Profese - Kontakty - Informace

18. srpna 2003, 00:00 - admin
18. srpna 2003, 00:00

Po vstupu České republiky do Evropské unie bude pro mnohé české podniky mít mnohem větší důležitost certifikace kvality. Pomoci firmám a jejich vrcholovým manažerům v přípravě na tuto problematiku může seminář nazvaný Jakost a certifikace z pohledu vstupu ČR do EU, který se koná 25.

Kvalita pro Evropu

září v AYS, Krakovská 7, Praha 1. Cílem semináře je poskytnout praktické rady jak splnit podmínky evropského hospodářského prostoru v oblasti jakosti - hovořit se bude například o takových tématech, jako je dosavadní vývoj prokazování důvěryhodnosti českých firem při uplatňování se na trhu EU, certifikace jakosti jako výrazná konkurenční výhoda, vazba certifikace jakosti a ochrany spotřebitele, jakost produktů a hospodářský prostor, realizace systémů řízení jakosti a následná certifikace českých podniků, praktický návod „jak na to“ ad. Seminář je určen top a vyššímu managementu podniků, manažerům jakosti, pracovníkům zabývajícím se problematikou jakosti a certifikace, harmonizací technických norem s evropskými direktivami.

www.ays.cz

Kaiserštejnský palác k pronájmu

Hospodářská komora ČR v minulosti využívala pro svoji reprezentaci a důležitá jednání s významnými partnery jak z domácí, tak zahraniční politické a hospodářské scény Kaiserštejnský palác na Malostranském námětí. Zřejmě v souvislosti s koupí nového sídla komory v Praze-Vysočanech nyní Hospodářská komora uvažuje o tom, že již toto reprezentační zařízení nebude provozovat. Naznačuje to oznámení ze začátku srpna, že Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s majitelkami objektu hledá provozovatele, nájemce, reprezentačních prostor Kaiserštejnského paláce. Zájemci o využití možnosti provozovat toto reprezentační místo v lukrativní části historické Prahy tak mají příležitost ucházet se o tento nájem.

tel. 724 613513

Cyklus odborných seminářů

V září začíná vzdělávací projekt, který je tvořen několika cykly odborných seminářů, které se budou konat v Praze, Brně a Ostravě. Zaměření tohoto projektu již naznačuje jeho název: „Malé a střední podniky na cestě do EU“. První cyklus začíná v září a budou v něm obsažena taková témata, jako: změna tržního prostředí a vytváření dlouhodobé strategie ve financování rozvoje firmy, řízení rizikového profilu firmy úvěrování malých a středních podniků (MSP), podnikový pohled na úvěrování MSP. V Praze se bude konat 16. září, v Brně 23. září a v Ostravě 30. září. Druhý cyklus je připraven na říjen. V něm budou rovněž tři dominantní témata: daňová harmonizace, podpůrné fondy EU a právní aspekty. V Praze se bude konat 10. října, v Brně 13. října a v Ostravě 21. října tohoto roku. Třetí cyklus je připraven na listopad, kdy se bude na semináři hovořit o nástrojích řízení kurzových rizik v období přibližování k Evropské unii, o exportním financování a o ostatních formách financování a pojišťování pohledávek a obchodu. Možnost zúčastnit se ho bude opět na třech místech v Praze 25. listopadu, v Brně 21. listopadu a v Ostravě 25. listopadu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít