Případ Allegro

09. října 2009, 14:00 - Petr Bušta
09. října 2009, 14:00

EURO light

Týden, který následuje po vydání našeho průvodce EURO TOP 50 pražských restaurací, musí být pro telekomunikační operátory týdnem dožínkovým. Neboli – nestačíme brát telefony. Nejobvyklejší dotazy, totiž „proč tam nejsme?“, „co tam má co dělat Franta odvedle“, a dokonce „proč tam jsme?“, stojí každý za samostatnou črtu, letos se však kromě toho koncentrovala pozornost na restauraci Allegro hotelu Four Seasons.
Důvodem je naše rozmarná hra na systém ocenění jednou až třemi hvězdami, jíž jsme se letos pokusili průvodce zpestřit. Náměty telefonátů lze v podstatě rozčlenit do dvou poskupin: 1. Proč má Allegro dvě hvězdy místo očekávané jedné?, tážou se zastánci trvale udržitelné gastronomie, kteří mají svaté právo myslet si, že cena jedné večeře nesmí nikdy překročit řekněme 2000 korun včetně nápojů. Této polemice se však pro tentokrát vyhněme.
2. Proč má Allegro dvě hvězdy místo oprávněných tří. A na to bych rád odpověděl.
Jediný český „Michelin“ podává bezpochyby velkolepé (míním tím i chuťovou hodnotu) jídlo ve skvělém prostředí, šéfkuchař Andrea Accordi si zaslouží poklonu až k zemi. Však také Allegro bylo původně v našem plánu tříhvězdové a snížení klasifikace předcházelo několik dní těžkého rozhodování. Při kontrolní návštěvě se však odehrálo několik zarážejících lapsů, a protože je to obecnější, stojí výjimečně za popis. (Kontrolních návštěv absolvujeme každým rokem desítky a v týdeníku, který není zaměřen gastronomicky, opravdu není prostor pro jejich zevrubnější zachycení.) První nedopatření, které by se v restauraci této úrovně nemělo stávat, se týkalo výběru vína. Sestavili jsme s mým hostem pořad večeře a přirozeně očekávali, že se brzy dostaví sommelier, jenž už seznámen s naší volbou navrhne vhodná vína. Obsluhující nám bohužel volbu neulehčil, vybrali jsme tedy z vinného lístku méně známou italskou položku, na niž jsme byli zvědavi. Jak bude pasovat k mléčnému teleti však číšník nebyl s to odhadnout, víno evidentně neznal a komunikaci zakončil prohlášením, že to zkrátka musíme zkusit. V Allegru se tohle podle mého názoru stávat nesmí. Ještě zábavnější bylo finále večera. Při platbě kartou jsem omylem podepsal kopii dokladu namísto originálu, který restaurace potřebuje. Když to účtující číšník zjistil, vrátil se ke stolu a destičky s účtem rozevřel tak nápadně, že nejen můj host, ale i všechny okolní stoly si mohli prohlédnout bankovku, kterou jsem do nich prve vložil jako spropitné. Tak to fakt ne. I demokratizace vysoké gastronomie by měla mít určité meze. Ostatně nemyslím, že by to byl v Allegru běžný standard, když například jídelní lístek na webu důsledně uvádí bez cen.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
YotaPhone 3: Rusové znovu přidali e-ink displej na záda telefonu
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít