Přijďte zkusit pravé Bio!

14. října 2010, 12:29 - kmb, TZ Pod Platany
14. října 2010, 12:29

Milí čtenáři, protože naše další číslo, které naleznete v pondělí na stáncích se věnuje fenoménu biopotravin, dovolujeme si Vás pozvat na další díl Farmářských trhů, které se konají už tuto sobotu. Nasaďte si teplé prádlo, oblékněte pláštěnku, obujte gumáky a přijďte do parku na zabíjačku. Ale pozor, tohle české BIO v podobě light jitrnic a ovárku se musí zapít, tak nejlépe bez auta!

Foto: archív Profit

KDY a KDE: Karlínské farmářské trhy se konají 16.10 na Karlínském náměstí, Praha 8, v okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje, sobota 7:30 – 14h. Metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst (bez modré zóny)

Čeká nás zřejmě nepěkné počasí, ale báječný program. To první nemá cenu komentovat, můžeme jen doporučit sledovat aktuální předpovědi počasí a vzít si deštník. To druhé je ovšem věc, nad kterou srdce každého Čecha plesá a zmítá se v předtuše velkých gourmetských rozkoší. Jo, bude velká Karlínská zabíjačka!

A protože areál Karlínských farmářských trhů je obrovský, budeme mít vlastně zabíjačky dvě. Nalevo od vchodu sv.Cyrila a Metoděje vám řeznictví a uzenářství TORO, specialista na vepřové, nabídne pečené marinované selátko, jitrnice, ovárek a také polévku prdelačku z jelítek, s česnekem a s bramborama. Wow! (kdo si chce odnést polévku domů, musí si přinést nádobku).

Na straně druhé, řeznictví a uzenářství Kozel z Týna nad Vltavou, nabídne pro změnu jitrnice, jelita, ovar a uzené jazyky. Všechno teplé, ohřáté v kotlích, s chlebem a nebo s sebou na doma.

Pít budeme pivo s Rohozce a nabídku panáčků v širokém ovocném rozpětí od hrušky, přes meruňky, kdoule až po švestky nám nabídnou palírny Žufánek a Bohdaneč.

Minule jsme konstatovali, že přišel čas zásobit se zeleninou na zimu. Ano, všeho tady bude opět dostatek. Brambor, kořenové zeleniny, zelí, kapusty, cibule i česneku. Bude i ovoce s převahou jablek a hrušek. A bude i řada dalších zavedených komodit, i když u hub si nejsme jisti těmi z lesů. Karlínskou premieru budou mít Blučinské domácí těstoviny a z Jižní Moravy přivezou i kořenící směsi pro děti bez glutamátů, jen z bylinek. Budou i léčivé klášterní bylinné sirupy a vrátí se i hrozně drahé ale hrozně dobré čokoládové lanýže.

Pomalu se blíží dušičky, a tak květinářství Andrea, zahradnictví Zvotoky i Krušnohorské chryzantémy nabídnou kromě skalniček, keřů, cibulek, rostlin a květin i vazbu věnců. Kdo z Vás každoročně chodí uctít na hřbitov památku svých zesnulých, počítejte s tím, že na sobotu 30.10. chystáme malý veletrh chryzantém a květin, které jsou krásné a dobře snášejí i bílá chladná rána.

Příjďte, v Karlíně bude nejen zabíjačkové veselo ale jako vždycky hezky a dobře i když nejspíš trochu mokro.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít