Přicházejí bezplatné kurzy pro podnikatelky

13. srpna 2007, 00:00 - TOMÁŠ STINGL
13. srpna 2007, 00:00

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇPo prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇ Po prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

Ženy, které chtějí začít podnikat nebo již podnikají, mají právě teď výbornou šanci zlepšit své předpoklady. Mohou se totiž přihlásit do vzdělávacího kurzu, který se uskuteční v akademickém roce 2007/2008. Studium začíná v září. To nejpříjemnější je, že kurz je zcela zdarma.

Kurz pro 160 žen z celé České republiky (mimo obyvatelek Prahy) bude probíhat souběžně v osmi velkých českých a moravských městech - v Praze, Plzni, Liberci, Pardubicích, Brně, Ostravě, Olomouci a Českých Budějovicích. Za podpory Evropského sociálního fondu jej ženám nabízí obecně prospěšná společnost Prosperita. „Náplní kurzu bude celkové vzdělávání v oblasti tržní gramotnosti,“ uvádí mediální zástupkyně společnosti Jana Popovičová.

NAUČÍTE SE PRÁVO I MARKETING

Vzdělávací kurz „Uplatnění žen na trhu práce“ je určen všem ženám v aktivním věku. Jedna jeho větev směřuje k ženám podnikatelkám, druhá k zaměstnankyním - budoucím i těm současným. Jednotlivé semináře jsou nastaveny tak, aby bylo možno navštěvovat obě větve současně.

V základním balíčku tržní gramotnosti se objevují taková témata jako komunikační, prezentační, manažerské a obchodní dovednosti, ekonomické myšlení, právní povědomí, základy marketingu. Tato témata se při seminářích pro podnikatelky probírají podrobněji a přidávají se další: projektový managment, PR a mediální komunikace, manažerské dovednosti. Kurz podnikatelské větve navíc nabízí i příležitost získat profesionální zpětnou vazbu na vlastní projekty - podnikatelské záměry účastnic. Rozsah kurzů pro obě skupiny se proto logicky liší - pro ženy zaměstnankyně představuje osm vyučovacích dnů, pro ženy podnikatelky celkem patnáct, vždy po osmi hodinách. V praxi to znamená jeden až dva dny výuky v měsíci.

POSPĚŠTE, MÍST BUDE MÁLO

Díky podpoře evropských fondů je kurz zcela zdarma a bezplatné jsou i náklady spojené s jeho účastí, včetně proplacení hlídání dětí, ubytování a stravování. „Snahou realizátorů projektu je mimo jiné i to, aby na výuku ekonomicky i prakticky dosáhly všechny ženy, pro které bude jeho absolvování znamenat klíčovou změnu v jejich profesním životě,“ podotýká k tomu Popovičová. Ženy podle ní na rozdíl od mužů bývají nejen přístupnější a otevřenější konstruktivní kritice, ale také často samy hledají cesty, jak svou situaci na trhu práce zlepšit. „Statistiky dokazují, že jsou mnohem více ochotné vzdělávat se a získávat nové zkušenosti i pracovní uplatnění,“ připomíná Popovičová. Ta zároveň upozorňuje, že počet míst v kurzu je limitován. Proto by si zájemkyně měly pospíšit. Nábor účastnic bude kulminovat v nejbližších týdnech.

CO JE TRŽNÍ GRAMOTNOST?

Tržní gramotnost je soubor dovedností a znalostí, bez nichž se nelze úspěšně uplatnit na trhu práce. Ať už jako zaměstnanec, nebo jako podnikatel. K tržní gramotnosti patří zajištění firemní prezentace, schopnost pracovat s médii, osvojení si informací ohledně trendů globální ekonomiky, způsobilost uplatnit v praxi projektové myšlení a podobně.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Další informace o projektu a postupu, jak se do něj přihlásit, najdete na webových stránkách www.prosperita-ops.cz. Podrobnější dotazy lze položit též telefonicky na čísle 242 480 242 či e-mailem na adresu info@prosperita-ops.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít