Přichází Berlingo, Ducato a Combo

03. října 2005, 00:00 - (vs)
03. října 2005, 00:00

AUTA S PLYNOVÝM POHONEM Továrně vyráběná auta na stlačený zemní plyn jsou tady. Tento týden se s nimi může poprvé seznámit česká motoristická veřejnost na domácím autosalonu. Na pražském Autoshow se představí hned tři automobilky s plynovými verzemi svých modelů, a to Citroen, který předvede Berlingo, Fiat s Ducatem a Opel představí Combo.

**AUTA S PLYNOVÝM POHONEM

Továrně vyráběná auta na stlačený zemní plyn jsou tady. Tento týden se s nimi může poprvé seznámit česká motoristická veřejnost na domácím autosalonu.

Na pražském Autoshow se představí hned tři automobilky s plynovými verzemi svých modelů, a to Citroen, který předvede Berlingo, Fiat s Ducatem a Opel představí Combo. Bude se jednat o obchodní nabídku, protože auta by se měla na českém trhu začít také prodávat. Jejich dovoz a prodej do České republiky nepředstavuje žádný problém, podobně jako pro ostatní vozy z EU platí i u nich evropská homologace.

„Chceme ukázat veřejnosti, že jsme schopni nabízet auta s plynovým pohonem,“ vyjádřil se pro Profit Jaromír Heřmanský ze společnosti Fiat. Upozornil, že tato automobilka má již dlouhou dobu ve svém výrobním programu celou modelovou řadu na plyn, a to od menších osobních vozů až po užitková auta.

Napříkad Ducato v plynové verzi má širokou řadu provedení, například dodávky pro přepravu zboží, případně jako minibus může převážet až 16 lidí. Ve třetí variantě má valník s kabinou pro dopravu materiálu. Za jedinou překážku většího prodeje těchto aut považuje zatím nedostatek čerpacích stanic na stlačený zemní plyn. V Německu, kde je těchto pump více, se fiaty na plyn velice dobře prodávají.

„Myslíme si, že to má perspektivu, počítáme s dalšími modely na plyn,“ vyjádřil se k záměrům Citroenu jeho obchodní ředitel pro Českou republiku František Neuman. Upozornil, že by se měl na českém trhu prodávat i model C3 s pohonem na zemní plyn, který automobilka letos na jaře představila v italském Bolzanu. Podle tehdejšího vyjádření zástupce firmy jich Citroen chce hned v prvním roce vyrobit 10 000 kusů.

Místo importéra představí plynovou verzi Opelu Combo na Autoshow firma BS auto Brno. „Všichni víme, jaké jsou vyhlídky s benzinem,“ zdůvodnil vedoucí prodejního oddělení firmy Jindřich Michalica, proč prodejce přichází s tímto modelem. Zdůraznil, že se jedná o továrně vyrobený vůz s plnou zárukou. Palivové nádrže jsou umístěny v podvozku, takže vnitřní prostor vozu je plně využitelný, nedochází ke ztrátě místa v interiéru. Vůz má například speciální písty vhodné pro pohon na zemní plyn. Plynových aut prodal Opel v Německu již hodně. Do České republiky chce firma dovážet další modely na plyn, jako je Zafira nebo nová Astra.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít