Profese - Kontakty - Informace

18. srpna 2003, 00:00 - admin
18. srpna 2003, 00:00

Po vstupu České republiky do Evropské unie bude pro mnohé české podniky mít mnohem větší důležitost certifikace kvality. Pomoci firmám a jejich vrcholovým manažerům v přípravě na tuto problematiku může seminář nazvaný Jakost a certifikace z pohledu vstupu ČR do EU, který se koná 25.

Kvalita pro Evropu

září v AYS, Krakovská 7, Praha 1. Cílem semináře je poskytnout praktické rady jak splnit podmínky evropského hospodářského prostoru v oblasti jakosti - hovořit se bude například o takových tématech, jako je dosavadní vývoj prokazování důvěryhodnosti českých firem při uplatňování se na trhu EU, certifikace jakosti jako výrazná konkurenční výhoda, vazba certifikace jakosti a ochrany spotřebitele, jakost produktů a hospodářský prostor, realizace systémů řízení jakosti a následná certifikace českých podniků, praktický návod „jak na to“ ad. Seminář je určen top a vyššímu managementu podniků, manažerům jakosti, pracovníkům zabývajícím se problematikou jakosti a certifikace, harmonizací technických norem s evropskými direktivami.

www.ays.cz

Kaiserštejnský palác k pronájmu

Hospodářská komora ČR v minulosti využívala pro svoji reprezentaci a důležitá jednání s významnými partnery jak z domácí, tak zahraniční politické a hospodářské scény Kaiserštejnský palác na Malostranském námětí. Zřejmě v souvislosti s koupí nového sídla komory v Praze-Vysočanech nyní Hospodářská komora uvažuje o tom, že již toto reprezentační zařízení nebude provozovat. Naznačuje to oznámení ze začátku srpna, že Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s majitelkami objektu hledá provozovatele, nájemce, reprezentačních prostor Kaiserštejnského paláce. Zájemci o využití možnosti provozovat toto reprezentační místo v lukrativní části historické Prahy tak mají příležitost ucházet se o tento nájem.

tel. 724 613513

Cyklus odborných seminářů

V září začíná vzdělávací projekt, který je tvořen několika cykly odborných seminářů, které se budou konat v Praze, Brně a Ostravě. Zaměření tohoto projektu již naznačuje jeho název: „Malé a střední podniky na cestě do EU“. První cyklus začíná v září a budou v něm obsažena taková témata, jako: změna tržního prostředí a vytváření dlouhodobé strategie ve financování rozvoje firmy, řízení rizikového profilu firmy úvěrování malých a středních podniků (MSP), podnikový pohled na úvěrování MSP. V Praze se bude konat 16. září, v Brně 23. září a v Ostravě 30. září. Druhý cyklus je připraven na říjen. V něm budou rovněž tři dominantní témata: daňová harmonizace, podpůrné fondy EU a právní aspekty. V Praze se bude konat 10. října, v Brně 13. října a v Ostravě 21. října tohoto roku. Třetí cyklus je připraven na listopad, kdy se bude na semináři hovořit o nástrojích řízení kurzových rizik v období přibližování k Evropské unii, o exportním financování a o ostatních formách financování a pojišťování pohledávek a obchodu. Možnost zúčastnit se ho bude opět na třech místech v Praze 25. listopadu, v Brně 21. listopadu a v Ostravě 25. listopadu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít