PPF a KKCG daly akcionářům Sazky poslední nabídku na záchranu

24. května 2011, 18:40 - MediaFax
24. května 2011, 18:40

Skupiny Petra Kellnera PPF a Karla Komárka KKCG zaslaly v úterý společný dopis akcionářům a členům představenstva Sazky s poslední nabídkou na záchranu loterijní firmy. Pokud akcionáři plán nepřijmou, budou prosazovat jako způsob řešení úpadku konkurz. Informoval o tom mluvčí PPF Alexej Bechtin.

Foto: Profimedia.cz

Základem nabídky je možnost ponechat akcionářům, tedy sportovním organizacím, dvacetiprocentní majetkový podíl v Sazce za předpokladu, že bude proveden restrukturalizační plán, jak jej navrhují PPF a KKCG. Tato nabídka je vázána na splnění pěti konkrétních podmínek, a to, že Aleš Hušák sám odstoupí z funkce předsedy představenstva a ředitele Sazky, že do představenstva Sazky budou doplněni tři zástupci skupin PPF a KKCG (K. Ziegler a jím navržení manažeři), že nový generální ředitel bude nominován PPF a KKCG. Dále že akcionáři Sazky podpoří reorganizační plán skupin PPF a KKCG a jako poslední, že se akcionáři Sazky zaváží nevykonávat do dokončení reorganizačního plánu svá akcionářská práva a své akcie uloží do úschovy u vybraného notáře či advokáta.

Věříme, že hlavním zájmem vás, akcionářů a členů představenstva Sazky, je přežití a další fungování této společnosti, a to také zejména z hlediska financování českého sportu,“ píše se v dopise PPF a KKCG. „Díky podpoře reorganizačního plánu PPF a KKCG ze strany současných akcionářů dojde k zachování 20procentního akciového podílu současných akcionářů, sportovních svazů, ve společnosti Sazka. PPF a KKCG dále opakovaně deklarovaly, a součástí předkládaného reorganizačního plánu to rovněž bude, zajištění financování českého sportu v částce minimálně 200 mil. Kč ročně. Je tak garantováno, že kontinuita financování českého sportu ze strany Sazky nebude v budoucnu, v případě realizace reorganizačního plánu PPF a KKCG, nijak narušena.“

Petr Kellner a Karel Komárek v závěru dopisu vyjadřují naději, že akcionáři Sazky přijmou navržený postup a že to povede k záchraně společnosti. Pokud se tak však nestane, upozorňují, že pak PPF a KKCG nezbude, než na schůzi věřitelů 26. května 2011 prosazovat způsob řešení úpadku společnosti konkursem.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, Městský soud v Praze eviduje přes 2000 věřitelů, ti se hlásí zhruba o 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka pohledávky už ale rozdělil na sporné a nesporné, přičemž jako nesporné uznal pohledávky za 15,1 miliardy korun, naopak popřel pohledávky za 17,2 miliardy korun. Dalších 9,273 miliardy korun bylo „ve výzvách“, kdy je dotyční museli doplnit. Mezi nimi byla i více než osmimiliardová pohledávka Občanského sdružení Zelený ostrov, tu už soud ale odmítl a nebude k ní přihlížet.

První schůze věřitelů se sejde 26. května, naváže na přezkumné jednání. Na schůzi by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít