PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

22. prosince 2003, 00:00 - admin
22. prosince 2003, 00:00

Čeští vývozci se shodují v jednom: konkurencí nabitý a složitý saúdskoarabský trh již není pro firmy z ČR nedostupný. Naopak by se po vstupu země do Evropské unie mohli čeští exportéři v této zemi výrazněji prosadit. Důvodů k optimistickému názoru o největším arabském trhu je několik.

SAÚDSKOARABSKÝ TRH LÁKÁ

Především se tam začíná šířit povědomí o českých výrobcích. „K navázání užších kontaktů došlo teprve před deseti lety. Za tu dobu se českým firmám a značkám podařilo dosáhnout určitého věhlasu,“ uvedl prezident Česko-arabské komory Josef Regner na semináři o příležitostech podnikání v Saúdské Arábii, který se konal začátkem prosince. Nejde přitom již jen o známé české lustry, visící v mešitách, mléčné výrobky či škodovku, ale i nejnovější úspěch firmy PSJ Novotech, které se podařilo dodat zápustkovou kovárnu. V arabském světě je Česko navíc známé i lázněmi. Povzbuzením pro podnikatele je i snaha saúdskoarabského vedení hledat vůči silnému americkému vlivu určitou alternativu v evropských firmách. Obchodní snahy získaly i organizační podobu: Česko-saúdskoarabskou radu. Její zástupci mají přijet v lednu do Prahy s cílem povzbudit obchodní obrat, který dosahuje 50 milionů dolarů ročně.

JAK PŘEDLOŽIT PROJEKT? Odbor vzdělávání Hospodářské komory ČR pro velký zájem opakuje kurz k tvorbě projektů „Psaní a předkládání projektů pro začátečníky“. Jeho cílem je poskytnout účastníkům základní orientaci v oblasti psaní projektů, orientaci v možnostech a úskalích jejich předkládání. Kurz, který se koná 21. ledna 2004 od 9.30 hod. v sídle Hospodářské komory ČR v Praze 9, je určený zájemcům, kteří nemají žádnou a nebo jen minimální zkušenost v této oblasti. tel:224 096 551, e-mail:bastlova@komora.cz MOBILNÍ KOMUNIKACE

**Mezinárodní obchodní komora Česká republika připravila na 4. února seminář, na kterém představí možnosti mobilní komunikace. Tj. možnosti přístupu k informačním systémům pomocí přenosných zařízení. To je potřebné především pro vytížené manažery či obchodníky, kteří tráví hodně času mimo svou kancelář. Seminář je určen jak pro vytížené manažery či obchodníky, kteří hodně cestují a mají potřebu přistupovat k informacím pomocí mobilních zařízení, tak pro vedoucí pracovníky IT.

www.icc-cr.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít