Article, show

Příprava na čerpání z fondů EU postoupila

05. dubna 2004, 00:00 - (šr)
05. dubna 2004, 00:00

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) učinilo zásadní krok potřebný k čerpání peněz z EU. Schválilo totiž programový dodatek Společného regionálního operačního programu (SROP), což je jeden z programů nabízejících využití unijních dotací. Podle mluvčího MMR Petra Dimuna se vyhlášení prvních výzev k předkládání projektů očekává 1.

května. SROP je tak prvním z pěti operačních programů, které mají schválen tento základní dokument. Dodatek obsahuje zcela konkrétní informace pro předkladatele projektů, jako jsou například zaměření finanční podpory na konkrétní typy projektů, výčet možných předkladatelů projektů, typy nákladů, které bude možno financovat či kritéria hodnocení projektů.

INFORMACE NA WEBU I NA ÚŘADECH

Pokyny pro žadatele a řada dalších informací budou zveřejněny na stránkách www.strukturalni-fondy.cz zatím v pracovní verzi, v plné verzi pak do 15. dubna 2004. Ministerstvo i všechny kraje jsou podle Dimuna připraveny poskytnout kvalitní konzultační a poradenskou službu předkladatelům projektů zejména v úvodní fázi jejich přípravy. Slibují i pomoc při zmapování možnosti čerpání i z jiných finančních zdrojů, než nabízí SROP (další operační programy či národní dotační tituly). Specializovaná pracoviště krajských úřadů mohou poradit především ve fázi finálního zpracování projektů. „Jsou to zároveň ti pracovníci, kteří projekty přijímají a hodnotí dle kritérií schválených v dodatku SROP. Pro projekty cestovního ruchu nadregionálního dosahu plní tuto službu odbor rozvojových programů v cestovním ruchu MMR,“ doplnil mluvčí MMR.

SEMINÁŘE VE VŠECH KRAJÍCH

Pro zájemce o informace připravilo MMR ve spolupráci s kraji sérii seminářů, kde se účastníci dozví již ve velmi konkrétní podobě, jak připravit projekt pro podání do programu SROP. První ze seminářů již proběhl v Ústí nad Labem, další budou během dubna následovat v sídlech krajských úřadů ve všech krajích (viz rámeček vpravo nahoře). Výběr účastníků a pozvánky zajišťuje krajský úřad příslušného kraje. Zde se tedy mohou zájemci přihlásit. Účast na seminářích je bezplatná, omezená pouze kapacitou sálu. Kontakty na jednotlivé pracovníky zodpovědné za přípravu seminářů lze najít na již zmíněných webových stránkách. SROP nabízí podporu rozvojovým projektům, které v regionech ČR napomohou k dosažení trvalého hospodářského růstu i růstu kvality života obyvatel regionů. Příjemci dotací z programu SROP budou kraje, obce, mikroregiony (resp. svazky obcí), ale i podnikatelé a neziskové organizace. V rámci SROP má být poskytnuto 31,24 procenta všech prostředků ze strukturálních fondů, které k nám v období 2004-2006 mohou plynout. Zbylé prostředky budou financovány prostřednictvím dalších operačních programů zaměřených na průmysl, zemědělství, životní prostředí, dopravu a lidské zdroje.

DATA SEMINÁŘŮ

Brno 6. 4. Jihlava 7. 4. Olomouc 13. 4. Ostrava 14. 4. Liberec 19. 4. Pardubice 20. 4. Zlín 20. 4. Hradec Králové 21. 4. Praha - Střední Čechy 22. 4. České Budějovice 26. 4. Plzeň 28. 4. Karlovy Vary 29. 4

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít