Přichází Berlingo, Ducato a Combo

03. října 2005, 00:00 - (vs)
03. října 2005, 00:00

AUTA S PLYNOVÝM POHONEM Továrně vyráběná auta na stlačený zemní plyn jsou tady. Tento týden se s nimi může poprvé seznámit česká motoristická veřejnost na domácím autosalonu. Na pražském Autoshow se představí hned tři automobilky s plynovými verzemi svých modelů, a to Citroen, který předvede Berlingo, Fiat s Ducatem a Opel představí Combo.

**AUTA S PLYNOVÝM POHONEM

Továrně vyráběná auta na stlačený zemní plyn jsou tady. Tento týden se s nimi může poprvé seznámit česká motoristická veřejnost na domácím autosalonu.

Na pražském Autoshow se představí hned tři automobilky s plynovými verzemi svých modelů, a to Citroen, který předvede Berlingo, Fiat s Ducatem a Opel představí Combo. Bude se jednat o obchodní nabídku, protože auta by se měla na českém trhu začít také prodávat. Jejich dovoz a prodej do České republiky nepředstavuje žádný problém, podobně jako pro ostatní vozy z EU platí i u nich evropská homologace.

„Chceme ukázat veřejnosti, že jsme schopni nabízet auta s plynovým pohonem,“ vyjádřil se pro Profit Jaromír Heřmanský ze společnosti Fiat. Upozornil, že tato automobilka má již dlouhou dobu ve svém výrobním programu celou modelovou řadu na plyn, a to od menších osobních vozů až po užitková auta.

Napříkad Ducato v plynové verzi má širokou řadu provedení, například dodávky pro přepravu zboží, případně jako minibus může převážet až 16 lidí. Ve třetí variantě má valník s kabinou pro dopravu materiálu. Za jedinou překážku většího prodeje těchto aut považuje zatím nedostatek čerpacích stanic na stlačený zemní plyn. V Německu, kde je těchto pump více, se fiaty na plyn velice dobře prodávají.

„Myslíme si, že to má perspektivu, počítáme s dalšími modely na plyn,“ vyjádřil se k záměrům Citroenu jeho obchodní ředitel pro Českou republiku František Neuman. Upozornil, že by se měl na českém trhu prodávat i model C3 s pohonem na zemní plyn, který automobilka letos na jaře představila v italském Bolzanu. Podle tehdejšího vyjádření zástupce firmy jich Citroen chce hned v prvním roce vyrobit 10 000 kusů.

Místo importéra představí plynovou verzi Opelu Combo na Autoshow firma BS auto Brno. „Všichni víme, jaké jsou vyhlídky s benzinem,“ zdůvodnil vedoucí prodejního oddělení firmy Jindřich Michalica, proč prodejce přichází s tímto modelem. Zdůraznil, že se jedná o továrně vyrobený vůz s plnou zárukou. Palivové nádrže jsou umístěny v podvozku, takže vnitřní prostor vozu je plně využitelný, nedochází ke ztrátě místa v interiéru. Vůz má například speciální písty vhodné pro pohon na zemní plyn. Plynových aut prodal Opel v Německu již hodně. Do České republiky chce firma dovážet další modely na plyn, jako je Zafira nebo nová Astra.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Nadella potvrdil, že byl proti akvizici Nokie. Nevěřil, že je potřeba třetí mobilní ekosystém
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Broadcom do mobilů přinese lepší GPS. Navigace se zpřesní až na 30 cm
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít