PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

23. února 2004, 00:00 - admin
23. února 2004, 00:00

Společná výstava měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů pod názvem Střední Čechy 2004 se uskuteční od 26. do 29. února na výstavišti v Lysé nad Labem na Nymbursku. Čtvrtý ročník této ojedinělé expozice představí nejen zajímavosti jednotlivých částí kraje, ale i možnosti jeho dalšího rozvoje.

STŘEDNÍ ČECHY 2004

Společná výstava měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů pod názvem Střední Čechy 2004 se uskuteční od 26. do 29. února na výstavišti v Lysé nad Labem na Nymbursku. Čtvrtý ročník této ojedinělé expozice představí nejen zajímavosti jednotlivých částí kraje, ale i možnosti jeho dalšího rozvoje. Stěžejní součástí doprovodného programu bude 26. února seminář Rozvoj České republiky a Středočeského kraje po vstupu do Evropské unie. Zájemci se dozvědí mimo jiné o možnostech čerpání peněz z fondů Evropské unie a také o projektu Proměny krajů.

VZORY PODÁNÍ DO OBCHODNÍHO REJSTŘÍKU

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo ve spolupráci s organizací Transparency International ČR na internetovém serveru českého soudnictví www.justice.cz doporučené vzory podání obchodnímu rejstříku. Mohl by tak klesnout počet chybných podání, čímž by se mělo zrychlit jejich vyřízení rejstříkovými soudy. Formuláře nejsou nyní právně závazné, ale každý je bude moci použít k usnadnění práce. Jejich použití bude povinné až po změně zákona, která by mohla nabýt účinnosti v červenci příštího roku.

ÚSPĚŠNÝ MANAŽER

V Rychnově nad Kněžnou se 2. a 9. března koná seminář „Úspěšný manažer“. N abízí jak základní manažerské dovednosti, tak i trénink pro ty, kteří mají k dokonalosti již jen krůček. Začínající manažeři naleznou v semináři oporu pro svá první rozhodnutí, zkušení manažeři budou mít možnost konfrontovat své zkušenosti a postupy.

tel.: 777 900 818

ÚVĚRY STRUKTURÁLNÍCH FONDŮ EU JIŽ V LÉTĚ

Malé a střední firmy a začínající podnikatelé pravděpodobně od léta začnou čerpat ze strukturálních fondů EU zvýhodněné úvěry, které bude poskytovat Českomoravská záruční a rozvojová banka. Existující program Start pro začínající podnikatele by po vstupu do EU financovaly strukturální fondy. Fyzické osoby by měly možnost získat bezúročný úvěr do půl milionu korun, právnické osoby až dvojnásobek, a to se splatností šest let. Pro podniky do 49 zaměstnanců bude určen program Kredit, který nabídne úvěry do dvou až pěti milionů korun úročený čtyřmi procenty a splatný do pěti let. Program nabídne i podřízený úvěr s osmiletou splatností a možností odkladu až pět let. Program Inovace by měl poskytnout kombinaci až 30milionové dotace apodřízeného úvěru do stejné výše. Úvěr by měl být úročen třemi procenty s dobou splatnosti devět let.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít