Přijďte zkusit pravé Bio!

14. října 2010, 12:29 - kmb, TZ Pod Platany
14. října 2010, 12:29

Milí čtenáři, protože naše další číslo, které naleznete v pondělí na stáncích se věnuje fenoménu biopotravin, dovolujeme si Vás pozvat na další díl Farmářských trhů, které se konají už tuto sobotu. Nasaďte si teplé prádlo, oblékněte pláštěnku, obujte gumáky a přijďte do parku na zabíjačku. Ale pozor, tohle české BIO v podobě light jitrnic a ovárku se musí zapít, tak nejlépe bez auta!

Foto: archív Profit

KDY a KDE: Karlínské farmářské trhy se konají 16.10 na Karlínském náměstí, Praha 8, v okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje, sobota 7:30 – 14h. Metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst (bez modré zóny)

Čeká nás zřejmě nepěkné počasí, ale báječný program. To první nemá cenu komentovat, můžeme jen doporučit sledovat aktuální předpovědi počasí a vzít si deštník. To druhé je ovšem věc, nad kterou srdce každého Čecha plesá a zmítá se v předtuše velkých gourmetských rozkoší. Jo, bude velká Karlínská zabíjačka!

A protože areál Karlínských farmářských trhů je obrovský, budeme mít vlastně zabíjačky dvě. Nalevo od vchodu sv.Cyrila a Metoděje vám řeznictví a uzenářství TORO, specialista na vepřové, nabídne pečené marinované selátko, jitrnice, ovárek a také polévku prdelačku z jelítek, s česnekem a s bramborama. Wow! (kdo si chce odnést polévku domů, musí si přinést nádobku).

Na straně druhé, řeznictví a uzenářství Kozel z Týna nad Vltavou, nabídne pro změnu jitrnice, jelita, ovar a uzené jazyky. Všechno teplé, ohřáté v kotlích, s chlebem a nebo s sebou na doma.

Pít budeme pivo s Rohozce a nabídku panáčků v širokém ovocném rozpětí od hrušky, přes meruňky, kdoule až po švestky nám nabídnou palírny Žufánek a Bohdaneč.

Minule jsme konstatovali, že přišel čas zásobit se zeleninou na zimu. Ano, všeho tady bude opět dostatek. Brambor, kořenové zeleniny, zelí, kapusty, cibule i česneku. Bude i ovoce s převahou jablek a hrušek. A bude i řada dalších zavedených komodit, i když u hub si nejsme jisti těmi z lesů. Karlínskou premieru budou mít Blučinské domácí těstoviny a z Jižní Moravy přivezou i kořenící směsi pro děti bez glutamátů, jen z bylinek. Budou i léčivé klášterní bylinné sirupy a vrátí se i hrozně drahé ale hrozně dobré čokoládové lanýže.

Pomalu se blíží dušičky, a tak květinářství Andrea, zahradnictví Zvotoky i Krušnohorské chryzantémy nabídnou kromě skalniček, keřů, cibulek, rostlin a květin i vazbu věnců. Kdo z Vás každoročně chodí uctít na hřbitov památku svých zesnulých, počítejte s tím, že na sobotu 30.10. chystáme malý veletrh chryzantém a květin, které jsou krásné a dobře snášejí i bílá chladná rána.

Příjďte, v Karlíně bude nejen zabíjačkové veselo ale jako vždycky hezky a dobře i když nejspíš trochu mokro.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít