Prodávám zážitky a emoce

09. října 2006, 00:00 - KRISTÝNA DUŠKOVÁ-JANOUCHOVÁ
09. října 2006, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA:Studentka Linda Vavříková je symbolem toho, v čem je síla mladých podnikatelů. Na český trh přinesla nápad, který tu dosud chyběl. Její agentura nabízí netradiční zážitky. Třeba jízdu bagrem nebo vaření vlastního piva.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA: Studentka Linda Vavříková je symbolem toho, v čem je síla mladých podnikatelů. Na český trh přinesla nápad, který tu dosud chyběl. Její agentura nabízí netradiční zážitky. Třeba jízdu bagrem nebo vaření vlastního piva.

Společnost Allegria nabízí klientům netradiční sortiment: řízení bagru, let vznášedlem nebo seskok padákem. Firmě „na zážitky“ se daří, expanduje. Ředitelkou společnosti je Linda Vavříková. Čtyřiadvacetiletá dívka, které nechybí odvaha. Během necelých dvou roků vybudovala z ničeho firmu s dobrým renomé. Filozofie jejího podnikání vychází z předpokladu, že darovat někomu zážitek ve formě příjemně stráveného dne je cennější než materiální dárek.

INSPIROVALA MĚ RODINA Vavříková vsadila na originalitu a vyhrála. Firma na zážitky v Česku frčí, hitem jsou dárkové poukázky na adrenalinové sporty. Začátky však byly těžké. Vavříková podnikání odstartovala jen s několika tisícikorunami v kapse a hlavou plnou nápadů. „Na začátku stála silná výzva postavit vlastní firmu, za kterou ponesu plnou odpovědnost a kterou budu moci rozvíjet podle svých představ. Rozhodla jsem se v českém prostředí vytvořit novou firmu s novým produktem,“ říká.

Počáteční náklady Allegrie se pohybovaly v řádech tisíců. Podnikatelka nejdřív investovala do propagace. „Vytvořili jsme první internetové stránky, základní prezentační materiály a podobně,“ říká Vavříková. Zdůrazňuje, že firma si na sebe od začátku vydělávala sama.

PRACOVNÍ ŽIVOT SE ROVNÁ SOUKROMÉMU

Vavříková je jednou z těch podnikatelek, které příliš neoddělují soukromý život od pracovních povinností. Na úspěchu firmy pracuje zhruba deset hodin denně. „Ve zbylém čase ovšem o Allegrii přemýšlím a vymýšlím zlepšení, takže jsem v práci v podstatě neustále,“ prozrazuje. Navíc pracuje se svým přítelem, takže propojení práce a soukromí je téměř absolutní. „S trochou nadsázky lze konstatovat, že se můj pracovní život rovná soukromému. Čas na relaxaci si ovšem najít musím. Můj největší koníček je doslova koníček, na kterém jezdím alespoň dvakrát týdně,“ říká Vavříková.

Ve firmě kromě ní a partnera pracují ještě čtyři kolegové. Pečují o klienty, dodavatele a administrační chod. „Na vše ostatní využíváme externí firmy,“ dodává podnikatelka. Věří, že čím užší kolektiv je, tím snáze se firmu podaří udržet.

OBCHOD S EMOCEMI

Vavříková nerozlišuje velikost zakázky podle objemu. „Myslím, že to není pouze o objemu, ale především o pocitu. Velká zakázka je pro nás i klient jednotlivec, kterému jsme naším zážitkem udělali upřímnou radost. Každý přeci pracuje v nějaké firmě - potenciálním velkém klientovi,“ vysvětluje Vavříková svou strategii.

V budoucnu by ráda ukázala široké firemní klientele, že její produkty účinně rozvíjejí obchodní vztahy a násobí zisk. „České firmy sice už znají standardní nástroje, jako jsou firemní akce nebo předvánoční večírky, ovšem další krok se zatím nerozhoupaly udělat. Firma na zážitky je k tomu ráda popostrčí. Pracujeme s emocemi a neváháme jich použít,“ uzavírá mladá podnikatelka. *

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ PRODUKTY ALLEGRIENechte se rozmazlovat - balíček pro ženy plný celodenního hýčkání a péčeJízda vozem Hummer - hodinová jízda v terénu s legendárním HummeremOranžový certifikát - certifikát, který umožňuje obdarovanému výběr z 64 zážitkůCo dokáže bagr - hodina bagrování a bagristická sváčaZábavná zima - jízda na skútru a se psím spřeženímUvařte si vlastní pivo - den se sládkem, po němž si budete umět uvařit pivo i domaLuxusní víkend na zámku snů - relaxační pobyt se snovou péčí| LINDA VAVŘÍKOVÁ**

Narodila se roku 1982 v Praze. V současné době studuje Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově. Pracovala několik let brigádně jako hosteska a servírka, fotografka či správkyně webových stránek na dětském táboře v Pensylvánii. Půl roku žila v Austrálii. Po návratu působila v marketingu ve firmě na čárové kódy. Bydlí v Praze, má přítele, koně a dvě černé kočky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít