Přes 160 japonských firem na Česko japonských technologických dnech

25. května 2010, 04:20 - <a target="_blank" href="http://www.businessinfo.cz">BusinessInfo.cz</a>
25. května 2010, 04:20

Už pátý ročník Česko Japonských technologických dnů pořádá 25. května 2010 agentura CzechInvest v Tokiu. Pozvání přijalo na 160 japonských firem a organizací, další bezmála tři desítky podnikatelů a zástupců technologických sdružení a státní správy dorazily z České republiky.

Tokio

Autor: Flickr.com

Hlavní součástí technologických dnů jsou jednání nad konkrétními projekty spolupráce mezi japonskými a českými společnostmi. Pátý ročník Dnů se zaměřil na energetiku, nové technologie, zelené technologie a na vesmírný výzkum. Na programu byl i podpis smlouvy mezi Czech Space Alliance a japonskou organizací JASPA, která podpoří spolupráci obou zemí právě v letectví a kosmonautice.

„Investovat v České republice korunu do vývoje dává stejné výsledky, jako investovat do vývoje jeden dolar ve Spojených státech,“ zdůraznila na úvod semináře Miroslava Kopicová, ministryně školství, tělovýchovy a mládeže České republiky. „A konkrétní důvody, proč u nás investovat – protože jsme dobří.“

„Česká republika patří mezi japonskými společnostmi mezi nejoblíbenější lokality v Evropě. Vloni jsme mezi našimi členy udělali průzkum, který ukázal, že Česká republika je pro japonské podnikatele třetí nejlepší lokalitou pro další rozvoj v horizontu pěti až deseti let,“ zdůraznil na úvod Hiroaki Ishii, vice president organizace JETRO.

„Svět se pomalu vzpamatovává z globální krize. Situace v Řecku ale ukazuje, že zotavení může být ještě složité. Jsou to ale investice moderních technologií, které zajistí budoucí prosperitu. Proto jsem velmi rád, že se tu setkáváme nad tématy jako je vesmírný výzkum, moderní technologie nebo šetrná energetika,“ říká, Yoshimitsu Kobayashi, president a generální ředitel Mitsubishi Chemical Holdings Corporation a spolupředseda Výboru pro Evropu japonské obchodní organizace Keidanren.

„Svět dnes stojí před problémy, které jsme ještě před několika lety v podstatě ani neznali. Globální oteplování, zvyšující se věk populace – abych jmenovala jen některé. Pro nové problémy potřebujete nové technologie. Takové, jejichž vznik můžou dnešní Technologické dny podpořit,“ uvedla Chinami Nishimura, viceministryně zahraničních věcí Japonska.

„Japonské investice prošly v posledních letech výraznou změnou. Namísto výrobních závodů si Českou republiku stále častěji vybírají pro investice do výzkumu a vývoje. Namátkou třeba nedávné rozhodnutí společnosti Olympus otevřít v Přerově centrum pro výzkum lékařských nástrojů. Technologické dny tomuto vývoje výrazně pomáhají,“ říká Jaromír Novotný, velvyslanec České republiky v Japonsku.

Více na BusinessInfo.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných…
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec první BMW
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Technologie
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít