PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

22. prosince 2003, 00:00 - admin
22. prosince 2003, 00:00

Čeští vývozci se shodují v jednom: konkurencí nabitý a složitý saúdskoarabský trh již není pro firmy z ČR nedostupný. Naopak by se po vstupu země do Evropské unie mohli čeští exportéři v této zemi výrazněji prosadit. Důvodů k optimistickému názoru o největším arabském trhu je několik.

SAÚDSKOARABSKÝ TRH LÁKÁ

Především se tam začíná šířit povědomí o českých výrobcích. „K navázání užších kontaktů došlo teprve před deseti lety. Za tu dobu se českým firmám a značkám podařilo dosáhnout určitého věhlasu,“ uvedl prezident Česko-arabské komory Josef Regner na semináři o příležitostech podnikání v Saúdské Arábii, který se konal začátkem prosince. Nejde přitom již jen o známé české lustry, visící v mešitách, mléčné výrobky či škodovku, ale i nejnovější úspěch firmy PSJ Novotech, které se podařilo dodat zápustkovou kovárnu. V arabském světě je Česko navíc známé i lázněmi. Povzbuzením pro podnikatele je i snaha saúdskoarabského vedení hledat vůči silnému americkému vlivu určitou alternativu v evropských firmách. Obchodní snahy získaly i organizační podobu: Česko-saúdskoarabskou radu. Její zástupci mají přijet v lednu do Prahy s cílem povzbudit obchodní obrat, který dosahuje 50 milionů dolarů ročně.

JAK PŘEDLOŽIT PROJEKT? Odbor vzdělávání Hospodářské komory ČR pro velký zájem opakuje kurz k tvorbě projektů „Psaní a předkládání projektů pro začátečníky“. Jeho cílem je poskytnout účastníkům základní orientaci v oblasti psaní projektů, orientaci v možnostech a úskalích jejich předkládání. Kurz, který se koná 21. ledna 2004 od 9.30 hod. v sídle Hospodářské komory ČR v Praze 9, je určený zájemcům, kteří nemají žádnou a nebo jen minimální zkušenost v této oblasti. tel:224 096 551, e-mail:bastlova@komora.cz MOBILNÍ KOMUNIKACE

**Mezinárodní obchodní komora Česká republika připravila na 4. února seminář, na kterém představí možnosti mobilní komunikace. Tj. možnosti přístupu k informačním systémům pomocí přenosných zařízení. To je potřebné především pro vytížené manažery či obchodníky, kteří tráví hodně času mimo svou kancelář. Seminář je určen jak pro vytížené manažery či obchodníky, kteří hodně cestují a mají potřebu přistupovat k informacím pomocí mobilních zařízení, tak pro vedoucí pracovníky IT.

www.icc-cr.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít