Proč na smlouvě vadí l. leden?

04. září 2006, 00:00 - Mgr. Ilona Kindlová advokátka KŠD ŠŤOVÍČEK advokátní kancelář, v.o.s. <br />
04. září 2006, 00:00

Proč je špatně, když máme v pracovní smlouvě u zaměstnanců uvedeno, že nastupují do práce 1. ledna? Na všech úřadech (OSSZ, VZP a podobně), kde musíme ukazovat pracovní smlouvy, po nás chtějí, abychom je upravili tak, že pracovník nastoupil až 2. ledna.

To se má budoucí zaměstnanec na ten jeden jediný den (Nový rok) registrovat na pracovním úřadě? Myslím, že u pracovníků s tarifní mzdou lze mít smlouvu od 1. ledna, protože se mzda bere za celý kalendářní měsíc včetně svátků.

Jiří Žalud Není špatně, když máte jako den nástupu do práce uveden 1. leden. Tímto dnem vzniká pracovní poměr (podle § 29 zákoníku práce). Názor úřadů je tedy nesprávný. Jako den nástupu do práce může být sjednán i den pracovního klidu. Trvejte proto na svém oprávněném nároku, tj. vzniku pracovního poměru k 1. lednu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít