Příležitosti jsou všude

13. září 2004, 00:00 - (paš)
13. září 2004, 00:00

ZAHRANIČNÍ POPTÁVKY České stavební firmy mohou využít příležitosti v různých zemích světa. Nejvíce informací o zahraničních poptávkách má agentura CzechTrade. Z informací státní agentury na podporu obchodu CzechTrade jsme vybrali aktuální tipy na spolupráci se zahraničními partnery.

ZAHRANIČNÍ POPTÁVKY

České stavební firmy mohou využít příležitosti v různých zemích světa. Nejvíce informací o zahraničních poptávkách má agentura CzechTrade.

Z informací státní agentury na podporu obchodu CzechTrade jsme vybrali aktuální tipy na spolupráci se zahraničními partnery.

V Rusku je zájem o technologie. Po Moskvě a Petrohradě, kam se dosud soustředila naprostá většina moderních technologií, zažívá velký stavební boom i Sverdlovská oblast. Zájem je například o sanitární techniku, doplňky do koupelen, tepelněizolační materiály, kanalizace, potrubní systémy, klimatizace, furnitury ke dveřím a oknům, o kotle či radiátory. Poptávka je také po modernizaci stávajících staveb, včetně průmyslových. Perspektivně jde rovněž o stavební směsi, izolační materiály či potrubní systémy. Rusové se hodně zajímají i o kompletní stavby na klíč, technologicky náročné části stavby a činnosti vyžadující nadstandardní kvalitu: Stále trvá poptávka po kvalitních a technologicky náročnějších stavebních pracích s přihlédnutím k nutnosti kooperace s místními stavebními firmami. Velkou výhodou je, že Rusové znají naše výrobky už z minulosti. Česká republika má v oboru vysoké renomé. V platebních podmínkách a flexibilitě však ustupujeme zahraniční konkurenci. Je tedy nutné přijmout požadavky na trvalou přítomnost na trhu, sklad na místě nebo široký sortiment.

V Irsku mají zájem například o dřevěné podlahy - třívrstvé i klasický masiv (nejlépe dub, ale i buk). Pro výrobu nábytku je v Irsku nedostatek suroviny. Dovozy kryjí většinu domácí spotřeby. Poptávka je také v oboru „Do-It-Yourself“ - vše pro zkrášlování a vylepšování hodnoty obytných domů, zahrad a příslušenství (tedy sortiment pro profesionály a kutily). Další příležitost je v oblasti klimatizační a ventilační techniky.

Polsko má zájem zejména o stavební materiály: Podle statistik sice dochází k poklesu organizované výstavby, zejména družstevních bytů a bytů stavěných na prodej, ale naopak individuální stavebnictví zažívá boom.

Ve Španělsku se zajímají o dřevěné domky. Španělské firmy poptávají dovoz dřevěných domků z České republiky, protože hledají alternativy k finským a kanadským dovozům.

V Dánsku roste poptávka po kovových a betonových konstrukcích (konstrukční práce, výroba, instalace). Dánsko nebude uplatňovat omezení zaměstnávání zahraničních pracovníků, což usnadní montážní práce. Uplatní se tam i stavební materiály (dřevo, obkladové materiály, sanitární technika, střešní krytina). Vysoká konkurence a tlak na cenu nutí dánské firmy hledat nové dodavatele. Několik dánských výrobců stavebních materiálů již přesunulo produkci do České republiky.

V USA je velká poptávka po všem, co se týká stavebnictví, včetně doplňkových výrobků jako dlaždice, okna, dveře, vybavení kuchyní. Potřeba obnovy a nové výstavby bude také po množství tornád v poslední době.

Ve Velké Británii mají zájem o plovoucí podlahy. V Británii jsou dřevěné podlahy populární, ale domácí suroviny je nedostatek.

V Chorvatsku chtějí především betonové a železné výrobky: V zemi probíhá investiční výstavba především v oblasti dopravní infrastruktury - zejména dálnice a opravy železničních koridorů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Kdy se bude měnit čas a na kterou stranu posunout ručičku?
Banka vám nechce dát spotřebitelskou půjčku? Zkuste online půjčku od lidí
Auta
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek.…
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život
Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude
Technologie
Sedm dopravních značek, které řidiči nejčastěji ignorují nebo chápou špatně
Huawei představil špičkové telefony Mate 10 a dělal si srandu z Applu i Samsungu
Ryzen Mobile aneb APU Raven Ridge na cestě, objevil se v laptopu HP i s parametry
Wi-Fi už možná není bezpečné. Šifrování WPA2 prý bylo prolomeno
Když mobil nestačí a zrcadlovku nechcete. Canon představil superkompakt G1 X Mark III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít