Přicházejí bezplatné kurzy pro podnikatelky

13. srpna 2007, 00:00 - TOMÁŠ STINGL
13. srpna 2007, 00:00

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇPo prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇ Po prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

Ženy, které chtějí začít podnikat nebo již podnikají, mají právě teď výbornou šanci zlepšit své předpoklady. Mohou se totiž přihlásit do vzdělávacího kurzu, který se uskuteční v akademickém roce 2007/2008. Studium začíná v září. To nejpříjemnější je, že kurz je zcela zdarma.

Kurz pro 160 žen z celé České republiky (mimo obyvatelek Prahy) bude probíhat souběžně v osmi velkých českých a moravských městech - v Praze, Plzni, Liberci, Pardubicích, Brně, Ostravě, Olomouci a Českých Budějovicích. Za podpory Evropského sociálního fondu jej ženám nabízí obecně prospěšná společnost Prosperita. „Náplní kurzu bude celkové vzdělávání v oblasti tržní gramotnosti,“ uvádí mediální zástupkyně společnosti Jana Popovičová.

NAUČÍTE SE PRÁVO I MARKETING

Vzdělávací kurz „Uplatnění žen na trhu práce“ je určen všem ženám v aktivním věku. Jedna jeho větev směřuje k ženám podnikatelkám, druhá k zaměstnankyním - budoucím i těm současným. Jednotlivé semináře jsou nastaveny tak, aby bylo možno navštěvovat obě větve současně.

V základním balíčku tržní gramotnosti se objevují taková témata jako komunikační, prezentační, manažerské a obchodní dovednosti, ekonomické myšlení, právní povědomí, základy marketingu. Tato témata se při seminářích pro podnikatelky probírají podrobněji a přidávají se další: projektový managment, PR a mediální komunikace, manažerské dovednosti. Kurz podnikatelské větve navíc nabízí i příležitost získat profesionální zpětnou vazbu na vlastní projekty - podnikatelské záměry účastnic. Rozsah kurzů pro obě skupiny se proto logicky liší - pro ženy zaměstnankyně představuje osm vyučovacích dnů, pro ženy podnikatelky celkem patnáct, vždy po osmi hodinách. V praxi to znamená jeden až dva dny výuky v měsíci.

POSPĚŠTE, MÍST BUDE MÁLO

Díky podpoře evropských fondů je kurz zcela zdarma a bezplatné jsou i náklady spojené s jeho účastí, včetně proplacení hlídání dětí, ubytování a stravování. „Snahou realizátorů projektu je mimo jiné i to, aby na výuku ekonomicky i prakticky dosáhly všechny ženy, pro které bude jeho absolvování znamenat klíčovou změnu v jejich profesním životě,“ podotýká k tomu Popovičová. Ženy podle ní na rozdíl od mužů bývají nejen přístupnější a otevřenější konstruktivní kritice, ale také často samy hledají cesty, jak svou situaci na trhu práce zlepšit. „Statistiky dokazují, že jsou mnohem více ochotné vzdělávat se a získávat nové zkušenosti i pracovní uplatnění,“ připomíná Popovičová. Ta zároveň upozorňuje, že počet míst v kurzu je limitován. Proto by si zájemkyně měly pospíšit. Nábor účastnic bude kulminovat v nejbližších týdnech.

CO JE TRŽNÍ GRAMOTNOST?

Tržní gramotnost je soubor dovedností a znalostí, bez nichž se nelze úspěšně uplatnit na trhu práce. Ať už jako zaměstnanec, nebo jako podnikatel. K tržní gramotnosti patří zajištění firemní prezentace, schopnost pracovat s médii, osvojení si informací ohledně trendů globální ekonomiky, způsobilost uplatnit v praxi projektové myšlení a podobně.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Další informace o projektu a postupu, jak se do něj přihlásit, najdete na webových stránkách www.prosperita-ops.cz. Podrobnější dotazy lze položit též telefonicky na čísle 242 480 242 či e-mailem na adresu info@prosperita-ops.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít