Příprava na čerpání z fondů EU postoupila

05. dubna 2004, 00:00 - (šr)
05. dubna 2004, 00:00

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) učinilo zásadní krok potřebný k čerpání peněz z EU. Schválilo totiž programový dodatek Společného regionálního operačního programu (SROP), což je jeden z programů nabízejících využití unijních dotací. Podle mluvčího MMR Petra Dimuna se vyhlášení prvních výzev k předkládání projektů očekává 1.

května. SROP je tak prvním z pěti operačních programů, které mají schválen tento základní dokument. Dodatek obsahuje zcela konkrétní informace pro předkladatele projektů, jako jsou například zaměření finanční podpory na konkrétní typy projektů, výčet možných předkladatelů projektů, typy nákladů, které bude možno financovat či kritéria hodnocení projektů.

INFORMACE NA WEBU I NA ÚŘADECH

Pokyny pro žadatele a řada dalších informací budou zveřejněny na stránkách www.strukturalni-fondy.cz zatím v pracovní verzi, v plné verzi pak do 15. dubna 2004. Ministerstvo i všechny kraje jsou podle Dimuna připraveny poskytnout kvalitní konzultační a poradenskou službu předkladatelům projektů zejména v úvodní fázi jejich přípravy. Slibují i pomoc při zmapování možnosti čerpání i z jiných finančních zdrojů, než nabízí SROP (další operační programy či národní dotační tituly). Specializovaná pracoviště krajských úřadů mohou poradit především ve fázi finálního zpracování projektů. „Jsou to zároveň ti pracovníci, kteří projekty přijímají a hodnotí dle kritérií schválených v dodatku SROP. Pro projekty cestovního ruchu nadregionálního dosahu plní tuto službu odbor rozvojových programů v cestovním ruchu MMR,“ doplnil mluvčí MMR.

SEMINÁŘE VE VŠECH KRAJÍCH

Pro zájemce o informace připravilo MMR ve spolupráci s kraji sérii seminářů, kde se účastníci dozví již ve velmi konkrétní podobě, jak připravit projekt pro podání do programu SROP. První ze seminářů již proběhl v Ústí nad Labem, další budou během dubna následovat v sídlech krajských úřadů ve všech krajích (viz rámeček vpravo nahoře). Výběr účastníků a pozvánky zajišťuje krajský úřad příslušného kraje. Zde se tedy mohou zájemci přihlásit. Účast na seminářích je bezplatná, omezená pouze kapacitou sálu. Kontakty na jednotlivé pracovníky zodpovědné za přípravu seminářů lze najít na již zmíněných webových stránkách. SROP nabízí podporu rozvojovým projektům, které v regionech ČR napomohou k dosažení trvalého hospodářského růstu i růstu kvality života obyvatel regionů. Příjemci dotací z programu SROP budou kraje, obce, mikroregiony (resp. svazky obcí), ale i podnikatelé a neziskové organizace. V rámci SROP má být poskytnuto 31,24 procenta všech prostředků ze strukturálních fondů, které k nám v období 2004-2006 mohou plynout. Zbylé prostředky budou financovány prostřednictvím dalších operačních programů zaměřených na průmysl, zemědělství, životní prostředí, dopravu a lidské zdroje.

DATA SEMINÁŘŮ

Brno 6. 4. Jihlava 7. 4. Olomouc 13. 4. Ostrava 14. 4. Liberec 19. 4. Pardubice 20. 4. Zlín 20. 4. Hradec Králové 21. 4. Praha - Střední Čechy 22. 4. České Budějovice 26. 4. Plzeň 28. 4. Karlovy Vary 29. 4

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít