Přes 160 japonských firem na Česko japonských technologických dnech

25. května 2010, 04:20 - <a target="_blank" href="http://www.businessinfo.cz">BusinessInfo.cz</a>
25. května 2010, 04:20

Už pátý ročník Česko Japonských technologických dnů pořádá 25. května 2010 agentura CzechInvest v Tokiu. Pozvání přijalo na 160 japonských firem a organizací, další bezmála tři desítky podnikatelů a zástupců technologických sdružení a státní správy dorazily z České republiky.

Tokio

Autor: Flickr.com

Hlavní součástí technologických dnů jsou jednání nad konkrétními projekty spolupráce mezi japonskými a českými společnostmi. Pátý ročník Dnů se zaměřil na energetiku, nové technologie, zelené technologie a na vesmírný výzkum. Na programu byl i podpis smlouvy mezi Czech Space Alliance a japonskou organizací JASPA, která podpoří spolupráci obou zemí právě v letectví a kosmonautice.

„Investovat v České republice korunu do vývoje dává stejné výsledky, jako investovat do vývoje jeden dolar ve Spojených státech,“ zdůraznila na úvod semináře Miroslava Kopicová, ministryně školství, tělovýchovy a mládeže České republiky. „A konkrétní důvody, proč u nás investovat – protože jsme dobří.“

„Česká republika patří mezi japonskými společnostmi mezi nejoblíbenější lokality v Evropě. Vloni jsme mezi našimi členy udělali průzkum, který ukázal, že Česká republika je pro japonské podnikatele třetí nejlepší lokalitou pro další rozvoj v horizontu pěti až deseti let,“ zdůraznil na úvod Hiroaki Ishii, vice president organizace JETRO.

„Svět se pomalu vzpamatovává z globální krize. Situace v Řecku ale ukazuje, že zotavení může být ještě složité. Jsou to ale investice moderních technologií, které zajistí budoucí prosperitu. Proto jsem velmi rád, že se tu setkáváme nad tématy jako je vesmírný výzkum, moderní technologie nebo šetrná energetika,“ říká, Yoshimitsu Kobayashi, president a generální ředitel Mitsubishi Chemical Holdings Corporation a spolupředseda Výboru pro Evropu japonské obchodní organizace Keidanren.

„Svět dnes stojí před problémy, které jsme ještě před několika lety v podstatě ani neznali. Globální oteplování, zvyšující se věk populace – abych jmenovala jen některé. Pro nové problémy potřebujete nové technologie. Takové, jejichž vznik můžou dnešní Technologické dny podpořit,“ uvedla Chinami Nishimura, viceministryně zahraničních věcí Japonska.

„Japonské investice prošly v posledních letech výraznou změnou. Namísto výrobních závodů si Českou republiku stále častěji vybírají pro investice do výzkumu a vývoje. Namátkou třeba nedávné rozhodnutí společnosti Olympus otevřít v Přerově centrum pro výzkum lékařských nástrojů. Technologické dny tomuto vývoje výrazně pomáhají,“ říká Jaromír Novotný, velvyslanec České republiky v Japonsku.

Více na BusinessInfo.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít