Prodává se klub i stadion

12. června 2009, 15:07 - István Lékó
12. června 2009, 15:07

Majitel je zřejmě připraven se teplického fotbalu zbavit i za nízkou cenu

Čerstvý vítěz poháru Českomoravského fotbalového svazu tým FK Teplice, který je jedním z nejlépe hospodařících klubů v nejvyšší soutěži, je na prodej. Součástí transakce, která je odhadována na 300 milionů korun, je i vlastní moderní stadion klubu pro téměř 20 tisíc diváků. Prodej připravuje a organizuje společnost Equity Solutions, kterou loni založil Zdeněk Čáp, poslední generální ředitel již zaniklé České konsolidační agentury. „Ke konkrétním obchodním případům se nemohu vyjadřovat,“ řekl Čáp týdeníku EURO.
Finanční stabilitu fotbalového klubu zajišťuje majoritní vlastník AGC Flat Glass, součást japonské AGC Group, což je největší výrobce plochého skla na světě. Záměr prodat fotbalový klub potvrdil deníku MF Dnes podnikatel Štěpán Popovič, který z postu šéfa sklářské firmy odchází do důchodu. „Fotbal prostě stojí nějaké peníze a vám to řeknu otevřeně – pokud se objeví kupec, tak skupina klub prostě prodá,“ prohlásil Popovič s tím, že k prodeji vlastníka mohlo vést šetření v důsledku hospodářské krize. Jeho slova však mohou transakci nakonec uškodit, protože to vypadá, že majitel je připraven teplický fotbal prodat i za nízkou cenu.
Podle informací týdeníku EURO by se mohly o FK Teplice zajímat především české či slovenské podnikatelské skupiny, nelze ale vyloučit, že se objeví uchazeči z Německa, Velké Británie, Ruska či z arabského světa.
FK Teplice patří vedle Slavie a Sparty k nejúspěšnějším tuzemským fotbalovým klubům posledních let. Hrály předkolo Ligy mistrů, několikrát účinkovaly v poháru UEFA, přičemž v sezoně 2003/2004 pronikly až do jarních závěrečných kol. V příští sezoně budou FK Teplice jako držitelé domácího poháru startovat v takzvané Evropské lize, jež pohár UEFA nahradila.
Klubem prošla řada hráčů, kteří působili či působí ve významných evropských ligových soutěžích. Posledními příklady jsou odchovanec a reprezentant Martin Fenin či dva nováčci nově se rodícího národního týmu – brankář Tomáš Grigar a obránce Martin Klein. V Teplicích rovněž strávil dvě sezony Bosňan Edin Džeko, který před několika týdny získal s Wolfsburgem titul v německé lize a zajímají se o něj elitní světové kluby.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít