PRODUKTY NA TRHU

05. dubna 2004, 00:00 - admin
05. dubna 2004, 00:00

Jeden z prvních představitelů nové generace LCD monitorů, které stlačují na minimum rychlost obnovy bodu na 12 ms pak již odpovídá frekvenci 83 Hz. Bohužel obsahuje pouze VGA konektor, nemá DVD vstup. Cílovou skupinou pro tento monitor jsou jednoznačně počítačoví hráči a diváci filmů na počítači.

BENQ FP767-12

Obsahuje vestavěné reproduktory, takže se dá navíc připojit výstup ze zvukové karty. Monitor BenQ FP767-12 je kromě své rychlé obrazovky charakterizován také nízkou cenou okolo 16 tisíc s daní. Integrovaný stojánek poskytne základní možnost nastavení monitoru. Jeho malý 20stupňový rozsah náklonu a chybějící nastavení výšky nebo otočení odpovídají nižší ceně. Dá se však připevnit na zeď.

 

SONY HX93

Devatenactipalcový monitor LCD patří ke špičce nabídky, navíc je kvalitní displej kombinován s dobrými reproduktory. Rozlišení 1280×1024 je velmi příjemné. HX93 nabízí dva analogové vstupy spolu s DVÍ konektorem. Každý z těchto vstupů pro obraz má i vlastní konektor pro připojení zvuku. Monitor tak můžete připojit současně ke třem počítačům přičemž zvuk půjde vždy z toho počítače, jehož obrazovku máte aktivní. Pozorovací úhly monitoru jsou 170 stupňů v obou osách. V dané velikosti úhlopříčky nabízí monitor standardní rychlost obnovy obrazovky 25 ms. Za kvalitu je ale třeba si připlatit hodně přes dvacet tisíc korun.

**ACER AL1731 M

Vyznačuje se zejména kovovým stříbřitým designem přední strany a stojanu, zatímco ta zadní je už tradičně šedá. Opticky lehká noha dovoluje pouze základní manipulaci, tedy naklápění kupředu a dozadu. Konektorů je požehnaně - analogový VGA, digitální DVD, S-Video i kompozitní konektory a také dva stereovstupy zvuku - jeden prostřednictvím běžného 3,5mm jacku do počítače a druhý ve formě Cinch. Obrazovkové menu je neuvěřitelně bohaté, je tu například 5 úrovní doostření zobrazení či vyvážení levého a pravého stereokanálu. Cena se pohybuje kolem 16 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít