Primátor Prahy ocenil ambasadory za přínos kongresové turistice

08. dubna 2011, 18:15 - Profit, TZ
08. dubna 2011, 18:15

Primátor hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. a prezident Prague Convention Bureau (PCB) Jan Adámek společně ocenili v primátorské rezidenci významné vědce a špičkové odborníky za snahu o rozvoj kongresové turistiky v Praze.

Foto: J. Malý / MHMP

Vím, jak je kongresový turismus pro metropoli důležitý, a jak významné je pro město hostitelství každého kongresu, protože jako lékař jsem se jich ještě nedávno sám účastnil. Kromě toho, že zlepšuje celkovou image metropole i její mezinárodní postavení v průmyslu a výzkumu, znamená také velký ekonomický přínos. Vždyť kongresový účastník utratí v Praze průměrně 6 200 Kč denně, což je téměř dvojnásobek oproti běžnému turistovi,“ říká primátor Bohuslav Svoboda.

Každý rok se s pomocí Prague Convention Bureau podaří přivést do našeho hlavního města mnoho mezinárodních kongresů. Získat pro Prahu hostitelství takového kongresu představuje často dlouhodobé úsilí i nemalé investice. Činnost významných vědců a špičkových odborníků je proto v tomto procesu nesmírně významná. „Snažíme se rozvíjet spolupráci s českými špičkami v oboru, které Českou republiku zastupují v mezinárodních odborných asociacích, aktivně lobují ve prospěch Prahy a posléze se zapojují do práce přípravných vědeckých, programových nebo organizačních výborů. Bez jejich aktivní účasti totiž není možná úspěšná kandidatura, příprava i realizace jakéhokoli kongresu v Praze, a my jejich počet chceme v příštích letech nadále zvyšovat,“ říká ředitelka PCB Lenka Žlebková.

Hosty večera bylo téměř 50 významných vědců a špičkových odborníků v doprovodu členských agentur Prague Convention Bureau (CZECH-IN, GUARANT International a AIM Group International), hotelů (Clarion Congress Hotel a Corinthia Hotel Prague) a také Kongresového centra Praha, jejichž zástupci s těmito vědci velmi efektivně spolupracují.

Ceny byly předány vítězům v 5 hlavních kategoriích. Letos poprvé se také udělovala cena za nejvýznamnější korporátní akci roku. Tu si odnesla společnost Coca-Cola HBC za svou Leadership Conference. Této pražské konference s až 500 účastníky z ředitelských postů byla prezentace nové strategie společnosti, více se přiblížit zákazníkům. Díky dokonalé prezentaci Prahy a České republiky celá akce skončila velkým úspěchem.

Cenu „Kandidatura roku 2010“ obdrželi Mgr. Karolína Gondková z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA z Univerzity Karlovy a Prof. PHDr. Petr Fiala, PhD. z České konference rektorů za kandidaturu na 26. Konferenci Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání, která se v Praze uskuteční v červnu roku 2014 s očekávanou účastí 5000 delegátů. Svojí velikostí patří konference do kategorie city-wide kongresů a vedle jejího nesporného přínosu pro oblast vysokého školství s sebou tento projekt nese i významný ekonomický potenciál.

Cenu „Kongres roku 2010“ si odnesl Doc. Ing. Jan Kolář, Csc. za 61. Mezinárodní astronautický kongres. Této prestižní mezinárodní akce se zúčastnilo přes tři a půl tisíce předních světových odborníků v oblasti kosmonautiky ze 79 zemí světa.

Zvláštní cenu Kongresového centra Praha, kterou spolu s primátorem Bohuslavem Svobodou předal ředitel kongresového centra Michal Kárník, si odnesl Prof. RNDr. Jan Palouš DrSc., který předsedal organizačnímu výboru 26. Valného shromáždění Mezinárodní astronomické unie 2006 - v jeho průběhu byl například nově definován pojem planeta, čímž se počet planet sluneční soustavy snížil na 8.

Večer vyvrcholil předání ceny za dlouhodobý přínos kongresové turistice. Oceněn byl Prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc., který se jako člen organizačních výborů podílel například na nejúspěšnějším kongresu v historii Světové psychiatrické společnosti (WPA) v roce 2008 a jako konzultant Světové psychiatrické společnosti pro konference se zasloužil o získání mezinárodní konference WPA do Prahy v roce 2012. Očekává se na ní až 6000 účastníků.

Prezident Prague Convention Bureau Jan Adámek poděkoval panu primátorovi nejen za projevenou podporu kongresů v Praze, ale i samotných ambasadorů a jejich snahy o vytváření dobrého jména Prahy i celé České republiky v prestižních organizacích. „Náš cíl je dostat Prahu ze současného 15. místa opět do první desítky světových kongresových metropolí, jako tomu bylo v roce 2006. A v tom je spolupráce Prague Convention Bureau a hlavního města Prahy nezbytná. Bez této spolupráce nemůže PCB dobře fungovat a naopak - hlavní město Praha nemůže dostatečně rozvíjet kongresovou turistiku a propagovat Prahu na mezinárodním poli,“ potvrzuje významnost spolupráce prezident Prague Convention Bureau.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít