Pozvánky 51-52

15. prosince 2011, 10:14 - Kateřina Kuncová
15. prosince 2011, 10:14

Společnost

OD 15. PROSINCE 2011 DO 29. DUBNA 2012

Pražské módní salony 1900–1948 Jako volné pokračování cyklu Česká móda, představeného Uměleckoprůmyslovým muzeem v letech 1989–2007, ukazuje současná výstava na souboru osmdesáti oděvů vzestup a úpadek pražských módních salonů v období 1900–1948. Návštěvníci mohou zhlédnout ukázky tvorby třiceti pěti závodů, mezi nimiž nechybí nejluxusnější podniky jako Rosenbaum, Podolská, Roubíčková, Bárta, ale ani střední a malé firmy.

OD 15. PROSINCE 2011 DO 22. LEDNA 2012

Jakub Tomáš: S = π . r2 V obrazech Jakuba Tomáše dominují motivy figurální, přesto si pro název výstavy v Galerii hlavního města Prahy vypůjčil geometrický vzorec S = π . r2. Vzorec pro výpočet obsahu kruhu si autor zvolil proto, že se symbolicky vztahuje k formě a obsahu vystavovaných obrazů. Malíř vnímá kruh „jako elementární tvar, z něhož dále vycházím pro další tvary oválné, jež jsou bližší zornému poli lidského zraku nežli například čtverec nebo obdélník, jejichž ‚přebytečné rohy – pravé úhly‘ se pro mne pomalu stávají nesnesitelnými…“ Formáty Tomášových obrazů vystavených v Domě U Zlatého prstenu vycházejí právě z kruhu nebo jeho dalších složenin a „mutací“.

OD 19. PROSINCE 2011

Divadelní představení Muži Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Odpověď na tyto otázky se snaží najít režisérka a choreografka Adéla Laštovková Stodolová společně s uměleckým tandemem SKUTR v představení Muži. Jeho premiéru je možné zhlédnout 19. prosince od 20 hodin v pražském divadle Ponec. Inscenace na pomezí žánrů se zabývá výzvami, kterým musejí muži ve svém životě čelit, ať už se jedná o jejich vztahy se ženami, muži, přítelkyněmi, přáteli či rodiči nebo o nároky, které na ně současná společnost klade. Představení, pro něž vytvořila kostýmy módní návrhářka Denisa Nová, bude v divadle Ponec uvedeno ještě 20. prosince a 11. a 12. ledna.

20. PROSINCE 2011

Chemické pokusy s ohněm i bez Chemická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy připravila na 20. prosince 2011 akci Chemické pokusy s ohněm i bez. Univerzita se tak chce symbolicky rozloučit s letošním rokem, který byl vyhlášen organizacemi UNESCO a Mezinárodní unií čisté a aplikované chemie IUPAC Rokem chemie. Fakulta zve jak veřejnost, tak učitele středních a základních škol a jejich žáky. Akce se koná od 12.45 v přednáškovém sále CH1, v budově chemie, Hlavova 2030/8, 128 43 Praha 2.

23. PROSINCE 2011, OD 19 HODIN

Mary Stallingsová v Národním divadle Koncert jazzové zpěvačky Mary Stallingsové zahájí v Národním divadle nový projekt Jazz v Opeře. Mary Stallingsovou označil prestižní americký deník The New York Times za možná nejlepší žijící jazzovou zpěvačku dneška. V Praze vystoupí spolu s triem pianisty Davida Udolfa. V předvánočním čase půjde o jeden z vrcholných koncertních zážitků končící sezony. Koncert se uskuteční pod záštitou Velvyslanectví USA v Praze a českého velvyslance v USA Petra Gandaloviče. Jazz v Opeře, série koncertů špičkových jazzových interpretů v Národním divadle, bude v následujících letech pokračovat vystoupením dalších osobností tohoto žánru.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít