Problém s nedostatkem místa vyřeší samoskladování

23. března 2010, 11:06 - bre
23. března 2010, 11:06

Společnost City Self-Storage patří mezi přední pronajímatele skladovacích prostor. „Našim klientům „šijeme“ řešení přímo na míru," říká ředitelka české pobočky Soňa Fialová.

Soňa Fialová

Vysvětlete i pro ty, kteří společnost City Self-Storage neznají, podstatu vaší činnosti.

Společnost City Self-Storage se zabývá pronájmem skladovacích kójí pro osobní i firemní použití.

Podstatou této činnosti je, že klientům, kteří nemají dostatek místa, nabízíme k pronájmu kóje různých velikostí od 0,5 m2 do 50 m2, kteří je využívají buď k uskladnění svých věcí, v případě firem se jedná o zboží či dokumenty k archivaci.

Jaká je historie self-storage neboli samoskladování?

Služba self-storage, tj. samoskladování, vznikla v 60. letech 20. století v USA a v 80. letech se tento byznys začíná rozvíjet i v Evropě, nejprve ve Velké Británii, odkud se postupně přesunul i do dalších zemí.

Společnost City Self-Storage byla založena v roce 1993 v Norsku dvěma podnikateli, kteří firmu v roce 2000 prodali společnosti Selvaag Gruppen, která je doposud jejím 100% vlastníkem. První pobočka City Self-Storage v České republice byla otevřena v roce 2002. V současné době má společnost celkem 45 poboček v 7 zemích Evropy (Norsko, Dánsko, Švédsko, Itálie, Španělsko, Polsko a ČR).

V čem tkví jedinečnost společnosti City Self -Storage?

Jedinečnost služby tkví především ve flexibilitě a bezpečnosti. Našim klientům „šijeme“ řešení přímo na míru, tzn. že naši pracovníci na pobočkách poradí klientovi (podle toho, co klient plánuje uskladnit, jakou velikost kóje zvolit, v rámci co nejkvalitnějšího zákaznického servisu poskytujeme klintům další doprovodné služby, jako je např. prodej obalového materiálu na našich pobočkách, doporučíme stěhovací služku. Klient si může u nás pronajmout auto typu transporter apod. Na základě elektronickhé kódu má klient přístup ke své kóji 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Areál je zabezpečen kamerovým systémem a každá kóje má svůj alarm.

Jaké zákazníky máte nejčastěji?

V současné době máme cca 35% firemních zákazníků a 65% privátních zákazníků. Privátní zákazníci využívají našich skladů zejména v době rekonstrukcí či stěhování, ale také pro uskladnění např. sportovního vybavení (kola, lyže apod.), zimních či letních pneumatik, zahradního nábytku apod., firmy zejména pro archivaci či jako sklad zboží.

Popište proces, jakým si u vás může jednotlivec/firma pronajmout skladovací prostor? Zákazník může přijít na jakoukoliv naší pobočku, kde ho náš pracovník provede a společně s klientem vyberou nejvhodnější prostor. Následně je uzavřena smlouva, na jejímž základě dostane elektronický přístupový kód a pak může prostor neomezeně využívat. O jaké kóje je největší zájem? To se nedá úplně vyspecifikovat – co klient, to individuální přání. Obecně lze říci, že privátní klienti si pro své potřeby pronajímají menší kóje (cca do 10m2), firmy naopak větší – ale záleží především na účelu, pro který to potřebují. Otřepané slovo krize…Pocítili jste nějak pokles pronájmů? Ano, i nás se krize dotkla. Jak privátní klienti, tak i firmy, šetří a na celkových výnosech je to samozřejmě znát. Samoskladování je trendem v zahraničí, zejména v USA. Čemu tento zájem přikládáte? **

Zejména nedostatku místa a vysokým cenám nájmů. Češi jsou národem chatařů a chalupářů, takže pokud nemají dostatek místa doma, často sezónní věci skladují na svých chatách a chalupách. Mnoho bytů (zejména ze starší zástvaby) má k dispozici sklepní kóje či komory.

Na západ od našich hranic, natož v USA, toto moc obvyklé není a pokud ano, pak si zákazník musí každý m2 náležitě zaplatit. Proto se zejména ve velkých městech daří službě self-storage, která je podstatně levnější a zároveň flexibilní a bezpečná.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít