Profese - Kontakty - Informace

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Z iniciativy Asociace exportérů severního Řecka (S.E.V.E.) byl vypracován projekt pod názvem E-partenariát, jehož hlavní náplní je organizace virtuálních setkání s možností vzdálených obchodních kontaktů mezi potenciálními partnery.

Pilotní projekt E-partenariát

Projekt je především zaměřen na podporu dynamických podniků při jejich aktivitách v oblasti mezinárodní hospodářské spolupráce. Této akce se zúčastňují podniky ze zemí EU, střední a východní Evropy. Každá země zapojena do tohoto projektu má svého národního koordinátora. Národním koordinátoriátem za ČR byla pověřena Hospodářská komora ČR. Technickým základem celého projektu je vytvoření internetového portálu. Na základě této technologické platformy bude poté následovat pilotní projekt setkání řeckých, španělských, italských, portugalských, německých rumunských, polských, ruských, bulharských, chorvatských a českých firem. V rámci systému lze potom domluvit vzájemnou schůzku mezi firmami. Pro větší úspěšnost párování firem byly vybrány tři sektory, v nichž by měly firmy podnikat: potravinářský průmysl, balicí technika, strojírenství, stavebnictví a informační technologie, ochrana životního prostředí.

tel. 224 096 252,

e-mail: pospisilova@komora.cz

Nové možnosti spolupráce

Česko-belgicko-lucemburská smíšená obchodní komora v ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádají mezinárodní seminář a workshop „Nové možnosti spolupráce s Belgií a Lucemburskem po přístupu ČR k EU“. Seminář se koná 12. září od 9.00 hodin v hlavním konferenčním sále v budově Ministerstva průmyslu a obchodu, Politických vězňů 20 v Praze 1.

Jihočeši hledají inspiraci

Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeském krajem a dalšími regionálními aktéry soustřeďuje svou aktivitu do sběru námětů na případné projekty od podnikatelských subjektů, členů i nečlenů Jihočeské hospodářské komory. Cílem této aktivity je získat přehled o ambicích, námětech a nápadech podnikatelských subjektů tak, aby v případě vyhlášení jednotlivých programů byli podnikatelé na zpracování projektů připraveni, nejlépe aby na zpracování projektů spolupracovali s komorou, komerčními zpracovateli a dalšími subjekty již nyní. Jen tak bude možné prostředky, které jsou Evropské unii určeny pro Českou republiku, vyčerpat. Na faktickém zpracování projektů budou práce posíleny především ve 2. polovině roku 2003 a v 1. polovině roku 2004 poté, co budou známy implementační struktury pro příjem a vyhodnocování projektů. Již nyní je ale možné na Jihočeské hospodářské komoře získat základní informace o programech Evropské unie určených pro podnikatele, které sice zatím není možné čerpat, ale vzhledem k náročnosti zpracování projektů je vhodné se na podání projektů náležitě připravit. Komora v této souvislosti poskytuje především poradenství a základní orientaci v problematice, u vlastního zpracování se obrací na odborníky z řad svých externích spolupracovníků.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít