konzultace, v jejímž rámci bude firmám prezentován návrh doporučených kroků při vstupu firmy na zahraniční trh svyužitím služeb zahraniční kanceláře CzechTrade. Konzultace je také příležitostí k bližšímu seznámení s komoditou i firmou, což je předpokladem k účinnému prosazování obchodních zájmů dané firmy na zahraničním trhu. První z těchto konzultačních dnů se koná 8. 12. v Ostravě, v sídle Regionální hospodářské komory Ostrava, druhý se koná 9. 12. ve Zlíně, v sídle Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně. Třetí z řady jsou České Budějovice, kde se tento den koná 10. 12. Místem konání konzultací je zde sídlo Jihočeské hospodářské komory.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít