Pravidla pro využití konkurenční doložky

29. října 2007, 00:00 - Petr Kučera
29. října 2007, 00:00

Konkurence jeví zájem o některé zaměstnance naší firmy. Rozhodnutí svých lidí odejít asi neovlivním, ale zajímalo by mne: Jaké možnosti dává nový zákoník práce k tomu, aby zkušenosti, které u nás zaměstnanci získali, vzápětí nepředali svému novému zaměstnavateli?

Konkurence jeví zájem o některé zaměstnance naší firmy. Rozhodnutí svých lidí odejít asi neovlivním, ale zajímalo by mne: Jaké možnosti dává nový zákoník práce k tomu, aby zkušenosti, které u nás zaměstnanci získali, vzápětí nepředali svému novému zaměstnavateli? Petr Střítezský

Možnost zaměstnavatele chránit se před únikem informací, poznatků, při práci používaných znalostí a technologických postupů, které nejsou běžně známé (tedy ochranu toho, čemu se obecně říká know-how), poskytuje § 310 zákoníku práce v podobě takzvané konkurenční doložky.

Firma může se svým zaměstnancem sjednat dohodu, ve které se zaměstnanec zaváže, že se po skončení pracovního poměru zdrží (nejdéle však po dobu jednoho roku) výkonu výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, nebo která by vůči němu měla soutěžní povahu.

Zaměstnavatel sám se v této dohodě musí zavázat k tomu, že po celou tuto dobu bude zaměstnanci poskytovat přiměřené peněžité vyrovnání, jehož výše se musí rovnat minimálně průměrnému výdělku zaměstnance. Jinými slovy: zaměstnanci, kterému jste platili za to, že pro vás pracoval, můžete rok platit za to, že nepracuje vůbec (popřípadě, že místo toho, aby – tak jako dosud pro vás – vyvíjel třeba nový operační systém, bude třeba jen pěstovat zeleninu).

V praxi se v pracovních smlouvách často vyskytují konkurenční doložky, které tento závazek za-městnavatele neobsahují. Na první pohled tak jednoznačně zvýhodňují zaměstnavatele, ale právě chybějící zaměstnavatelův závazek má za následek neplatnost celého takového ujednání!

Dalším často se objevujícím nedostatkem konkurenčních doložek je jejich výskyt v pracovních smlouvách, ve kterých je sjednána i takzvaná zkušební doba. Zákon ale jasně říká, že dohodu o konkurenční doložce je možné uzavřít nejdříve po uplynutí zkušební doby, jinak je dohoda neplatná.

A to nejdůležitější na závěr: Dohoda o konkurenční doložce může být se zaměstnancem uzavřena, jen pokud to po něm lze spravedlivě požadovat (s ohledem na povahu informací, poznatků, znalostí pracovních a technologických postupů, které získal v zaměstnání u zaměstnavatele a jejichž využití v jiné firmě by mohlo zaměstnavateli závažným způsobem ztížit jeho činnost). Tuto velmi vágní zákonnou podmínku obvykle splní zaměstnavatel, jehož způsob práce a její produkty jsou nějakým způsobem specifické.

Mgr. Petra Sýkorová Profit

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od…
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít