PRODUKTY NA TRHU

26. dubna 2004, 00:00 - admin
26. dubna 2004, 00:00

Kapesní videopřehrávač má TFT LCD displej s úhlopříčkou 3,5 palce (zhruba 8,9 cm). Je to zřejmě absolutní špička v nabídce na trhu. Přehrává nejen standardní video MPEG-4/MP4, ale i jeho varianty DivX/XviD a dále AVI, ASF, i WMF. Je vybaven videovýstupem pro připojení k TV přijímači.

iRiver PMP-100

Kromě filmů zvládne i audio soubory ve formátech MP3, WMA, Ogg Vorbis a W A V. K pozitivům patří i integrovaný malý reproduktor a rozhlasový přijímač velmi krátkých vln. iRiver PMP-100 zvládne ještě ukládat a prohlížet obrázky a digitální fotografie ve formátech BMP a JPEG. Obsah je možné do přístroje nahrát z počítače nebo fotoaparátu přes USB rozhraní. Datová kapacita přehrávače je omezena interním pevným diskem o velikosti 20 nebo 40 GB. Operační systém je vlastní výroba firmy iRiver. V několika málo týdnech by měly přijít na trh i modely s větší pamětí. Rozměry multimediálního zařízení jsou opravdu kapesní:139x84x31,7 mm, přesto dokáže hrát na jedno nabití až pět hodin.

iRiver PMC-100

Skoro stejným zařízením jako iRiver PMP-100 je i jeho takřka dvojník iRiver PMC-100. Hlavním rozdílem je operační systém. PMC totiž ovládá systém od Microsoftu Windows Portable Media Center, který je vytvořen právě pro tento typ zařízení. Cena se pohybuje o něco níže, ovšem to je spíše způsobeno menším vybavením přístroje. Chybí tu totiž rádio a bude podporovat menší počet videoformátů, jinak jsou oba přístroje naprosto totožné.

Archos

Malá stříbrná krabička Archos patří mezi vůbec první výrobky svého druhu na světě. Vnitřní paměť má 40 GB a vejde se na ni až 80 hodin videa ve velmi vysoké kvalitě nebo 600 hodin hudby v MP3, případně 400 000 digitálních fotografií. Barevný displej je o něco větší než u iRiveru, a to přesně o tři desetiny palce a nabízí buď digitální rozlišení 320×240 pixelů nebo obraz srovnatelný s klasickou televizí. Filmy nebo fotografie se však dají také pouštět i na klasickou televizi. Rozměry přístroje jsou 112x82x31 mm a váží 350 gramů. Baterie vydrží na přehrání deseti hodin hudby nebo 210 minut videa.

DVD-LX9EG-S

Zástupcem klasických DVD přehrávačů do „kapsy“ je Panasonic DVD-LX9EG-S. Kromě CD/DVD dokáže číst z paměťových karet SD. Barevný displej je 9“ LCD a přehrává videoklipy formátu MPEG4, hlasové poznámky, snímky pořízené digitálním fotoaparátem ve formátu JPEG a taky hudební skladby v MP3 nebo WMA. Technicky nabízí zřejmě nejlepší zvuk i obraz ze všech čtyř zmíněných produktů, ovšem je také s přehledem největší a nejtěžší. Je rozměry jsou 232x307x173 mm a hmotnost je 1,2 kg.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít