Pravidla pro využití konkurenční doložky

29. října 2007, 00:00 - Petr Kučera
29. října 2007, 00:00

Konkurence jeví zájem o některé zaměstnance naší firmy. Rozhodnutí svých lidí odejít asi neovlivním, ale zajímalo by mne: Jaké možnosti dává nový zákoník práce k tomu, aby zkušenosti, které u nás zaměstnanci získali, vzápětí nepředali svému novému zaměstnavateli?

Konkurence jeví zájem o některé zaměstnance naší firmy. Rozhodnutí svých lidí odejít asi neovlivním, ale zajímalo by mne: Jaké možnosti dává nový zákoník práce k tomu, aby zkušenosti, které u nás zaměstnanci získali, vzápětí nepředali svému novému zaměstnavateli? Petr Střítezský

Možnost zaměstnavatele chránit se před únikem informací, poznatků, při práci používaných znalostí a technologických postupů, které nejsou běžně známé (tedy ochranu toho, čemu se obecně říká know-how), poskytuje § 310 zákoníku práce v podobě takzvané konkurenční doložky.

Firma může se svým zaměstnancem sjednat dohodu, ve které se zaměstnanec zaváže, že se po skončení pracovního poměru zdrží (nejdéle však po dobu jednoho roku) výkonu výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, nebo která by vůči němu měla soutěžní povahu.

Zaměstnavatel sám se v této dohodě musí zavázat k tomu, že po celou tuto dobu bude zaměstnanci poskytovat přiměřené peněžité vyrovnání, jehož výše se musí rovnat minimálně průměrnému výdělku zaměstnance. Jinými slovy: zaměstnanci, kterému jste platili za to, že pro vás pracoval, můžete rok platit za to, že nepracuje vůbec (popřípadě, že místo toho, aby – tak jako dosud pro vás – vyvíjel třeba nový operační systém, bude třeba jen pěstovat zeleninu).

V praxi se v pracovních smlouvách často vyskytují konkurenční doložky, které tento závazek za-městnavatele neobsahují. Na první pohled tak jednoznačně zvýhodňují zaměstnavatele, ale právě chybějící zaměstnavatelův závazek má za následek neplatnost celého takového ujednání!

Dalším často se objevujícím nedostatkem konkurenčních doložek je jejich výskyt v pracovních smlouvách, ve kterých je sjednána i takzvaná zkušební doba. Zákon ale jasně říká, že dohodu o konkurenční doložce je možné uzavřít nejdříve po uplynutí zkušební doby, jinak je dohoda neplatná.

A to nejdůležitější na závěr: Dohoda o konkurenční doložce může být se zaměstnancem uzavřena, jen pokud to po něm lze spravedlivě požadovat (s ohledem na povahu informací, poznatků, znalostí pracovních a technologických postupů, které získal v zaměstnání u zaměstnavatele a jejichž využití v jiné firmě by mohlo zaměstnavateli závažným způsobem ztížit jeho činnost). Tuto velmi vágní zákonnou podmínku obvykle splní zaměstnavatel, jehož způsob práce a její produkty jsou nějakým způsobem specifické.

Mgr. Petra Sýkorová Profit

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít