Praha přivítá více než 1400 odborníků na konferenci HYDRO 2011

30. září 2011, 11:25 - Profit, TZ
30. září 2011, 11:25

HYDRO 2011: Praktická řešení pro udržitelnou budoucnost, mezinárodní konference a výstava, kterou pořádá The International Journal on Hydropower & Dams se bude konat v Praze od 17. do 19. října 2011.

 

Foto: Miloslav Hamřík

Akce se zúčastní zástupci vlád, vývojáři, finančníci, inženýri a hydro experti ze všech koutů světa. Konat se bude v pražském Kongresovém centru.  Téměř dvěma miliardám lidí na světě stále chybí spolehlivé dodávky elektřiny. Přibližně 70 procent světového vodního potenciálu zbývá k využití, a proto není pochyb o naléhavé potřebě pečlivě plánovaných vodohospodářských projektů. V industrializovaných zemích, jako například v Evropě, je mnoho vodních elektráren v provozu padesát i více let; jejich rekonstrukce a modernizace je uvede do souladu se současnými bezpečnostními standardy, a může nabídnout  cenově pristupný způsob, jak zvýšit jejich kapacitu a uspokojit roustoucí poptávku.

Konference HYDRO 2011 zhodnotí pokrok, problémy, potřeby výzkumu, rozvojový potenciál a způsoby, jak průmyslově vyspělé země mohou maximalizovat výhody stávajících vodních aktiv.

Akce je organizována ve spolupráci s firmou ČEZ a místními úřady. Mezi ostatní partnerské organizace patří také Mezinárodní přehradní výbor ICOLD a jeho český protějšek CZ COLD, International Energy Agency, International Water Resources Association, European Small Hydropower Association, a český klastr pro obnovitelné zdroje energie CREA Hydro&Energy. Organizátor Aqua-Media International spolupracuje při zajištění technické dokonalosti programu s mezinárodním řídícím výborem, který zahrnuje více než šedesát mezinárodních odborníků z oboru. „Jsme rádi, že Praha má šanci hostit takto významnou akci, a že právě Hydro 2011 je jedním z prvních, které využije kongresové jízdné zdarma,“ řekla ředitelka Prague Convention Bureau Lenka Žlebková. 

Akce bude ideální příležitostí k propagaci českých firem v oboru vodních elektráren a výstavby přehrad, v rámci mezinárodní konference, která přivítá delegáty z více než osmdesáti pěti zemí celého světa. Na konferenci a výstavu se sjedou experti na vysoké úrovni, s prezentacemi o rozvojových plánech pro obnovitelné zdroje energie. Ti budou diskutovat o prioritách, úspěších a výzvách tohoto oboru. Mezi nejdůležitější témata bude patřit bezpečnost, financování, technologické inovace a otázky životního prostředí (včetně dopadů změny klimatu na řízení vodních elektráren a přehrad).

Důležitým prvkem konference HYDRO 2011 bude velká mezinárodní výstava. Na 200 společností bude prezentovat své výrobky a služby. Delegáti, zástupci mezinárodních finančních institucí, vládni a ministerští poradci, a zástupci orgánů s rozhodovacími pravomocemi ze soukromého a veřejného sektoru, stejně jako dodavatelé, budou mít příležitost navštívit vystavovatele. Během tří dnů přinese výstava mnoho příležitostí k výměnám cenných kontaktů ze zemí, kde velké vodní rozvojové programy probíhají nebo se plánují.

Mezi sponzory a partnery HYDRO 2011 patří společnosti Mavel, Andritz Hydro, Voith, Montanhydraulik, James Walker, Tyazhmash Group, TES Vsetín, ABB, Emerson Process Management, Meggitt, Kuenz, Povodí Vltavy a další.  Konferenci budou následovat technické prohlídky projektů v České republice, které budou příležitostí pro delegáty poznat roli, kterou hrají obnovitelné zdroje energie v České distribuční síti. Delegáti se také seznámí se znalostmi českých odborníků v oboru hydraulického výzkumu, řízení povodňových rizik a ochrany životního prostředí. Návštěvy byly uspořádány tak, aby zahrnovaly největší přečerpávací stanice provozované českým národním poskytovatelem komunálních služeb - ČEZ: Dalešice (450 MW), Dlouhé Stráně (650 MW), víceúčelové přehrady a nedávno dokončené malé vodní elektrárny.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít