Profese - Kontakty - Informace

23. června 2003, 00:00 - admin
23. června 2003, 00:00

Moravskoslezské centrum pro podnikateleS cílem napomoci posílení postavení podnikatelských subjektů Moravskoslezského kraje zahájila společnost EURO SERVICE GROUP ve spolupráci s VŠB - Technickou univerzitou Ostrava, Ostravskou univerzitou a Sdružením pro obnovu a rozvoj Severní Moravy a Slezska realizaci projektu "Moravskoslezské centrum obecného vzdělávání drobných (samostatně výdělečně činných), malých a středních podnikatelů a jejich zaměstnanců".

Moravskoslezské centrum pro podnikatele

S cílem napomoci posílení postavení podnikatelských subjektů Moravskoslezského kraje zahájila společnost EURO SERVICE GROUP ve spolupráci s VŠB - Technickou univerzitou Ostrava, Ostravskou univerzitou a Sdružením pro obnovu a rozvoj Severní Moravy a Slezska realizaci projektu „Moravskoslezské centrum obecného vzdělávání drobných (samostatně výdělečně činných), malých a středních podnikatelů a jejich zaměstnanců“. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu rozvoje lidských zdrojů programu Phare 2000 a českým státním rozpočtem. Obecným cílem projektu je vybudovat infrastrukturu pro poskytování vzdělávacích, informačních a poradenských služeb, které jsou určeny především živnostníkům (OSVČ), začínajícím podnikatelům, malým a středním podnikatelům a jejich zaměstnancům. V rámci projektu se do konce července konají jednodenní šestihodinové vzdělávací kurzy týkající se podnikatelské problematiky. Kurzy probíhají ve větších městech Moravskoslezského kraje. Proexportní politika státu je kurz, který se koná v Českém Těšíně 24. 6. V Ostravě se 8. 7. koná kurz Zásady principu strategického řízení malé firmy. Frýdek-Místek bude 10. 7. hostit kurz Legislativní rámec drobného podnikání, Havířov 22. 7. kurz Daňová problematika podnikatele, v Karviné se bude konat 24. 7. kurz Výroční zpráva a zpráva o hospodaření, v Třinci to bude 29. 7. kurz Využití informačních technologií pro podnikání.

tel.: 558 628 880,

S premiérem do USA

Svaz průmyslu a dopravy pořádá v termínu 14. 7.-21. 7. 2003 podnikatelskou misi do USA, která bude doprovázet předsedu vlády ČR Vladimíra Špidlu při jeho oficiální návštěvě Spojených států amerických. Kromě Washingtonu navštíví delegace Houston ve státě Texas a pravděpodobně rovněž Baltimore ve státě Maryland. Mise je oborově zaměřena na firmy dodávající zařízení a technologie pro petrochemii a energetiku. Program a jednání jsou připravovány ve spolupráci s obchodně-ekonomickým úsekem Velvyslanectví ČR ve Washingtonu. S ohledem na krátký čas na přípravu nebude možné pro jiné obory zajistit jednání s partnery. Ve Washingtonu se členové mise setkají s představiteli inženýringových firem, v Houstonu se připravuje jednání s firmami Halliburton, Schlumberger, Philips-Conoco, s asociací PESA - Petrochemical Equipment Suppliers Association a dalšími.

tel. 224 934 088

Prezentace v Dánsku

Ve dnech 9. - 12. září 2003 se v největším skandinávském výstavním areálu v Herningu uskuteční dánský průmyslový veletrh, konající se pravidelně každé dva roky. Největší sekcí letošního ročníku bude sekce subdodávek, kde se očekává minimálně 250 vystavovatelů v 5 pavilonech. V rámci této sekce bude zástupce zahraniční kanceláře CzechTrade v Kodani prezentovat české firmy na stánku CzechTrade pod názvem Subdodavatelé z České republiky formou katalogů jednotlivých firem. Dánsko je tradiční průmyslovou zemí, patří však také k zemím s nejvyššími náklady na lidskou práci v Evropě. Pro zachování konkurenceschopnosti hledají dánské průmyslové podniky levnější subdodavatele v zahraničí. Veletrh Industri Messen je příležitostí tento zájem podchytit a oslovit a zaujmout svou nabídkou významné dánské průmyslové podniky. Po celou dobu veletrhu bude na stánku přítomen pracovník CzechTrade, který bude v přímém kontaktu s potenciálními zahraničními partnery a bude shromažďovat individuální kontakty pro účastníky katalogové výstavy. Cílem katalogové prezentace je zajistit možnost prezentace firmám prostřednictvím stánku CzechTrade a minimalizovat náklady českých firem spojené s prezentací na veletrhu.

tel.: 224 907 553

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít