Především pomáháme Čechům podnikat v Německu

06. března 2006, 00:00 - KAREL SEDLÁČEK
06. března 2006, 00:00

JAN IMMEL, ZÁSTUPCE ČESKO-NĚMECKÉ KOMORY: Drobní čeští podnikatelé si někdy stěžují, že je pro ně obtížné podnikat v Německu. Je tu ale instituce, která jim má pomáhat: Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK). Na její nabídku jsme se zeptali pražského zástupce Jana Immela.

JAN IMMEL, ZÁSTUPCE ČESKO-NĚMECKÉ KOMORY: Drobní čeští podnikatelé si někdy stěžují, že je pro ně obtížné podnikat v Německu. Je tu ale instituce, která jim má pomáhat: Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK). Na její nabídku jsme se zeptali pražského zástupce Jana Immela. Jak podporujete drobné české podnikatele, kteří se chtějí prosadit v Německu?

Naše komora zajišťuje navazování nových a prohlubování stávajících obchodních vztahů mezi českými a německými firmami a zasazuje se u politických institucí a státní správy o rámcové podmínky příznivé pro podnikatele v Česku.

Co tedy konkrétně nabízíte?

Českým podnikům, které mají zájem o obchodní vztahy s Německem, nabízíme celou škálu služeb. Naše nabídka se vztahuje na členské i nečlenské firmy. Zaměstnanci ČNOPK například zprostředkovávají nejrůznější obchodní kontakty. Nabídka sahá od jednoduchých adresních rešerší, přes profily podniků až k informacím o bonitě, daňovým informacím a podpoře při jednání s budoucími partnerskými podniky. V rámci takzvaných kooperačních burz zprostředkováváme setkání českých a německých podniků. Dále podporujeme podniky při vracení německé DPH.

Zdá se mi, že je to nabídka spíše pro velké firmy… Ke členům ČNOPK patří sice mnohé velké podniky, ale právě pro malé a střední podniky jsme často prvním kontaktním místem. To je zřejmé z dotazů, které každý den dostáváme. Právě po vstupu do Evropské unie zájem malých a středních podniků dále vzrostl. Jaká byla vaše poslední kontaktní akce? Na konci února jsme v rámci návštěvy bavorského ministra hospodářství Erwina Hubera společně s některými dalšími partnery zorganizovali prezentaci hospodářského regionu Bavorsko. Čeští podnikatelé se zde mohli informovat o možnostech, jak obchodovat s bavorskými podniky či jak působit v Bavorsku. Pomáháte také při účasti na výstavách a veletrzích?**

V České republice zastupujeme veletrhy Berlin, Stuttgart, Norimberk a veletrh hraček a českým podnikům cíleně nabízíme prezentaci na veletrzích v Německu. Účast na těchto veletrzích je často prvním krokem k úspěšnému podnikání v Německu. Vedle poskytování služeb pro podniky jsme se zároveň stali centrální platformou pro výměnu názorů mezi členskými firmami. Při akcích, jako je Jour Fixe, pravidelné setkání členů, které pořádáme každý měsíc, nebo tradiční letní slavnost, navazují české i německé podniky nové kontakty, případně prohlubují stávající. Na internetové stránce www.dtihk.cz se můžete informovat o celé naší nabídce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít