Pro profesionály i sváteční řidiče

23. dubna 2007, 00:00 - admin
23. dubna 2007, 00:00

NOVÝ POJISTNÝ PRODUKT Od chvíle, kdy automobil před 110 lety zabil prvního člověka, má už na kontě 25 milionů obětí. To znamená, že na silnicích zemřelo tolik lidí, kolik jich dnes žije dohromady v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V reakci na situaci na českých silnicích uvádí pojišťovna AMCICO AIG Life na trh produkt AMCICO-Řidič.

NOVÝ POJISTNÝ PRODUKT Od chvíle, kdy automobil před 110 lety zabil prvního člověka, má už na kontě 25 milionů obětí. To znamená, že na silnicích zemřelo tolik lidí, kolik jich dnes žije dohromady v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

V reakci na situaci na českých silnicích uvádí pojišťovna AMCICO AIG Life na trh produkt AMCICO-Řidič. Jde o ojedinělý pojistný program na českém trhu, který je zaměřený na pokrytí nejvážnějších rizik spojených se silničním provozem.

Tento produkt nabízí pojistné krytí všem účastníkům silničního provozu, ať už se účastní dopravy přímo jako řidiči motorového vozidla nebo jako chodci, spolujezdci či cyklisté. „Přestože produkt nabízí pojistné krytí všem účastníkům silničního provozu, očekáváme, že největší zájem vzbudí u profesionálních řidičů,“ uvádí manažer úrazového pojištění pojišťovny AMCICO AIG Life Pavel Souček.

Produkt zahrnuje šest úrovní pojistného plnění, všechny nabízejí pojistnou ochranu proti nejzávažnějším následkům dopravních nehod (smrti a trvalé invalidity) a jsou nastaveny tak, aby poskytly různé úrovně pojistného krytí na základě potřeb klienta.

Pomoc z tohoto pojištění se nevztahuje pouze na úrazy v důsledku dopravní nehody, ale i na ty, které nevzniknou v souvislosti se silničním provozem. Produkt je zaměřen na konkrétní cílovou skupinu a nabízí pojistnou ochranu s výjimečným pojistným plněním.

Podle generálního ředitele uvedené pojišťovny Daniela Martínka nestačí při jízdě po silnicích doufat ve vlastní schopnosti. „I když si říkáte, že jezdíte bezpečně, na silnicích se pohybují i ostatní, kteří bezpečně jezdit nemusí,“ varuje Martínek.

Jak dále uvedl, v případě, že jeden ze dvou živitelů rodiny utrpí vážný úraz s trvalými následky, je nereálné, aby si rodina udržela dosavadní životní standard. „Proto je na tento druh pojištění třeba nahlížet zejména jako na projev odpovědnosti daného jedince vůči jeho blízkým,“ upozorňuje Martínek.

K postoji české veřejnosti k úrazovému pojištění dodává zajímavý postřeh obchodní ředitel této pojišťovny Martin Brůha. „Velmi mnoho lidí si pro sebe opakuje, že úrazové pojištění nepotřebuje. Přitom většina z nich má na svém domě hromosvod nebo jističe, vozí v autě rezervní pneumatiku, schovává si účtenky od nákupů dražšího zboží,“ uvádí.

Jinými slovy - každý používá nějakou ochranu před nahodilým nebezpečím, jenom tomu neříká pojistná ochrana. „Má tak ochráněnu většinu spotřebních věcí, vlastní zdraví však ochráněno nemá,“ dodává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít