Prodávám zážitky a emoce

09. října 2006, 00:00 - KRISTÝNA DUŠKOVÁ-JANOUCHOVÁ
09. října 2006, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA:Studentka Linda Vavříková je symbolem toho, v čem je síla mladých podnikatelů. Na český trh přinesla nápad, který tu dosud chyběl. Její agentura nabízí netradiční zážitky. Třeba jízdu bagrem nebo vaření vlastního piva.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA: Studentka Linda Vavříková je symbolem toho, v čem je síla mladých podnikatelů. Na český trh přinesla nápad, který tu dosud chyběl. Její agentura nabízí netradiční zážitky. Třeba jízdu bagrem nebo vaření vlastního piva.

Společnost Allegria nabízí klientům netradiční sortiment: řízení bagru, let vznášedlem nebo seskok padákem. Firmě „na zážitky“ se daří, expanduje. Ředitelkou společnosti je Linda Vavříková. Čtyřiadvacetiletá dívka, které nechybí odvaha. Během necelých dvou roků vybudovala z ničeho firmu s dobrým renomé. Filozofie jejího podnikání vychází z předpokladu, že darovat někomu zážitek ve formě příjemně stráveného dne je cennější než materiální dárek.

INSPIROVALA MĚ RODINA Vavříková vsadila na originalitu a vyhrála. Firma na zážitky v Česku frčí, hitem jsou dárkové poukázky na adrenalinové sporty. Začátky však byly těžké. Vavříková podnikání odstartovala jen s několika tisícikorunami v kapse a hlavou plnou nápadů. „Na začátku stála silná výzva postavit vlastní firmu, za kterou ponesu plnou odpovědnost a kterou budu moci rozvíjet podle svých představ. Rozhodla jsem se v českém prostředí vytvořit novou firmu s novým produktem,“ říká.

Počáteční náklady Allegrie se pohybovaly v řádech tisíců. Podnikatelka nejdřív investovala do propagace. „Vytvořili jsme první internetové stránky, základní prezentační materiály a podobně,“ říká Vavříková. Zdůrazňuje, že firma si na sebe od začátku vydělávala sama.

PRACOVNÍ ŽIVOT SE ROVNÁ SOUKROMÉMU

Vavříková je jednou z těch podnikatelek, které příliš neoddělují soukromý život od pracovních povinností. Na úspěchu firmy pracuje zhruba deset hodin denně. „Ve zbylém čase ovšem o Allegrii přemýšlím a vymýšlím zlepšení, takže jsem v práci v podstatě neustále,“ prozrazuje. Navíc pracuje se svým přítelem, takže propojení práce a soukromí je téměř absolutní. „S trochou nadsázky lze konstatovat, že se můj pracovní život rovná soukromému. Čas na relaxaci si ovšem najít musím. Můj největší koníček je doslova koníček, na kterém jezdím alespoň dvakrát týdně,“ říká Vavříková.

Ve firmě kromě ní a partnera pracují ještě čtyři kolegové. Pečují o klienty, dodavatele a administrační chod. „Na vše ostatní využíváme externí firmy,“ dodává podnikatelka. Věří, že čím užší kolektiv je, tím snáze se firmu podaří udržet.

OBCHOD S EMOCEMI

Vavříková nerozlišuje velikost zakázky podle objemu. „Myslím, že to není pouze o objemu, ale především o pocitu. Velká zakázka je pro nás i klient jednotlivec, kterému jsme naším zážitkem udělali upřímnou radost. Každý přeci pracuje v nějaké firmě - potenciálním velkém klientovi,“ vysvětluje Vavříková svou strategii.

V budoucnu by ráda ukázala široké firemní klientele, že její produkty účinně rozvíjejí obchodní vztahy a násobí zisk. „České firmy sice už znají standardní nástroje, jako jsou firemní akce nebo předvánoční večírky, ovšem další krok se zatím nerozhoupaly udělat. Firma na zážitky je k tomu ráda popostrčí. Pracujeme s emocemi a neváháme jich použít,“ uzavírá mladá podnikatelka. *

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ PRODUKTY ALLEGRIENechte se rozmazlovat - balíček pro ženy plný celodenního hýčkání a péčeJízda vozem Hummer - hodinová jízda v terénu s legendárním HummeremOranžový certifikát - certifikát, který umožňuje obdarovanému výběr z 64 zážitkůCo dokáže bagr - hodina bagrování a bagristická sváčaZábavná zima - jízda na skútru a se psím spřeženímUvařte si vlastní pivo - den se sládkem, po němž si budete umět uvařit pivo i domaLuxusní víkend na zámku snů - relaxační pobyt se snovou péčí| LINDA VAVŘÍKOVÁ**

Narodila se roku 1982 v Praze. V současné době studuje Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově. Pracovala několik let brigádně jako hosteska a servírka, fotografka či správkyně webových stránek na dětském táboře v Pensylvánii. Půl roku žila v Austrálii. Po návratu působila v marketingu ve firmě na čárové kódy. Bydlí v Praze, má přítele, koně a dvě černé kočky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných…
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec první BMW
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Technologie
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít