PRODUKTY NA TRHU

19. ledna 2004, 00:00 - Připravil TOMÁŠ SUCHOMEL, it@profit.cz
19. ledna 2004, 00:00

Tajemné písmeno reprezentuje nejen jistou značku českého piva, ale také řadu amerických notebooků pro náročné. A to v ní IBM Think Pad G 40 není zdaleka tím nejdražším kusem.

PŘITAŽLIVOST G

Kdo se pídí po rychlosti procesoru jako prvním měřítku, nebude zklamán svistotem 2,8 GHz mobilního Pentia 4. Od Intelu je také integrovaná grafická karta, která výsledky své práce ukazuje na TFT displeji s úhlopříčkou 15 palců. Paměť RAM se dá rozšířit ze základu 256 MB až na jeden gigabajt, který má pevný disk čtyřicet. Výbava zahrnuje modem, síťovou kartu 10/100, čtyři porty USB 2.0 nebo paralelní port. Pohotovostní hmotnost 3,88 kilogramu.

ACER TRAVELMATE 430

Nejlepší ze tří provedení překonává magickou hranici procesorem Intel Pentium 4-M s taktem 3,06 GHz, rychlou procesorovou sběrnicí 533 MHz a podporou technologie HyperThreading pro nezávislý běh dvou úloh současně. To známe spíš z klasických PC, stejně jako čipovou sadu Intel 865PE. U optické mechaniky je na výběr buď čistá CD-ROM, nebo kombo DVD-ROM/CD-RW. Bonusem je čtečka paměťových karet formátů MultiMedia Card, Secure Digital a MemoryStick. Displej má standardní velikost 15 palců a spolupracuje s grafickým akcelerátorem ATI Mobility Radeon 7500. Komunikaci s okolním světem má na starosti karta LAN, modem a u vybraných modelů integrovaná Wi-Fi karta standardu 802.11b.

HP EVO N800W

Pod víkem z magnéziové slitiny je vždy 15palcový displej, ale několik výkonnostně odlišných verzí notebooku. Nejsilnější se může rovnat s nadprůměrným stolním PC. Procesor na frekvenci 2,4 GHz provází 512 MB operační paměti a disk s netypickou kapacitou 50 GB se otáčí rychlostí 7200 otáček za minutu. V univerzální výměnném slotu MultiBay je jako základní výbava 24rychlostní DVD/CD-RW mechanika. Výkonná grafika ATI Mobility FireGL 9000 s 64MB vyhrazené DDR video paměti je slušnějším standardem mobilních pracovních stanic. Certifikace dokonce zaručuje provozování na zpracování digitálního obrazu náročných aplikací, jako CAD nebo geografické informační systémy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít