Pozvánky 9

01. června 2012, 17:17 - Kateřina Kuncová
01. června 2012, 17:17

Společnost

OD 26. LEDNA DO 20. DUBNA

Middle East Europe Výstava Middle East Europe v pražském Centru současného umění DOX prezentuje díla evropských umělců reagující na blízkovýchodní konflikt v přímé konfrontaci s pracemi jejich palestinských a izraelských kolegů. Zároveň projekt demonstruje historickou i současnou provázanost Evropy a Blízkého východu. Součástí expozice je doprovodný program filmových projekcí Příliš blízký východ a konference, na níž vystoupí palestinští, izraelští a evropští umělci, společně s mírovými aktivisty a odborníky na tento region. Záměrem konference je kriticky vyhodnotit způsoby, jimiž konflikt ovlivňují média, a ukázat možné dopady umění zabývajícího se touto problematikou.
===== OD 24. ÚNORA DO 31. BŘEZNA =====
Kovářovi žáci
Výstava Kovářovi žáci s podtitulem Historie zlínské VŠUP 1959–2011 navazuje na loňskou výstavu Momenty a momentky, která se konala ve Zlíně v galerii Photogether při příležitosti stěhování dvou ateliérů designu do Prahy. Etapa působení detašovaných ateliérů VŠUP skončila a nedávno uzavřená historie vybízí k hledání stop, které škola, její absolventi a pedagogové za více než půlstoletí zanechali. Cílem výstavy je seznámit návštěvníky prostřednictvím prací absolventů a pedagogů s počátky průmyslového designu a sepětím školy s dobovým sochařstvím. Představuje také fungování školy pod třicetiletým vedením Zdeňka Kováře a později jeho žáků Pavla Škarky, Ivana Linharta a Františka Buriana.

OD 29. ÚNORA DO 4. BŘEZNA 2012

Veletrh úspor energií 2012 Ve dnech 29. února až 4. března se v hornorakouském Welsu koná další ročník Veletrhu úspor energií (Energiesparmesse). Veletrh je určen nejenom příznivcům úspor energií a obnovitelných zdrojů energie, nýbrž všem, kdo plánují stavět či rekonstruovat, měnit způsob vytápění, zařizovat interiér nebo zakládat zahradu. Na akci, která je zároveň největším stavebním veletrhem v Rakousku a jedním z největších veletrhů v Evropě, lze nalézt expozici pasivních domů, výstavu úsporných elektrospotřebičů i ekologické dopravní prostředky. V areálu se od 1. do 3. března koná ještě výstava stavebního softwaru.

3. BŘEZNA

Ladovské vepřové hody Ve velkopopovickém pivovaru chystají již potřetí Ladovské vepřové hody. Milovníci dobrého piva a jídla mohou v sobotu 3. března 2012 ve Velkých Popovicích ochutnat jedenáct tradičních zabijačkových pochoutek. Zapít je bude možné jedenáctistupňovým kozlem.

OD 3. BŘEZNA

Jarní Mizuno Running Cup 2012 Pro příznivce zdravého pohybu se v sobotu 3. března 2012 koná první ze série jarních běžeckých závodů Mizuno Running Cup 2012. 26. ročník závodu Palestra Kbelská 10 bude tradičně rozdělen do několika kategorií. Desetikilometrová trať je připravena pro všechny věkové kategorie, pět kilometrů pro ženy a mladistvé od 15 do 19 let a dvoukilometrový okruh pro děti do 15 let. V rámci jarních závodů Mizuno Running Cup 2012 je dále možno absolvovat 10. března Pečeckou desítku, 25. dubna Pardubickou devítku nebo 29. dubna Jablonecký běh Do pohody.

OD 5. BŘEZNA

Barokní podvečery Collegium Marianum, přední soubor tzv. poučené interpretace staré hudby, jehož uměleckou vedoucí je flétnistka Jana Semerádová, zve 5. března své příznivce do Míčovny Pražského hradu. Odehraje zde Královský koncert v Sanssouci, který bude nejen oslavou interpretačního umění krále Fridricha II. Velikého, ale také holdem vysoké kvalitě hudební produkce u dvora v Berlíně a v Sanssouci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
S Googlem do vesmíru. Do Street View přidal záběry z ISS
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít