Profese - Kontakty - Informace

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Z iniciativy Asociace exportérů severního Řecka (S.E.V.E.) byl vypracován projekt pod názvem E-partenariát, jehož hlavní náplní je organizace virtuálních setkání s možností vzdálených obchodních kontaktů mezi potenciálními partnery.

Pilotní projekt E-partenariát

Projekt je především zaměřen na podporu dynamických podniků při jejich aktivitách v oblasti mezinárodní hospodářské spolupráce. Této akce se zúčastňují podniky ze zemí EU, střední a východní Evropy. Každá země zapojena do tohoto projektu má svého národního koordinátora. Národním koordinátoriátem za ČR byla pověřena Hospodářská komora ČR. Technickým základem celého projektu je vytvoření internetového portálu. Na základě této technologické platformy bude poté následovat pilotní projekt setkání řeckých, španělských, italských, portugalských, německých rumunských, polských, ruských, bulharských, chorvatských a českých firem. V rámci systému lze potom domluvit vzájemnou schůzku mezi firmami. Pro větší úspěšnost párování firem byly vybrány tři sektory, v nichž by měly firmy podnikat: potravinářský průmysl, balicí technika, strojírenství, stavebnictví a informační technologie, ochrana životního prostředí.

tel. 224 096 252,

e-mail: pospisilova@komora.cz

Nové možnosti spolupráce

Česko-belgicko-lucemburská smíšená obchodní komora v ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádají mezinárodní seminář a workshop „Nové možnosti spolupráce s Belgií a Lucemburskem po přístupu ČR k EU“. Seminář se koná 12. září od 9.00 hodin v hlavním konferenčním sále v budově Ministerstva průmyslu a obchodu, Politických vězňů 20 v Praze 1.

Jihočeši hledají inspiraci

Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeském krajem a dalšími regionálními aktéry soustřeďuje svou aktivitu do sběru námětů na případné projekty od podnikatelských subjektů, členů i nečlenů Jihočeské hospodářské komory. Cílem této aktivity je získat přehled o ambicích, námětech a nápadech podnikatelských subjektů tak, aby v případě vyhlášení jednotlivých programů byli podnikatelé na zpracování projektů připraveni, nejlépe aby na zpracování projektů spolupracovali s komorou, komerčními zpracovateli a dalšími subjekty již nyní. Jen tak bude možné prostředky, které jsou Evropské unii určeny pro Českou republiku, vyčerpat. Na faktickém zpracování projektů budou práce posíleny především ve 2. polovině roku 2003 a v 1. polovině roku 2004 poté, co budou známy implementační struktury pro příjem a vyhodnocování projektů. Již nyní je ale možné na Jihočeské hospodářské komoře získat základní informace o programech Evropské unie určených pro podnikatele, které sice zatím není možné čerpat, ale vzhledem k náročnosti zpracování projektů je vhodné se na podání projektů náležitě připravit. Komora v této souvislosti poskytuje především poradenství a základní orientaci v problematice, u vlastního zpracování se obrací na odborníky z řad svých externích spolupracovníků.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít