Prodejci aut lákají na výrazné slevy

10. ledna 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
10. ledna 2005, 00:00

POVÁNOČNÍ PRODEJE Doba povánoční není v posledních letech jen obdobím výprodejů textilu či elektroniky. Ke slevám stále více přistupují i prodejci automobilů, aby se zbavili starších modelů. I na počátku letošního roku pokračují slevové akce z konce roku předchozího.

**POVÁNOČNÍ PRODEJE

Doba povánoční není v posledních letech jen obdobím výprodejů textilu či elektroniky. Ke slevám stále více přistupují i prodejci automobilů, aby se zbavili starších modelů. I na počátku letošního roku pokračují slevové akce z konce roku předchozího.

když celkové výsledky prodejů nových automobilů v loňském roce ještě nejsou k dispozici, průběžné výsledky do konce listopadu hlásily, že se za 11 měsíců loňského roku prodalo meziročně zhruba o 12 procent nových osobních aut méně. Tento trend nenechal prodejce spát, a tak výrazné slevy jsou tu. Domácí značka Škoda pokračuje s akcí „Do nového roku s plnou nádrží“, která se týká modelové řady Fabia. U modelů Junior a Easy mohou zákazníci získat slevu ze základní ceny vozu ve výši až 12 procent. Další koncernová značka Seat připravila akci „Vítězný leden 2005“, která zlevňuje nové modely Ibiza, Cordoba, Leon, Altea a Alhambra až o 100 tisíc korun. U některých modelů lze navíc za stejnou cenu získat lépe vybavený vůz, což konec konců platí obecně téměř pro všechny značky na trhu. Nabídka Seatu platí do konce února. Do konce ledna si pak mohou zákazníci pořídit za cenu až o 122 tisíc nižší i nový P eugeot. Maximální sleva se týká limitova né série Peugeot 307 Energy s dieselovým motorem 2,0 HDI 90 k, zlevnily však i další modely 206, 307 a osobní verze modelu P artner. Krok s Evropou drží i japonští výrobci osobních i užitkových automobilů, konkrétně značky Mazda a Nissan. Mazda nyní nabízí se slevou od 10 procent modely Mazda 2, Mazda 3 a Mazda 6, Nissan až do konce února zlevnil skladové zásoby vozů Micra, Almera, Primera a T errano zhruba o deset procent. Fiat upravil loňskou akční nabídku. Slevy jsou trochu nižší, ale stále od 15 do zhruba 54 tisíc korun a týkají se zejména modelů Panda, Punto, Idea, Stilo Facelift a Stilo Multiwagon Facelift. olkswagen prodává model Polo s nad standardní výbavou v ceně o 50 tisíc nižší, při nákupu G olfu lze ušetřit 60 tisíc korun a u P assatu až 100 tisíc korun. Citroen v rámci likvidace skladových zásob nabízí model Xsara se slevou až 100 tisíc korun, ještě o 10 tisíc korun více je možné ušetřit při koupi vozu Ford Focus. P okud není uvedeno jinak, měla by většina slevových akcí platit do konce ledna.

VÝRAZNÉ SLEVY

Nové auto lze v lednu pořídit i o více než 100 tisíc korun levněji než loni. Maximální úspora pak atakuje hranici 300 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít