Prezidentský maňásek ve spárech dravců

23. února 2009, 10:08 - Eva Jarešová
23. února 2009, 10:08

Muže v čele USA prý ovládá bývalý Carterův poradce

Nový americký prezident Barack Obama je jen poslušnou loutkou, kterou umně vodí tajná klika bankéřů a vlivných stínů v čele se Zbigniewem Brzezinskim, bývalým poradcem prezidenta Jimmyho Cartera. Pokud jde o všechny prezidentské kandidáty v historii, hrozivější a hanebnější než Obama byl jen Aaron Burr, jeden z amerických viceprezidentů na začátku 19. století. Nový muž v čele světové velmoci, mimochodem zaručený bisexuál, také silně evokuje fašismus a kult osobnosti spjatý s italským diktátorem Benitem Mussolinim. Zdají se vám předchozí tvrzení jako nebetyčné pitomosti? Možná, především jde ale o pouhý zlomek názorů, které zastává americký novinář a historik Webster Tarpley.

Perspektivní jedinec Vzorného absolventa Princetonské univerzity Tarpleyho, který studoval v Itálii, by asi bylo až příliš snadné odbýt jako pouhého pomatence, který si užívá záře reflektorů. Řada lidí ale za velkou „slabinu“ jeho konspiračních teorií považuje přinejmenším jejich detailní propracovanost a nabubřelý slovník.
S tím, jak se Obama před měsícem ujal prezidentské funkce, vzrostl o Tarpleyho mnohdy těžko uvěřitelné teorie zájem. Je ale pravda, že jeho soudy jak v knižní podobě, tak i na serveru YouTube vešly ve známost už dřív. Tarpley je totiž spoluautorem neautorizované biografie prezidenta George Bushe staršího, sám pak napsal publikaci o údajně pravém pozadí útoků z 11. září, které podle něho byly zosnovány nebezpečnou sítí vojensko-průmyslových korporací a tajných služeb. Velkou část pozornosti Tarpley zaměřil na prvního amerického prezidenta tmavé pleti už zhruba před rokem. Stručně vyjádřeno, Tarpley se domnívá, že Baracka Obamu si ještě za jeho studií na Kolumbijské univerzitě před více než pětadvaceti lety vyhlédl Brzezinski jako perspektivního jedince. Během následujících let do něho potichu investoval politický a finanční kapitál a vštípil mu ty správné světonázory.
„To je na Obamově životopisu to zajímavé. Jsou tam ony ztracené roky, kdy nikdo pořádně neví, co dělal. Nejsme si dokonce ani jisti, kde byl,“ uvedl Tarpley loni v květnu v rozhovoru s nizozemským novinářem Daanem de Witem a dodal: „Nelze to pozorovat s jistotou, protože Obama vám ve svých pamětech Dreams From My Father o sobě říká všechno – o marihuaně, kokainu, téměř i heroinu – pokud ale jde o Kolumbijskou univerzitu, neřekne vám nic. Je to samozřejmě nepochopitelné, protože proč by vám říkal o marihuaně a kokainu, které jsou špatné, a ne o své kariéře? O báječné prestižní Kolumbijské univerzitě, která patří do Ivy League, neříká nic.“

Imperialismus po plastice Každopádně tvrdá práce se podle historika vyplatila a nyní má supertajný spolek jestřábů, v němž kromě Brzezinskiho seniora údajně figurují i jeho dva synové a finančník George Soros, začít sklízet její plody. Jak? Změnou geopolitiky, k níž se v USA prý schyluje. Programem současné administrativy má být vedení válek. S nadsázkou řečeno půjde o „imperialismus po plastice“. Namísto Iráku, Íránu a Sýrie se mají napříště terčem Washingtonu stát Rusko, Čína, Súdán a Pakistán. Opomíjet nelze ani Indii a Japonsko. Číňany je především nutné vystrnadit z Afriky a zbavit je přístupu k súdánským ropným zásobám. Brzezinski by pak údajně rád viděl nejlidnatější stát světa izolovaný a v situaci, kdy se pro ropu bude muset vydat do sibiřských vrtů ruského souseda. Jinak řečeno plánem má být poštvání jedné velmoci proti druhé. To Rusko a Čínu zničí a americko-britská dominance může pokračovat dalších sto let. Těžko k uvěření? Tarpley se také domnívá, že nás brzy čeká „polská krize“ jako obdoba oné kubánské z počátku šedesátých let, která vznikla kvůli rozmístění sovětských raket v Karibiku. Půjde o krok ke třetí světové válce. Záměrně rozjitřit vztahy s Ruskem mělo i vyhlášení nezávislosti Kosova a dopadení bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče. „Máme tady určitý posun. Namísto imperialismu s pravicovými hesly je tu imperialismus se slogany levicovými. Ale obsah je buď stejný, nebo podle mě ještě horší,“ domnívá se Tarpley.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít